مقالات بازیراهنمای بازیNintendo Switch

راهنما‌ی Monster Hunter Rise؛ نکاتی برای کاربران تازه وارد

همانند عنوان Monster Hunter: World، عنوان Monster Hunter Rise باری دیگر از المان‌های پیچیده و منحصر به این فرنچایز استفاده کرده و آن‌ها را برگردانده است، این عنوان به تازگی منتشر شده و به طور قطع مخاطبان جدید خود را پیدا کرده است. المان‌های این بازی کمی پیچیده بوده و هویت آن را تشکیل می‌دهند. اما این بازی همواره به گونه‌ای ساخته و طراحی شده که پذیرای بازی‌بازان جدید باشد. آخرین عنوان این مجموعه یعنی Rise نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. با راهنمای Monster Hunter Rise با گیم پالت همراه باشید.

راهنمای Monster Hunter Rise

Monster Hunter Rise یک بازی دشوار و سخت است که قوانین نانوشته‌ی خاص خود را دارد. این قوانین نانوشته در صورت ناآشنا بودن شما با این مجموعه، ممکن است لذت شما از چند ساعت اول  تجربه‌ی بازی را تحت تاثیر قرار بدهد. پس با ما همراه باشید تا تعدادی از این قوانین و نکات را به شما توضیح دهیم.

۱-کلید‌ها را بی‌دلیل فشار ندهید

در دنیای غنی و وسیع این عنوان، دشمنان سرسختی در انتظار شما هستند

این موضوع برای هر کسی که قبلا عناوینی مانند World را تجربه کرده است یک موضوع  کاملا واضح و مبرهن به شمار می‌رود. بنابراین نباید آن را فراموش کنید. Monster Hunter Rise یک عنوان بزرگ و نقش آفرینی است و به همین دلیل پشت هر اقدام شما باید فکر و نقشه‌ای وجود داشته باشد. در غیر این صورت به سادگی مغلوب خواهید شد. قبل از مبارزه با دشمنان و هیولاهای بازی، باید کاملا آن‌ها را مطالعه کرده باشید، از نحوه‌ی حرکات و انیمیشن او باخبر باشید و نقاط ضعف او را بشناسید. این قانون برای مبارزه با تمام دشمنان صدق می‌کند.

۲- به نشانه‌های ظاهری توجه کنید

در عنوان Monster Hunter Rise نشانه‌های ظاهری به شما خواهند گفت که دشمن شما چه زمانی قرار است حمله کند. توجه به این علائم، باعث می‌شود که از نحوه‌ی حمله‌ی آن‌ها نیز باخبر شوید. به علاوه، در بازی Monster Hunter Rise میزان سلامتی دشمن به شما نمایش داده نمی‌شود. به همین دلیل شما باید به خوبی دشمن خود را برانداز کنید. از طریق مشاهده‌ی نشانه‌های ظاهری دشمن می‌توانید متوجه ضعیف‌تر شدن آن‌ها شوید.

۳- بر روی یک یا دو نوع سلاح تمرکز کنید

Monster Hunter Rise عملکردی مثال زدنی در طراحی سلاح‌های متنوع دارد

عنوان Monster Hunter Rise از انواع و اقسام سلاح‌های متفاوت بهره ‌می‌برد. سلاح‌هایی که هر کدام طرز کار محصر به خود را دارند. بهترین کار این است که طرز کار یک یا دو نوع از این سلاح‌ها را فرا بگیرید و سپس به دنبال کار با سلاح‌های دیگر بروید.

۴-استفاده از منطقه‌ی آموزشی

بخش آموزشی بازی را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. در غیر این صورت با مشکلات زیادی در طول بازی روبرو خواهید شد

ممکن است به دلایلی، قسمت‌های مختلف آموزشی بازی‌ها را نادیده گرفته و مستقیما به سراغ ماموریت‌های اصلی بروید. اما چنین کاری در عنوان Monster Hunter Rise عاقبت خوبی برای شما نخواهد داشت. برای آشنایی و آموزش طرز استفاده از هر سلاح جدیدبه منطقه‌ی آموزشی واقع در روستای Kamura مراجعه کنید. این عمل در روند پیش‌روی شما بسیار موثر است و به شما در شکار هیولاهای جان ساخت بازی کمک خواهد کرد.

۵-برترین سلاح‌ها برای بازی‌بازان مبتدی

انتخاب نوع سلاح به خود شما و نحوه‌ی بازی کردن شما بستگی دارد. استفاده از شمشیرهای دوگانه به دلیل سرعت بالاتری که دارند در اوایل بازی توصیه می‌شود.

تمامی سلاح‌ها در بازی Monster Hunter Rise کاربردی هستند، اما کدام یک از آن‌ها برای بازی‌بازان مبتدی مناسب‌تر هستند؟ جواب این سوال بستگی به خود شما دارد، اما در حال حاضر، به اکثر بازی‌بازان تازه وارد و ناآشنا با این سری، شمشیر‌های دوگانه، سپر و شمشیر و شمشیر بزرگ پیشنهاد می‌شود.

شمشیر‌های دوگانه، سرعت حمله‌ی بالایی دارند اما آسیب کمتری وارد می‌کنند. در حالی که شمشیر‌های بزرگ سرعت را فدای قدرت می‌کنند. این که چه سلاحی مناسب شماست، بسگی به نحوه‌ی بازی کردن شما دارد. اما در ساعات اولیه بهتر است از سلاح‌های ذکر شده استفاده کنید.

۶-آماده‌ی تطابق با شرایط جدید باشید

در اواسط بازی خودتان را به استفاده از یک سلاح یا شیوه‌ی مبارزه‌ی خاص محدود نکنید. سعی کنید تا در استفاده از تمام سلاح‌ها تبحر پیدا کنید.

در ابتدای بازی بهتر است که از تمامی قابلیت‌ها و اسلحه‌ها استفاده نکنید. در عوض با پیشروی بیشتر در بازی دیگر لازم نیست که خودتان را به یک قابلیت و یک شیوه‌ی خاص محدود کنید. در انتهای بازی، شکست باس‌ها با سلاح‌هایی که به آن عادت کرده‌اید، کار سخت و دشواری خواهد بود. دلیل اصلی این موضوع این است که در انتهای بازی و هنگام مبارزه با باس‌ها باید سلاحی را انتخاب کنید که باس مورد نظر نسبت به آن ضعیف‌تر است. در این صورت ممکن است دیگر نتوانید از همان سلاح همیشگی خود استفاده کنید.

۷-نگران زمان محدود نباشید

هر عنوانی چالش خاص خود را دارد، در عناوین سری Monster Hunter محدودیت زمان یکی از این چالش هاست

عنوان Monster Hunter Rise همانند دیگر عنواین این مجموعه، برای شکار هر هیولا به شما مدت زمان محدودی فرصت می‌دهد. همین موضوع می‌تواند موجب تگرانی بسیاری از بازی‌بازان شود اما آن قدر‌ها هم موضوع مهمی نیست. اکثر باس‌فایت‌های موجود در این بازی حتی سخت‌ترین آن‌ها نیز می‌توانند در مدت زمان محدودی که بازی تعیین می‌‌کند به اتمام برسند. بهتر است که برای هر شکار زمان کافی را صرف کرده و قبل از هر مبارزه کمی اکتشاف انجام دهید.

۸-غذای مناسب مصرف کنید

مصرف غذا قبل از هر مبارزه بسیار حایز اهمیت است و در این صورت برتری‌های خاصی را در هر مبارزه به دست می‌آورید

این مورد نیز برای هر کسی که با مجموعه‌ی Monster Hunter سر و کار داشته، کاملا واضح است. گاهی اوقات اهمیت این موضوع نادیده گرفته می‌شود. مصرف غذای مناسب قبل از هر مبارزه یکی از قوانین قدیمی و ریشه دار این سری ‌به شمار می‌رود. از برتری‌هایی که با مصرف هر غذا به دست می‌آورید، اطمینان حاصل کنید؛ چرا که می‌توانند تجربه‌ی شما از هر مبارزه را تغییر دهند.

۹-از مکانیزم Turf  Wars استفاده کنید

با مکانیزم Turf Wars، می‌توانید هیولاهای مختلفی را به جان هم بیاندازید

مکانیزم فوق‌العاده و خلاقانه‌ی Turf Wars برای اولین بار در عنوان World استفاده شد که در آن دو هیولای مختلف به هم روبه رو شده و مبارزه می‌کردند. این مکانیزم در عنوان Rise نیز حضور دارد و بهتر است که از آن حداکثر استفاده را انجام دهید. شایان ذکر است که شما نمی‌توانید دائما این مکانیزم را کنترل و از آن استفاده کنید. هر گاه که امکان استفاده از آن وجود داشت، دو هیولای مختلف را به جان هم بیاندازید و از این فرصت به نفع خود استفاده کنید.

۱۰- المان Endemic Life را فراموش نکنید

راهنمای بازی Monster Hunter Rise
با استفاده از المان Endemic Life طی مبارزه با هر باس برتری‌های خاصی را به دست خواهید آورد

شاید به عوان کسی که هزاران ساعت در دنیای بازی Monster Hunter World وقت گذرانده است، المان Endemic life برای شما بی‌معنی و کم اهمیت باشد. در عنوان Rise این المان اهمیت و کاربرد زیادی دارد. در صورت استفاده از این المان، در مبارزه با هر باس می‌توانید از برتری‌های خاصی برخوردار شوید.

۱۱-حمله‌های WireBug را هدر ندهید

المان جدید WireBug یکی از موارد بسیار تاثیرگدار در روند مبارزه با هر باس به شمار می‌رود که به تازگی در عنوان Rise معرفی شده است. این شیوه‌ی حمله بسیار کاربردی و به همان اندازه محدود است. بنابراین بهتر است که حواس خود را جمع کرده و در بهترین فرصت‌ها از این نوع حمله استفاده کنید.

۱۲-WireBug و محدودیت‌ها

راهنمای بازی Monster Hunter Rise
استفاده از WireBug علاوه بر مبرازات در از بین بردن برخی آثار منفی و موانع نیز به شما کمک می‌کند

استفاده از WireBug نه تنها در مبارزه بلکه در از بین بردن برخی آثار منفی و موانع نیز به شما کمک خواهد کرد. استفاده از WireBug یکی از بهترین روش‌ها برای رهایی یافتن از اثر منفی WaterBlight است که تاثیر زیادی بر روی میزان Stamina شما می‌گذارد.

۱۳-سواری و تعمیر  کردن سلاح‌ها

راهنمای بازی Monster Hunter Rise

تعمیر سلاح‌های مختلف یکی از دردسر‌های همیشگی بازی‌بازان عنوان Monster Hunter: Worlds بوده است، اما با معرفی Palamute به عنوان یکی از یاران وفادار شما و قابلیت سواری گرفتن از او، تعیمر سلاح‌ها می‌تواندخیلی ساده‌تر باشد.

اگر در حین مبارزه با هیولا‌های بی‌رحم و خشمگین نیاز به تعمیر سلاح خود پیدا کردید، کافی است که سوار Palamute شوید و احتمال ضربه خوردن را توسط حرکت با  Palamute کاهش دهید.

۱۴-هنگام دویدن سلاح خود را غلاف کنید

راهنمای بازی Monster Hunter Rise
در حین کاوش در دنیای بازی حتما سلاح خود را غلاف کنید. این کار باعث می‌شود تا شما هم سرعت بیشتری داشته باشید و هم نوار استقامت شما دیرتر به اتمام برسد

غلاف کردن سلاح در عنوانی ماند Monster Hunter که مملو از درگیری‌های پر زد و خورد است شاید کار چندان عاقلانه‌ای نباشد. بهتر است هنگام جست و جو در دنیای وسیع بازی، سلاح خود را غلاف کرده باشید. چرا که در این صورت می‌توانید سریع‌تر حرکت کنید و نوار Stamina‌ شما نیز در این حالت دیر‌تر خالی می‌شود.

۱۵-ساخت و ساز را فراموش نکنید

راهنمای بازی Monster Hunter Rise

ساخت و ساز یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین المان‌های سری Monster Hunter است، شکست دادن موجودات و هیولاهای متخلف یکی از راه‌های دست‌یابی به منابع لازم است. حتی عادی‌ترین وسایل که شاید در ظاهر کاربرد خاصی نداشته باشند نیز در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا