مقالات بازیPlayStation 4PlayStation 5

۱۰ باس فایتی که انتظار داریم در بازی God of War: Ragnarok مشاهده کنیم

در نسخه‌های مختلف سری خدای جنگ همیشه شاهد آن بودیم که کریتوس (نقش اصلی بازی) با بی رحمی تمام خدایان مختلف را نابود می‌کرد و مجال زیستن به آن‌ها نمی‌داد. آخرین نسخه‌ی خدای جنگ (God of War 2018) نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر چند که در این زمینه از نسخه‌های قبلی این سری کمی ضعیف‌تر عمل کرد. اما در مجموع شاهد برخی از بهترین باس فایت‌های سری خدای جنگ و حتی تاریخ بازی‌های ویدیویی بودیم که در نوع خود بی نظیر بودند. حال در این مقاله قصد داریم تا به برخی از بهترین باس فایت‌هایی که می‌توان انتظار آن‌ها را در بازی به شدت مورد انتظار بازی God of War: Ragnarok داشت، بپردازیم

انتظارات از بازی God of War: Ragnarok

طبق اعلام رسمی استودیوی سانتا مونیکا (Santa Monica) نسخه‌ی بعدی خدای جنگ قرار است تا مکانیک‌های جدیدی به این سری معرفی کند. بنابراین می‌توان امیدوار بود که سانتا مونیکا قصد دارد تا با صرف هزینه‌ و وقت بیشتر، این بازی را به بهترین یا یکی از بهترین نسخه‌های این سری تبدیل نماید. اسطوره‌های نورس و پیش زمینه‌های داستانی آن‌ها به شدت پتانسیل آن را دارند که به زیبایی هر چه تمام‌تر در God of War: Ragnarok پیاده سازی شوند. از این روی می‌توانیم شاهد باس فایت‌های فوق‌العاده‌ای در آن باشیم.

تئوری‌های مختلفی در رابطه با داستان بازی God of War: Ragnarok وجود دارند که هر کدام می‌توانند اتفاقات متفاوتی را رقم بزنند. به واسطه‌ی این اتفاقات می‌توانیم شاهد باس‌فایت‌های متفاوتی باشیم. در هر صورت در این مقاله قصد داریم تا به برخی از بهترین باس فایت‌هایی که می‌توان انتظار آن‌ها را در بازی به شدت مورد انتظار God of War: Ragnarok داشت، بپردازیم.

هشدار: ادامه‌ی مقاله شامل اسپویلرهایی از عنوان God of War 2018 می‌باشد. پس در صورتی که نمی‌خواهید داستان آن برای‌تان تا حدودی فاش شود، از خواندن ادامه‌ی مطلب صرف نظر کنید.

۱ – ثور (THOR)

بیایید اول از همه بارزترین انتخاب برای ادامه‌ی بازی را بررسی کنیم. بازی God of War 2018 با یک صحنه‌ی به یادماندنی و شگفت انگیز از لحظه‌ی رویارویی کریتوس و ثور، پسر اودین، به پایان رسید. در حقیقت، کل روند بازی سعی بر این داشت که ثور را به عنوان یک دشمن بزرگ و نیرومند معرفی کند. بدون شک می‌توان مطمئن بود که وی نقش منفی اصلی (یا یکی از مهم‌ترین نقش‌های) God of War: Ragnarok خواهد بود. مبارزه ی ثور با کریتوس قطعا جذاب خواهد بود.

در این مورد شکی نیست که مطمئنا در God of War: Ragnarok شاهد رو در رو شدن ثور و کریتوس خواهیم بود. سوال اصلی اینجاست که سانتا مونیکا قصد دارد تا این مبارزه‌ی فوق‌العاده را چگونه به تصویر بکشد؟ البته با توجه به چیزهایی که در این زمینه از سانتا مونیکا دیده‌ایم، شکی نیست که باس فایت شاهکاری پیش روی بازی‌بازان و علاقمندان این سری قرار دارد.

۲- سرتر (SURTR)

سرآمد و بزرگ تمام غول‌های آتشین، Surtr، به طور قطع به یقین نقش مهم و اثرگذاری را در دنباله‌ی خدای جنگ خواهد داشت. بر اساس اسطوره‌های نورس، این شخصیت قرار است تا یک نقش مهم و اصلی در Ragnarok را داشته باشد. ظاهرا وی کسی است که Asgard را تخریب کرده و کاملا از میان خواهد برد. با این همه می‌توان مطمئن بود که قرار است تا این شخصیت را نیز در God of War: Ragnarok ملاقات کنیم. به نظر می‌رسد با توجه به سابقه‌ی وی در خرابکاری و نابودی، باید انتظار یک نبرد سخت را برای کریتوس داشت.

با این حال شکی نیست که در Ragnarok باید Surtr وحود داشته باشد. به شخصه فکر می‌کنم که یکی از حماسی‌ترین و زیبا‌ترین نبردهای کل تاریخ بازی را با این شخصیت خواهیم داشت.

۳ – هایمدال (HEIMDALL)

اگر کریتوس واقعاً به سمت آسگارد (Asgard) برود تا Aesir را به دست بگیرد، به احتمال زیاد چنین اتفاقی رخ خواهد داد. هیچ راهی وجود ندارد که او در برابر هایمدال قرار نگیرد و این دو مطمئنا روبروی هم قرار خواهند گرفت. وی در کل تاریخ سرزمین آسگارد به عنوان اولین خط دفاعی آسگارد شناخته می‌شود. او مسئولیت هر شخصی را که با استفاده از Bifrost وارد قلمرو شده و یا از آن جا خارج می‌شود را بر عهده دارد. بدون شک این باس فایت بسیار جذاب و حیرت آور خواهد بود. زیرا همانطور که می‌دانید هایمدال یکی از قدرتمندترین اساطیر نورس به حساب می‌آید. به این ترتیب رویارویی وی با کریتوس دیدنی خواهد شد.

علاوه بر این، بر اساس افسانه های نورس، هایمدال و لوکی قرار است تا در جریان وقایع راگناروک یکدیگر را بکشند. اینکه آترئوس نیز به دست هایمدال خواهد مرد یا نه باید در بازی مشخص شود. خدای جنگ لزوما مجبور نیست داستان و سرگذشت واقعی اسطوره‌های نورس را به تصویر بکشد. این سری این کار را در گذشته نیز کاملا انجام نداده است. اما ممکن است اتفاقات و وقایع داستانی بازی تا حدود بسیار کمی از افسانه‌های نورس الهام گرفته شده باشند. در این صورت برخورد میان آترئوس و هایمدال بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

۴ – فریا (FREYA)

باز هم، وقوع این اتفاق تقریبا تضمین شده است. در عنوان God of War 2018 فریا شاهد مرگ پسرش آن هم به دستان کریتوس در مقابل چشمان خودش بود. از این روی وی خشم و کینه‌ی بزرگی از این اتفاق به دل گرفته است. رابطه‌ی بین او و این دو پدر و پسر به طرز قابل توجهی تیره شده است. به نظر می‌رسد که فریا قصد دارد تا انتقام شدیدی از کریتوس بگیرد. او به کریتوس اطمینان می‌دهد بسیار بیشتر از آن چیزی که در تصور می‌کند، درد خواهد کشید.

با این که هنوز چیزی از روند داستانی بازی بعدی سری خدای جنگ مشخص نیست، اما شکی نیست که در طول داستان بازی با فریا نیز مواجه خواهیم شد.

۵ – فریر (FREYR)

اگر کریتوس و آترئوس مقابل فریا قرار بگیرند، به احتمال بسیار بالا با برادر وی یعنی فریر نیز درگیر خواهند شد. با این همه، ارتباط خانوادگی فریر و خواهرش تنها دلیلی نیست که وی می‌تواند به عنوان یک دشمن بالقوه در God of War: Ragnarok ظاهر شود. داستان بازی God of War 2018 فریر را به عنوان شخصیتی به تصویر کشیده است که با Light Elves ارتباط به شدت عمیقی دارد. همچنین فریر در افسانه های نورس با آلفهایم (Alfheim) نیز ارتباط دارد.

همه‌ی ما می‌دانیم آنچه که در آلفهایم در God of War 2018 رخ داد. پیش زمینه‌ای برای وقایع بزر‌گ‌تری است که در آینده رخ می‌دهند. جنگ بین Dark Elves و Light Elves هنوز به پایان نرسیده است. پس اگر نسخه‌ی بعدی سری خدای جنگ قصد داشته باشد تا بر اساس اساطیر نورس پیش برود، به احتمال بسیار بالا فریر را در قالب یک باس فایت خواهیم دید.

۶ -رگنار لاثبروک (RAGNAR LODBROK)

کریتوس تعداد نه چندان کمی از شخصیت‌های اسطوره‌ای، افسانه‌ای، تایتان‌ها و بسیاری از موجودات عجیب و غریب دیگر را در طول عمر خود و در  طول بازی‌های مختلف سری خدای جنگ نابود کرده است. اما این بدان معنی نیست که انسان‌ها در مقابل وی قرار نمی‌گیرند. هر از چندگاهی وی در برابر انسان‌های (نسبتاً) معمولی قرار می‌گیرد. در واقع در عنوان God of War 2، وی با پادشاه بربر و همچنین پرسئوس مبارزه کرد. امیدواریم که یک باس فایت دیگر به همین شکل علیه رگنار لاثبروگ افسانه‌ای نیز در God of War: Ragnarok وجود داشته باشد.

از این گذشته، اگر کریتوس تهدید بزرگی برای آسگارد باشد، آیا منطقی نیست که اودین بزرگترین جنگجوی نورس را که در اختیار دارد از سالن‌های والهالا احضار کند تا در کنار او بجنگد؟

۷ – ففنیر (FAFNIR)

باس فایت مبارزه با اژدها در God of War 2018 یکی از نکات برجسته و قابل توجه بازی بود. به همین دلیل امیدواریم که در دنباله‌ی آن بتوانیم با اژدهای دیگری نیز مبارزه کنیم. کریتوس و آترئوس در بازی قبلی توانستند ففنیر را از قید و بند و غل و زنجیرهای خود آزاد کنند. بنابراین، ففنیر هنوز هم در جایی از جهان پنهان شده است. با این وجود می‌توان امیدوار بود که در God of War: Ragnarok نیز با این اژدها دوباره رو به رو شویم. البته به مانند نسخه‌ی قبل، شاید در یک ماموریت جانبی یا فرعی با وی وارد نبرد شویم.

۸ – آتنا (ATHENA)

این مورد کمی عجیب و چالش برانگیز به نظر می‌رسد. هر طور که حساب کنیم آتنا مرده است. در God of War 3 وی را به دفعات مشاهده کردیم. در God of War 2018 نیز این شخصیت در چند سکانس از داستان بازی ظاهر شد. هرچند هنوز جامعه‌ی بازی‌بازان مطمئن نیست که آیا این شخصیت واقعا خود آتنا بوده است و یا فقط یک توهم.

در هر صورت، واضح است که این سری مایل نیست که کریتوس به راحتی از گذشته‌ی پرحادثه‌ی خود عبور کرده و راحت زندگی کند. قطعا اگر قرار باشد زجر بیشتری برای کریتوس در طول داستان بازی قرار داده شود، بازگشت آتنا بهترین راه برای انجام این کار است.

بنابراین، قبول دارم که انجام این کار ممکن است کمی دشوار باشد. حتی ممکن است با جهت گیری کلی داستان ناسازگار باشد. ولی اگر God of War: Ragnarok راهی پیدا کند که وی را به طرز رضایت بخشی بازگرداند، بسیار هیجان زده خواهیم شد. بدون شک انتقام آتنا از کریتوس و نبرد این دو هیجان انگیز خواهد بود.

۹ – هرسولگر (HRAESVELGR)

شخصیت Hraesvelgr، آن پرنده‌ی غول پیکر در هلهایم است که کریتوس بال‌های آن را از جا کنده است. قرار بود این شخصیت خود یک باس فایت در God of War 2018 باشد. اما به دلایل مختلفی از جمله مشکلات جدول زمانی استودیو، سانتا مونیکا مجبور شد تا این قسمت را از بازی حذف نماید. این موضوع کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد. اما امیدواریم که آن‌ها تصمیم بگیرند آنچه را که در گذشته آغاز کرده‌اند در بازی God of War: Ragnarok به پایان برسانند.

باس فایت و مبارزه‌ با آن پرنده‌ی غول پیکر، بدون شک از جذاب‌ترین مبارزات تاریخ این مجموعه خواهد بود. همانطور که می‌دانیم سری خدای جنگ به این نوع مبارزات مشهور است. پس حقیقتا اگر این باس فایت در بازی نباشد باید متعجب شویم!

۱۰ – اودین (ODIN)

دیر یا زود، کریتوس و آترئوس در برابر اودین قرار می‌گیرند و این واقعه اجتناب ناپذیر است. وی بزرگ‌ترین شرور این سری است. پیش از اینکه حماسه‌ی نورس به صورت کلی خاتمه پیدا کند، اودین دشمن نهایی این پدر و پسر خواهد بود. البته شایان ذکر است که به احتمال بسیار زیاد استودیوی سانتا مونیکا وی را برای بازی آخر این سه گانه‌ی حماسی نجات دهد. در عوض این استودیو احتمالا بر روی شخصیت دیگری (احتمالا Thor) به عنوان نقش منفی اصلی در God of War: Ragnarok تمرکز می‌کند. با این حال، این بدان معنا نیست که اودین نمی‌تواند در بازی بعدی به عنوان یک باس فایت حضور بیابد.

پیش‌تر و در نسخه‌های قبلی سری خدای جنگ نیز شاهد موضوع مشابعی بودیم. شخصیت‌هایی به عنوان باس فایت در سری خدای جنگ وجود داشتند ولی نمرده و نهایتا در نسخه‌ی دیگری از بازی کشته شدند. برای مثال زئوس (Zeus) که چندین بار بر سر راه کریتوس قرار گرفت و در نهایت در God of War 3 کشته شد. حال همین اتفاق ممکن است در God of War: Ragnarok نیز رخ دهد و ما با اودین به همین شکل روبرو شویم.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا