بازی هااخبار بازیPlayStation 5

پلی استیشن ۵ سریع‌ترین کنسول به فروش رسیده تاریخ در ایالات متحده است

گروه NPD به‌تازگی جدیدترین گزارش خود از فروش سخت‌افزارهای بازی‌ها در ایالات متحده را منتشر کرده که حاکی از موفقیت بالای پلی استیشن ۵ است.

خرج مصرف کنندگان برای سخت‌افزارهای بازی‌ها در ایالات متحده به رشد سالیانه خود ادامه می‌‌‌دهد. درآمد دلار حاصل از فروش سخت‌افزارها نسبت به ماه مارس سال گذشته ۴۷ درصد افزایش داشته و به ثبت رکورد ۶۸۰ میلیون دلاری رسید. کنسول نینتندو سوئیچ هم در ماه مارس ۲۰۲۱ در صدر جدول تعداد واحدهای فروخته شده و کسب درآمد دلار قرار گرفت.

با این حال اگر بخواهیم کل نیمه مالی گذشته را بررسی کنیم، می‌بینیم که نینتندو سوئیچ در صدر جدول تعداد واحدهای فروخته شده و پلی استیشن ۵ در صدر جدول کسب درآمد دلار قرار گرفته است. در واقع پلی استیشن ۵ از نظر تعداد واحدهای فروخته شده و کسب درآمد دلار، سریع‌ترین کنسول به فروش رسیده تاریخ در ایالات متحده محسوب می‌شود. این در حالی است که فقط ۵ ماه از انتشار کنسول مورد نظر می‌گذرد.

سونی در فوریه گذشته اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ کنسول پلی استیشن ۵ به تعداد ۴.۵ میلیون واحد فروش داشته است (کنسول در اواسط ماه نوامبر منتشر شد). آن‌ها پیش‌بینی کردند که تا پایان سال مالی فعلی ۷.۶ میلیون واحد به بازار ارسال می‌کنند اما با این روند فعلی ممکن است فراتر از این‌ها عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا