بازی هااخبار بازی

سری Call of Duty از سال ۲۰۰۳ تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه به فروش رسانده است

شرکت اکتیویژن به‌تازگی آماری از فروش سری Call of Duty از سال ۲۰۰۳ تاکنون را به اشتراک گذاشته است.

اکتیویژن دوران خوشی را با داشتن سری Call of Duty سپری می‌کند. این شرکت به‌تازگی آماری خیره‌کننده از فروش کلی این فرانچایز به اشتراک گذاشته است. طبق آمار اعلام شده، از زمان انتشار اولین Call of Duty در سال ۲۰۰۳ تاکنون جمعا بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه از این سری به فروش رسیده است. این یعنی فرانچایز نامبرده نزدیک به ۲ دهه است که هر سال به‌طور متوسط بیش از ۲۲ میلیون نسخه به فروش می‌رساند.

پرفروش‌ترین بازی این سری، Call of Duty: Modern Warfare 2019 است که تا ماه مه سال گذشته بیش از ۳۰ میلیون نسخه به فروش رسانده بود. Call of Duty: Modern Warfare 2 و Black Ops 1 به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار می‌گیرند. فروش این دو بازی هم بیش از ۲۶ میلیون نسخه بوده است.

فروش ۴۰۰ میلیون نسخه‌ای Call of Duty را در جایگاه بالایی قرار می‌دهد. این سری اکنون سومین فرانچایز پرفروش تاریخ محسوب می‌شود. عناوینی مثل Pokemon (رتبه چهارم با فروش ۳۸۶ میلیون)، Super Mario (رتبه پنجم با ۳۵۰ میلیون) و Grand Theft Auto (رتبه ششم با ۳۲۰ میلیون) پشت سر Call of Duty قرار می‌گیرند. تنها عناوینی که نسخه‌های بیشتری به فروش رسانده‌اند، Tetris (رتبه دوم با ۴۹۵ میلیون) و کل فرانچایز Mario (رتبه اول با ۶۸۰ میلیون) هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا