بازی هااخبار بازی

شایعه: قرارداد سونی و کپکام مانع عرضه بازی Resident Evil Village روی Game Pass شده است

شایعات جدیدی درباره جزئیات قرارداد بین سونی و کپکام در رابطه با بازی Resident Evil Village منتشر شده‌اند که حاوی نکات جالبی هستند.

با در دسترس قرار گرفتن بازی‌هایی مثل Outriders و MLB The Show 21 از روز اول عرضه به‌طور رایگان در Xbox Game Pass، می‌توانیم حدس بزنیم که در آینده نزدیک شاهد رشد چشم‌گیر این سرویس خواهیم بود. طبق شایعات، بازی‌های Third-Party بیشتری در آینده به این سرویس اضافه می‌شوند؛ اما ظاهرا Resident Evil Village جز این بازی‌ها نخواهد بود. در واقع قرارداد بین سونی و کپکام طوری تنظیم شده تا حداقل یک سال بعد از عرضه، اجازه ورود این بازی به هیچ‌یک از سرویس‌های اشتراکی شرکت‌های رقیب وجود نداشته باشد.

حداقل با توجه به اسناد محرمانه‌‌‌ قرارداد سونی و کپکام که در توئیتر لو رفته‌اند، چنین اطلاعاتی قابل برداشت هستند. قرارداد بین این دو شرکت ظاهرا تا یک سال مانع عرضه Resident Evil Village روی تمام سرویس‌های اشتراکی شرکت‌های رقیب (مثل Xbox Game Pass ،xCloud و استادیا پرو و ایکس باکس گلد) می‌شود.

صحت این اسناد مورد تایید واقع نشده، اما وجود چنین بندی در قرارداد آن‌ها چندان تعجب برانگیز نمی‌تواند باشد. کپکام و سونی در گذشته قراردادهای انحصاری زیادی با یکدیگر داشته‌اند. حتی برای Resident Evil Village هم اولین دموی آن فقط در دسترس کاربران پلی استیشن قرار گرفت. دموی دوم هم برای همه کاربران منتشر شد، اما بازیکنان پلی استیشن دسترسی زودهنگامی به آن داشتند.

بازی Resident Evil Village روز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ مه ۲۰۲۱) برای پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، ایکس باکس سریز ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا