نیم نگاهبازی هامقالات بازیPlayStation 4PlayStation 5Xbox One S/XXbox Series X/SNintendo SwitchPC

معرفی و بررسی بازی‌هایی که در هفته‌ی اول فروردین ماه منتشر می‌شوند

سال ها می‌آیند و می‌روند، اما روند انتشار و توسعه‌ی بازی‌های کامپیوتری همواره پابرجاست. خوشبختانه فروردین ماهی بسیار شلوغ و پرمحتوا برای اکثر طرفداران بازی‌ها به شمار می‌آید، پس با معرفی بازی‌های جدید با گیم پالت همراه باشید تا شما را با برخی از این عناوین آشنا کنیم.

معرفی بازی‌های جدید فروردین ماه

سال گذشته، با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش به پایان رسید. اکنون در آستانه‌ی ورود به سال جدید هستیم. سالی که البته از همان ابتدا بسیار طوفانی آغاز می‌شود؛ خصوصا اگر به بازی‌های مستقل نیز علاقه‌مند باشید. بازی جدید استودیوی هیزلایت با نام It Takes Two و عنوان Monster Hunter: Rise از جمله مهم‌ترین بازی‌هایی هستند که در هفته‌ی جاری عرضه خواهند شد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بازی‌هایی بپردازیم که طی هفته‌ی نخست فروردین عرضه می‌شوند.

Fall Guys Season 4

سبک: بتل رویال،پلتفرمر

پلتفرم مقصد: پلی‌ استیشن ۵، پلی ‌استیشن ۴،ایکس ‌باکس سری ایکس/ اس، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ

توسعه دهنده: Mediatonic

ناشر: Devolver Digital

تاریخ انتشار:  ۲ فروردین ماه

درست در زمانی که کسی تصور آن را نمی‌کرد، عنوان جذاب و پلتفرمر Fall Guys پا به میدان رقابت بازی‌های ویدیویی بتل رویال گذاشت و در حال حاضر با عناوینی مانند فورتنایت و پابجی رقابت می‌کند. توسعه دهنده‌ی این عنوان همچنان از این بازی پشتیبانی می‌کند و در حال حاضر قصد دارند با آپدیت مربوط به فصل چهارم، نقشه‌ها و اسکین‌های جدید به طرفداران مشتاق آن ارائه دهند.

در عنوان تمام آنلاین و چندنفره‌ی Fall Guys، شما در رقابتی شرکت خواهید کرد که تنها تعداد محدودی مجاز به عبور از خط پایان آن هستند. گفتنی است که فیزیک این عنوان و گیم‌پلی آن به گونه‌ای طراحی شده است که برای انجام این کار باید سختی‌های بسیاری را متحمل شوید. آیا مشتاق به تجربه‌ی این بازی هستید؟ پس باید خود را برای شکست‌های پیاپی آماده کنید چرا که Fall Guys اصلا بازی ساده‌ای نیست.

Overcooked! All You Can Eat

سبک: استراتژیک

پتلفرم مقصد: رایانه‌های شخصی، پلی ‌استیشن ۴ ،ایکس‌ باکس وان، نینتندو سوییچ، پلی ‌استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس

توسعه‌دهنده: Ghost Town Games, Team17

ناشر: Team17

تاریخ انتشار: ۳ فروردین ماه

عنوان Overcooked! All You Can Eat جدیدترین نسخه از فرنچایز نام آشنا و محبوب OverCooked به شمار می‌آید. شما می‌توانید این عنوان را به صورت انفرادی یا به همراه دوستان خود تجربه نمایید. در این بازی شما کنترل چندین آشپز را به عهده گرفته و باید سفارشات مختلف را در زمان محدودی آماده کنید. هر آشپزی باید یک کار خاص را انجام دهد و کار تیمی در این عنوان اهمیت بسیار زیادی دارد.

عنوان Overcooked! All You Can Eat مجموعه از دو نسخه منتشر شده از این فرنچایز به همراه بسته‌های الحاقی مختلف است. نسخه‌ی اول این عنوان توسط موتور توسعه دهنده‌ی نسخه دوم بازسازی شده و ارتقا یافته است. با توجه به این موضوع، اگر برای اولین بار قصد تجربه‌ی این اثر دارید، اکنون بهترین زمان است.

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

سبک: استراتژیک

پلتفرم مقصد: نینتندو سوییچ

توسعه دهنده: Marvelous Interactive Inc.

ناشر: XSEED Games, Marvelous Interactive Inc.

تاریخ انتشار: ۳ فروردین ماه

آخرین عنوان از فرنچایز Story of Seasons ، مانند عناوین قبل از خود زمینی در اختیار شما قرار داده و مدیریت آن را به خود شما می‌سپارد. در این عنوان شما باید با چالش‌هایی مانند کمبود فضا و منابع رو به رو شده و بهره‌وری زمین خود را به حداکثر برسانید. در این عنوان به جز مدیریت کردن زمین کشاورزی خود، می‌توانید در فضای شهر به جست و جو پرداخته و منابع جدید کشف کنید. علاوه بر این موضوع می‌توانید با شهروندان نیز تعامل داشته باشید. شهروندان به فعالیت‌های اخیر شما واکنش نشان می‌دهند و شهر از پویایی ویژه‌ی خود برخوردار است.

Black Legend

سبک: استراتژیک، مبارزات نوبتی، نقش آفرینی

پلتفرم مقصد: رایانه‌‍‌های شخصی

توسعه دهنده: Warcave

ناشر: Warcave

تاریخ انتشار: ۵ فروردین ماه

Black Legend عنوانیست الهام گرفته از اسطوره‌ای به همین نام. در این بازی شاهد روایت دوره‌ای تاریک از تاریخ اسپانیا هستیم. بازی‌بازان در نقش فرمانده‌ی گروهی متشکل از مزدوران قرار می‌گیرند. هر شخصیتی می‌‌تواند مهارت‌ها و قدرت‌های خاص خود را داشته باشد، در بازی کلاس‌هایی مانند Rouge و SharpShooter وجود دارند. به عنوان مثال شخصیت‌هایی که در کلاس Rouge قرار دارند، دارای تبحر خاصی در استفاده از خنجر هستند. شخصیت‌های کلاس SharpShooter نیز در استفاده از سلاح‌هایی مانند کمان تبحر دارند.

همان طور که گفته شد، این بازی یک عنوان نقش آفرینی نیز می‌باشد. شما می‌توانید شخصیت خود را به صورت کامل بسازید و دست شما در شخصی سازی کاملا باز است.مبارزات در عنوان Black Legend به صورت نوبتی انجام ‌می‌گردند. به این معنا که پس از هر بار حرکت یا حمله باید صبر کنید تا دشمن شما حرکت خودش را اجرا کند تا نوبت به شما برسد. پشت هر تصمیم و حرکت شما باید فکری باشد و گرنه به راحتی مغلوب دشمن خود خواهید شد.

Evil inside

سبک: وحشت روان شناختی

پلتفرم مقصد: پلی ‌استیشن ۴، پلی ‌استیشن ۵، ایکس‌ باکس وان، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ، ایکس باکس سری ایکس/اس

توسعه دهنده: JanduSoft S.L

ناشر: JanduSoft S.L

تاریخ انتشار: ۵ فروردین ماه

بدون شک کنسل شدن آخرین نسخه از فرنچایز بسیار محبوب و نام آشنای سایلنت هیل تعداد بسیاری از بازی‌بازان و طرفداران کارگردان مشهور و کاربلد یعنی هیدئو کوجیما (Hideo kojima) را ناامید کرد. اما دنیای بازی‌های کامپیوتری دنیای ایده‌ها و الهام گیری است. درست است که عنوان مورد انتظاری که با نام مختصر P.T شناخته می‌شود، کنسل شد اما توانست به عنوان منبع الهام بسیاری از بازی‌‌سازان دیگر مورد استفاده قرار گیرد. بدون شک نمی‌‌‌توان تاثیر عنوان P.T بر روی عنوان Evil inside را انکار کرد.

شاید این عنوان نتواند کیفیت P.T را داشته باشد اما قطعا اگر از طرفداران P.T باشید، تجربه‌ی این بازی توصیه می‌شود.

Yakuza 6

سبک: اکشن ماجرایی

پلتفرم مقصد: رایانه‌های شخصی

توسعه دهنده: Sega, Ryu Ga Gotoku Studio, Amusement Vision

ناشر: Sega

تاریخ انتشار: ۵ فروردین ماه

عنوان Yakuza6: Song of Life یکی از عناوین باکیفیت و محبوب این فرنچایز با سابقه و قدیمی به شمار می‌آید. اگرچه مبارزات تن به تن هسته‌ی اصلی گیم‌پلی بازی را تشکیل می‌دهند اما گیم‌پلی بازی تنها به این موضوع محدود نمی‌شود. در این بازی، شما در محیط گسترده‌ و پویای این بازی به کاوش پرداخته و وارد ساختمان‌ها و اتاق‌های مختلفی شوید. فعالیت‌های فرعی بازی نیز شامل موارد به مانند آواز خواندن، مینی گیم‌ها و همچنین ماهی‌گیری می‌شوند.

Balan WonderWorld

سبک: پلتفرمر

پلتفرم مقصد: پلی ‌استیشن ۴،پلی ‌استیش ۵، ایکس ‌باکس وان، ایکس ‌باکس سری ایکس/اس، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ

توسعه دهنده:  Square Enix, Arzest, SQUARE ENIX CO., LTD.

ناشر: Square Enix

تاریخ انتشار: ۶ فروردین ماه

بازی Balan WonderWorld عنوانی است که کارگردان سابق فرنچایز باسابقه و دوست داشتنی Sonic توسعه‌ی ان رابر عهده داشته است. در این بازی شما کنترل دو  کودک را به عهده می‌گیرید که در جهانی جادویی به نام WonderWorld و توسط موجودی به نام Balan به دام افتاده‌اند. این دو کودک باید ۱۲ مرحله‌ی پیچیده که طراحی عمیق و چند لایه دارند را پشت سر گذاشته تا بتوانند از این دنیای جادویی خارج شوند.

بازی‌بازان قادرند در هر مرحله از این بازی، به اکتشاف و جست و جو بپردازند. دشمنان بازی موجوداتی به نام نگاتی (Negati) هستند که باید با آن ها مقابله کنید. همچنین به نظر می‌رسد که مینی‌گیم‌های مختلف و متنوعی نیز در بازی وجود دارند.

It Takes Two

بررسی بازی It Takes Two

سبک: پلتفرمر، اکشن ماجرایی

پلتفرم مقصد: پلی ‌استیشن ۴، پلی ‌استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی

توسعه دهنده: Hazelight studios

ناشر: Electronic Arts

تاریخ انتشار: ۶ فروردین ماه

عنوان پلتفرمر جدید استودیوی هیز‌لایت (Hazelight) یعنی It Takes Two در حال حاضر، روند توسعه‌ی خود را طی می‌کند. استودیوی Hazelight پیش از این عنوان مسئولیت ساخت عنوان A way out را به عهده داشته است. عنوان It Takes Two داستان یک زوج را روایت می‌کند که رابطه‌ی آن‌ها دچار مشکل شده است و نمی‌‌توانند با یکدیگر تفاهم داشته باشند. این دو پس از وقوع اتفاقاتی به دو عروسک تبدیل می‌شوند و تصمیم می‌گیرند با کمک کتابی با نام Dr.Hakim خود را باری دیگر به انسان‌های عادی تبدیل کنند.

با توجه به گفته‌های پیشین کارگردان این عنوان جوزف فارس (Joseph Fares)، عنوان It Takes Two جاه طلبانه‌ترین عنوانی است که استودیوی Hazelight توسعه داده است. این عنوان از تنوع مثال زدنی و روایتی جذاب برخوردار خواهد بود. طبق گفته‌های جوزف فارس، این عنوان از تمام ظرفیت کنسول‌های نسل نهمی استفاده می‌کند و بر روی کنسول‌های نسل هشتمی و رایانه‌های شخصی نیز عملکرد قابل قبولی خواهد داشت.

Terminator: Resistance (enhanced)

سبک: شوتر اول شخص، نقش آفرینی

پلتفرم مقصد: پلی‌ استیشن ۵

توسعه دهنده: Teyon, Teyon Japan G.K.

ناشر: Reef Entertainment

تاریخ انتشار:  ۶ فروردین ماه

عنوان Terminator : Resistance علی رغم واکنش منفی منتقدان همچنان از سوی تیم سازنده پشتیبانی می‌شود. این عنوان یک شوتر اول شخص با برخورداری از المان‌های نقش آفرینی است. در بازی Terminator: Resistance شما می‌‌توانید مسیر داستانی خودتان را رقم بزنید و انتخاب‌های شما معنی‌دار و تاثیرگذار هستند.

این عنوان دست شما را در چگونگی از بین بردن دشمنان باز می‌گذارد. شما می‌‌‌توانید به صورت مستقیم با دشمنان بازی درگیر شده و یا می‌‌توانید از مخفی کاری استفاده کنید. سلاح‌های بازی قابل شخصی سازی هستند و البته شخصی سازی کرده و همین طور ظرفیت Inventory شما نیز محدود است. پس باید حواستان به مقدار وزنی که حمل می‌کنید باشد.

Monster Hunter: Rise

سبک: نقش آفرینی، اکشن ماجرایی

پلتفرم مقصد: نینتندو سوییچ

توسعه دهنده: Ryozo Tsujimoto

ناشر: Capcom

تاریخ انتشار: ۶ فروردین ماه

عنوان Monster Hunter: Rise باری دیگر بازی‌بازان و هواداران خود را به ماجراجویی برای شکار هیولاها می‌برد. در این عنوان همانند دیگر عناوین این مجموعه، دست طرفداران برای شکار موجودات افسانه‌ای مختلف باز است. بازی‌بازان می‌توانند از انواع مختلف سلاح، از سلاح گرم گرفته تا نیزه و خنجر در بازی استفاده کنند. در این عنوان می‌توانید همراه با دوستان خود به صورت گروهی به شکار هیولاهای مختلف بروید.

بهتر است بدانید که Monster Hunter: Rise در زمره‌ی عناوین دشوار و سخت قرار دارد و بهتر است که به صورت چند نفره به تجربه‌ی این عنوان بپردازید. موجودات و هیولاهای مختلفی در Monster Hunter: Rise وجود دارند. هر هیولا و دشمن داخل بازی سیستم مبارزه و نقطه ضعف مربوط به خود را دارد. به همین دلیل برای مبارزه با هر هیولا باید یک نقشه‌ی خاص و استراتژی حساب شده داشته باشید. به علاوه تمام سلاح‌های بازی دارای نقاط ضعف و قوت خاص خود هستند.

در مجموع بهتر است که با بازی‌بازان دیگر همکاری کنید و در هنگام مبارزه با دشمنان و هیولاهای بازی یکدیگر را پوشش دهید.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (نسخه نسل نهمی)

سبک: ورزشی

پلتفرم مقصد: پلی ‌استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/ اس

توسعه دهنده: Vicarious Visions, Neversoft

ناشر: Activision

تاریخ انتشار: ۶ فروردین ماه 

عنوان Tony Hawk’s Pro Skater از فرنچایزهای نام آشنا و بسیار قدیمی است. این عنوان از اولین بازی‌هایی است که توانست ورزش و هنر اسکیت بورد را به نمایش بگذارد. در نسل هشتم این عنوان به صورت کامل بازسازی شد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود. حال با توجه به محبوبیت این بازی، سازندگان تصمیم گرفته تا Tony Hawk’s Pro Skater را برای کنسول‌های نسل نهم نیز عرضه کنند.

بازی دارای دو حالت تک نفره و چند نفره است. در بخش تک نفره می‌‌توانید حالت‌های مختلف را تجربه کرده و در هر حالت سعی کنید با اجرای حرکات نمایشی رکورد جدید را ثبت کنید. این موضوع با توجه به اینکه گیم‌پلی بازی Tony Hawk’s Pro skater از سرعت بسیار بالایی برخوردار است بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا