بازی هااخبار بازیPlayStation 5

۷.۸ میلیون واحد پلی استیشن ۵ به فروشگاه‌های سراسر جهان ارسال شده است

کنسول پلی استیشن ۵ در حال حاضر با وجود مشکلاتی که ویروس کووید-۱۹ در چرخه تولید به‌وجود آورده، توانسته در مقایسه با زمان عرضه پلی استیشن ۴ عملکرد بهتری از خود نشان بدهد.

با وجود کمبود موجودی ادامه‌دار پلی استیشن ۵ (که احتمالا تا چند وقت دیگر هم وضعیت به همین شکل باقی بماند)، این کنسول همچنان به فروش خوب خود ادامه می‌دهد. سونی در گزارش مالی جدید خود اعلام کرد در نیمه مالی گذشته که تا روز ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (۳۱ مارس ۲۰۲۱) به پایان رسید، ۳.۳ میلیون واحد از این کنسول به فروشگاه‌های سراسر جهان ارسال شد. این کنسول در ۳ ماهه اول عرضه خود ۴.۵ میلیون واحد فروش داشت که یعنی اکنون جمع فروش آن به ۷.۸ میلیون رسیده است.

این آمار بسیار قابل توجه و تحسین برانگیز هستند. این میزان فروش به‌طور کلی عالی است و با در نظر گرفتن مشکلات به‌وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹ و کمبود موجودی‌ها به عملکرد عالی‌تر آن پی می‌بریم. از طرفی این میزان فروش حتی از پیش‌بینی‌های سونی هم فراتر است و پلی استیشن ۵ از انتظارات آن‌ها هم عملکرد بهتری دارد. سال‌ها قبل پلی استیشن ۴ در زمان عرضه خود طی همین مدت زمان ۷.۶ میلیون واحد به فروش رسانده بود. البته تفاوت چندانی نیست ولی با توجه به شرایط موجود، این تفاوت قابل توجه به‌نظر می‌رسد.

سونی انتظار دارد در ادامه سال مالی پیش‌رو پلی استیشن ۵ حتی عملکرد بهتری از خود نشان دهد. البته انتظارات آن‌ها چندان هم بعید و دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد. به‌زودی بازی Returnal برای این کنسول در دسترس قرار می‌گیرد و در خرداد ماه هم شاهد عرضه Ratchet and Clank: Rift Apart برای آن خواهیم بود که می‌تواند به فروش و عملکرد بهتر این کنسول کمک شایانی کند. علاوه بر پلی استیشن ۵، کنسول پلی استیشن ۴ هم همچنان به عملکرد درخشان خود ادامه می‌دهد و در نیمه مالی گذشته یک میلیون واحد فروش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا