راهنمای بازیPlayStation 4

راهنمای بازی Hitman 3؛ راهنمای مراحل داستانی Dartmoor (قسمت اول)

سرانجام سومین و آخرین اپیزود از سه‌گانه‌ی بازسازی شده و متفاوت Hitman منتشر شد. اگر قصد تجربه‌ی این بازی را دارید با راهنمای Hitman 3 همراه باشید.

راهنمای Hitman 3؛ راهنمای مراحل داستانی Dartmoor ( قسمت اول)

این قسمت از راهنمای بازی Hitman 3 به دومین منطقه‌ی بازی یعنی Dartmoor اختصاص دارد. در این قسمت قصد داریم ابتدا مرحله‌ی داستانی Means, Motive and Opportunity را بررسی کنیم. این ماموریت داستانی بسیار پیچیده‌تر از سایر ماموریت‌های منطقه‌ی Dartmoor است.

مامور ۴۷ در این ماموریت داستانی باید به شکل یک کارآگاه خصوصی ظاهر شود. او باید به دنبال مدارک، شواهد و سرنخ‌های زیادی گشته تا بتواند پرونده‌ی قتل  Zachary Carlisle در Dartmoor را حل کند. ماموریت‌های داستانی برای افراد تازه وارد بسیار مناسب هستند. به نوعی ماموریت‌های داستانی مراحل آموزشی به حساب می‌آیند و می‌توانند شما را با گیم‌پلی بازی بیشتر آشنا کنند.

در قسمت گذشته ماموریت‌های داستانی Dubai را با یکدیگر بررسی کردیم. اما در این قسمت از راهنما با یکدیگر در منطقه‌ی Dartmoor گام به گام پیش می‌رویم. طی این قسمت نکاتی که برای تکمیل ماموریت‌های داستانی یا به قتل رساندن اهداف باید بدانید را نیز به شما گوش‌زد خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای Hitman 3؛ راهنمای ماموریت داستانی MEANS, MOTIVE AND OPPORTUNITY

برای آغاز این ماموریت به طور مخفیانه و از میان بوته‌ها به نزدیکی دروازه بروید. وقتی به آن‌جا رسیدید، مخفیانه به صحبت‌های Phineas Witmer  گوش دهید. پس از آن ماموریت آغاز می‌شود. در ادامه کارآگاه خصوصی یا همان Phineas Witmer را مخفیانه تعقیب کنید. هنگامی که به نزدیکی Thornbridge Manor برسید، مشاهده می‌کنید که Witmer به درون این ساختمان می‌رود. شما نمی‌توانید به طور مستقیم او را تعقیب کنید. در غیر این صورت نگهبانان به شما تیراندای خواهند کرد و مامویت لو می‌رود.

کاری که باید بکنید این است که از سمت راست Thornbridge Manor مخفیانه به مسیر خود ادامه بدهید تا به پنجره‌ای برسید که در نزدیکی در ورودی قرار دارد. از این پنجره می‌توانید مخفیانه به درون ساختمان و درست به راهروی اصلی بروید. خوشبختانه کسی اینجا مزاحم شما نمی‌شود و تنها باید کمی صبر کنید.

کمی بعد مشاهده می‌کنید که Witmer درست از مقابل شما عبور می‌کند. این بهترین فرصت است که او را مخفیانه از پای در بیاورید و لباس او را بدزدید. در این صورت مامور ۴۷ می‌تواند با تغییر ظاهر خود را به جای کارآگاه خصوصی Phineas Witmer جا بزند و ماموریت خود را تکمیل کند. البته فراموش نکنید که حتما جسد Phineas Witmer را در جایی پنهان کنید.

در راهروی اصلی می‌‎توانید کارآگاه خصوصی را بیهوش کرده و سپس با پوشیدن لباس‌های وی، به شکل یک کارآگاه خصوصی ظاهر شوید

در ادامه به Foyer بروید و با Alexa Carlisle ملاقات کنید. با او صحبت کرده و پس از اتمام مکالمه، به دنبال Mr. Fernsby حرکت کنید. در حقیقت او شما راه همراهی می‌کند تا به صحنه‌ی جرم بروید. وقتی به صحنه‌ی جرم یعنی اتاق Zachary Carlisle برسید باید در این اتاق تمام مدارک و سرنخ‌های مربوط به قتل Zachary Carlisle را بررسی و جمع آوری کنید. در حقیقت اینجا شما در نقش یک کارآگاه باید وظایف خود را انجام دهید. مدارک و سرنخ‌هایی که باید بررسی کنید به شرح زیر هستند .

 • در سمت راست  و بر روی میزی که در مقابل شومینه قرار گرفته است، یک یادداشت با نام Zachary’s Suicide Note وجود دارد.
 • لپ تاب Zachary را به دقت بررسی کنید.
 • با استفاده از دوربین مامور ۴۷ جسد Zachary را اسکن کنید.
 •  بطری نوشیدنی قرار گرفته بر روی میز را اسکن کنید.
 • از قابلیت غریزه یا Instinct استفاده کنید. در این صورت کتابی برای شما با رنگ زرد هایلایت می‌شود. اگر با آن تعامل کرده و آن را از قفسه بیرون بیاورید، یک در مخفی را خواهید یافت که به یک اتاق مخفی راه دارد.

در درون اتاق مخفی آیتم mansion floor plan را بردارید.

راهنمای Hitman 3
با استفاده از دوربین مامور ۴۷ حتما جسد Zachary را اسکن کنید

این شش مورد، تمام مواردی هستند که شما باید در صحنه‌ی جرم آن‌ها را بررسی کنید. به Foyer بازگردید و با Mr. Fernsby صحبت کنید. از او بخواهید تا اطلاعاتی در رابطه با این پرونده به شما بدهد. در این صورت او اسامی مظنونین را به شما اعلام می‌کند. حال کاری که باید بکنید این است که به سراغ تک تک مظنونین رفته و از آن‌ها بازجویی کنید. در منوی Intel تمام مظنونین به همراه محل دقیق آن‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

راهنمای Hitman 3؛ بررسی اتاق‌ها

همچنین در منوی Intel، بخش Locations of Interest را نیز مشاهده می‌کنید. در واقع تمام مظنونین در طبقه‌ی همکف وجود دارند اما Locations of Interest در حقیقت اتاق‌های مظنونین است که مامور ۴۷ می‌تواند با بررسی آن‌ها اطلاعات و مدارک بیشتری به دست بیارود. پس حتما تمام اتاق‌ها را به دقت جسجتجو کنید. برخی اتاق‌ها قفل هستند و برای باز کردن آن‌ها به Crowbar احتیاج دارید.

البته در صورتی که Crowbar نداشته باشید، برای ورود به برخی اتاق‌ها باید از راه‌های جانبی استفاده کنید تا بتوانید به اتاق وارد شوید. ابتدا تمام اتاق‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم و سپس به سراغ بازجویی از مظنونین پرونده خواهیم رفت در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی اتاق EMMA AND GREGORY

اتاق در جنوب غربی طبقه‌ی اول واقع شده که متاسفانه در آن قفل است. بنابراین باید راه دیگری برای ورود به این اتاق پیدا کنیم. درست در کنار این اتاق، سرویس بهداشتی قرار دارد. وارد سرویس بهداشتی شده و از پنجره به بیرون بروید. بر روی لبه‌ی دیوار با احتیاط حرکت کرده و به مسیر خود ادامه دهید. در نهایت به بالکنی می‌رسید که این بالکن به اتاق EMMA AND GREGORY راه دارد. حال وارد این اتاق شدیم و باید مدارک و سرنخ‌های موجود را بررسی کنیم.

 • بر روی میز نامه‌ای با عنوان letter from Emma’s mother وجود دارد
 • walking cane که در نزدیکی شومینه قرار دارد.
 • در نزدیکی شومینه و زیر چمدان‌ها یک جاسوییچی با نام greenhouse key chain قرار دارد.
 • از دوربین مامور ۴۷ استفاده کرده تا ردپاها را اسکن کنید.

این چهار مورد، تمام مواردی هستند که باید در اتاق EMMA AND GREGORY آن‌ها را بررسی کنید. همچنین حواستان باشد ممکن است walking cane از دست شما افتاده و یا بارها آن را رها کنید. اما آن را حتما به همراه داشته باشید زیرا در ادامه به آن نیاز داریم.

اتاق مخفی

از اتاق خارج شده و به سمت پایین راهرو به مسیر خود ادامه دهید و از نکهبان و خدمتگذار خانه که با هم در حال صحبت هستند نیز عبور کنید. پس از اینکه به انتهای راهرو رسیدید، سریعا به سمت چپ بروید. از قابلیت Instinct استفاده کنید و در این صورت یک سوئیچ با رنگ زرد به شما نمایش داده می‌شود. اینجا باید از walking cane استفاده کنید تا در اتاق مخفی باز شده و بتوانید به داخل اتاق بروید. از این اتاق Montgomery’s long lost letter را برداشته و سپس از آن خارج شوید.

اتاق اداری کوچک

قبل از اینکه به اتاق ربکا بروید. ابتدا بهتر است تا به اتاق اداری کوچکی که در قسمت شمالی قرار دارد بروید. زیرا اتاق ربکا قفل است و باید از راه دیگری وارد این تاق شوید. دقت کنید که ورود به اتاق اداری غیر قانونی است. بنابراین از قابلیت Instinct کمک بگیرید تا دشمنان با رنگ قرمز مشخص شوند. در این صورت می‌توانید هر زمان که امن بود و مطمئن شدید که هیچ نگهبانی حضور ندارد، وارد اتاق شوید. درون اتاق یک وکیل و بادیگارد وی حضور دارند. با استفاده از walking cane هر دو را از پای در آورده و سپس جسد آن‌ها را پنهان کنید. walking cane را برداشته و لپ تاب وکیل را به دقت بررسی کنید.

دقت کنید که کارتان را در این اتاق سریع به اتمام برسانید زیرا در غیر این صورت Alexa Carlisle و محافظ او خواهند رسید و ماموریت شما لو می‌رود. پس از اینکه کارتان تمام شد بار دیگر از قابلیت Instinct استفاده کنید. در این صورت یک کتاب دیگر با رنگ زرد مشخص می‌شود. آن کتاب را از قفسه بیرون بیاورید تا در مخفی دیگری باز شود.

شما از طریق این قسمت به یک اتاق مخفی دیگری می‌رسید. در این اتاق مخفی چیز خاصی برای بررسی وجود ندارد. اما نکته‌ی مهم اینجاست که این اتاق مخفی به اتاق ربکا راه دارد. بنابراین می‌توانید از طریق آن به اتاق ربکا بروید که در حالت عادی به دلیل قفل بودن درب اتاق، غیر ممکن بود.

اتاق ربکا

در اتاق ربکا تنها تو مدرک وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی کنید و به شرح زیر هستند:

 • در وسط اتاق لپ تاب ربکا قرار دارد؛ آن را بررسی کنید.
 • از دوربین مامور ۴۷ استفاده کرده تا بتوانید از این طریق دفترچه‌ای که روبه‌روی شومینه قرار دارد را اسکن کنید.

GREENHOUSE

پس از اینکه کارتان با اتاق ربکا به اتمام رسید، به سمت محیط گلخانه‌ای یا همان GREENHOUSE بروید. در پشت گلخانه چند نفر در حال صحبت هستند. در نزدیکی آن‌ها یک Crowbar قرار دارد که حتما باید آن را بردارید. به سمت در جلویی بروید. شما باید با استفاده از crowbar قفل در را شکشته و وارد گلخانه شوید. اما دقت کنید که ابتدا باید صبر کرده تا نگهبانان کمی از این منطقه دور شوند. در غیر این صورت اگر شما قفل در را با استفاده از Crowbar بشکنید، آن‌ها صدای شکستن قفل را شنیده و به سمت شما تیراندازی می‌کنند. درون گلخانه دو مدرک وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی کنید و به شرح زیر هستند:

 • در سمت راست lab equipment
 • با استفاده از دوربین مامور ۴۷ poison dosage table را اسکن کنید.
 • همچنین در درون گلخانه یک کلید نیز خواهید یافت. این کلید یکی از راه‌های خروج مامور ۴۷ را باز می‌کند.

راهنمای Hitman 3

نکته: در بیرون از محوطه و بر روی حوضچه یک آچار وجود دارد. آچار را برداشته و از آن برای تعمیر the distillation kit استفاده کنید. پس از تعمیر the distillation kit، چند گل سمی که در همین اطراف وجود دارند را جمع آوری کنید. در نهایت با استفاده از آن‌ها می‌توانید سم (Poison) یا همان lethal poison vial بسازید. این آیتم در حقیقت برای به قتل رساندن هدف‌ها با استفاده از سم کاربرد دارد. این آیتم در این مرحله‌ی داستانی کاربردی ندارد و به آن نیازی ندارید. اما مطمئنا در مراحل بعدی به دردتان می‌خورد.

اتاق MR. FERNSBY

آخرین جایی که باید به آن مراجعه کرده و به دقت آن را بررسی کنید اتاق MR. FERNSBY است. پس از اینکه کارتان با باغ و گلخانه به اتمام رسید از باغ به سمت Thornbridge Manor باز گردید. هنگامی که به درون ساختمان رسیدید، از پله‌هایی که در سمت راست (بخش جنوبی) قرار دارند بالا رفته به مسیر خود تا رسیدن به اتاق Sitting Room ادامه دهید. قبل از وارد شدن به اتاق Sitting Room. بالافاصله با استفاده از دوربین مامور ۴۷ ردپاهایی که وجود دارند را اسکن کنید. این ردپاها دقیقا با همان‌هایی که در اتاق Emma And Gregory وجود داشتند، مطابقت دارد.

حال به اتاق Sitting room بروید و در قسمت شمالی اتاق، پرتره‌ی  Montgomery Carlisle را اسکن کنید. فعلا به طور موقت دیگر کاری با این اتاق نداریم و از آن خارج می‌شویم. سپس به مسیر خود به سمت Foyer ادامه می‌دهیم. در قسمت شرقی Foyer اتاق MR. FERNSBY قرار دارد. در این اتاق قفل است اما حالا که Crowbar دارید، می‌توانید با استفاده از آن در این اتاق را باز کنید.

این مدارک در اتاق وی وجود دارند که باید آن‌ها را بررسی کنید.

 • Mr. Fernsby’s list بر روی میز .
 • Zachary’s half-burnt diary در درون شومینه.
 • شیشه حاوی سم یا همان lethal poison pill jar را از کنار پنجره بردارید.
 • همچنین دقت داشته باشید که حتما علاوه بر مدارک بالا، آیتم دیگری با نام mansion master key که یک کلید است را حتما بردارید. فعلا به این کلید احتیاجی نداریم اما بعدا مفید خواهد بود.

راهنمای Hitman 3؛ بازجویی از مظضنونین

حال که تمام اتاق‌ها را بررسی کرده و مدارک مورد نیاز را جمع اوری کرده‌ایم، وقتش رسیده تا به بازجویی از مظنونین پرونده پرداخته و قاتل اصلی را مشخص کنیم. به طبقه‌ی همکف بروید زیرا تمام مظنونین در آن طبقه حضور دارند. به سراغ تک تک آن‌ها رفته و از آن‌ها باز جویی کنید.

راهنمای Hitman 3
پس از اینکه مدارک و سرنخ‌های لازم را به دست آورده‌اید، وقت آن است که از مظنونین پرونده بازجویی کنید تا از این طریق بتوانید قاتل Zachary را مشخص کنید
 • در اتاق Sitting Room می‌توانید Gregory Carlisle  را یافته و سپس از او بازجویی کنید.
 • در اتاق sitting room می‌توانید Emma Carlisle را یافته و از او اعتراف بگیرید. ممکن است در حین مکالمه با او احساس کنید که او قاتل است. در این صورت از او در رابطه با Zachary  و هر رفتار یا فعالیت مشکوک دیگری سوال کنید.
 • به اتاق trophy room بروید. از Rebecca Carlisle بازجویی کنید. از او در مورد Zachary سوال کنید.
 • در اتاق trophy room از دوربین مامور ۴۷ استفاده کنید و برگه‌هایی که بر روی میز قرار دارند را اسکن کنید.
 • به کتابخانه بروید. از Patrick Carlisle در مورد Zachary و هر فعالیت یا رفتار مشکوک دیگری بازجویی کنید. سعی کنید تا از او اعتراف بگیرید.
 • به اتاق کارمندان (Staff Room) بروید و از Rosie در مورد Patrick و هر فعالیت یا رفتار مشکوک دیگری سوال کنید. او نیز به مجرم بودن Emma اشاره می‌کند.
 • به اتاق dining room بروید و از پروفسور ادوارد (Professor Edward Carlisle) بازجویی کنید. از او در مورد Zachary و هرفتار یا فعالیت مشکوک دیگری سوال کنید.
 • از دوربین مامور ۴۷ استفاده کنید تا برگه‌هایی که بر روی میز اتاق dining room  قرار دارد را اسکن کنید.

راهنمای Hitman 3؛ نتیجه‌گیری پرونده و گزارش به Alexa Carlisle

راهنمای Hitman 3
پس از اینکه قاتل و مظنون اصلی پرونده را شناختید، به سراغ Alexa Charlsie بروید و قاتل را به او معرفی کنید

تا اینجا از تمامی مظنوننی بازجویی کرده‌ و اظهارات آن‌ها را دریافت کرده‌اید. حال وقت آن است که قاتل را مشخص کنید. به Foyer بازگشته و به سراغ MR. FERNSBY بروید. حال باید جزییات پرونده را به او گزارش بدهید و در مورد پرونده‌ی قتل Zachary نتیجه‌گیری کنید (conclude the investigation).همراه او به اتاق Alexa Carlisle بروید. حال شما باید به او بگویید که متهم این پرونده و یا قاتل Zachary چه کسی است. شما سه دیالوگ در اختیار دارید که می‌توانید هر کدام را که فکر می‌کنید درست است انتخاب کنید.

 • Accuse Emma > she is the real murderer
 • Accuse Mr. Fernsby
 • Accuse Zachary

در این صورت ماموریت داستانی Means, Motive and Opportunity را به اتمام رسانده‌اید. اگر طبق این راهنما پیش رفته باشید، چالش House Cleaning را نیز تکمیل خواهید کرد. پس از اینکه کار شما به اتمام رسید از Alexa Carlisle  بخواهید که پاداش این پرونده را به شما بدهد. بهتر است از او بخواهید تا کیف پر از پول را به عنوان پاداش به شما بدهد. در این صورت وی در کیف را باز کرده و سپس شما می‌توانید کیف سامسونت پر از پول را بردارید.

مدتی صبر کنید تا Alexa Carlisle از این اتاق دور شود و به بالکن برود. وقتی به بالکن رفت، می‌توانید در موقعیت مناسب او را هل داده تا به پایین پرتاب شود و در این صورت چالش accidental death را تکمیل خواهید کرد. دیگر کار شما با این پرونده و این مرحله‌ی داستانی به پایان رسیده است و باید از Thornbridge Manor خارج شوید.

راهنمای Hitman 3
Alexa Charslie هدف اصلی مامور ۴۷ است. مامور ۴۷ برای اینکه بتوان وی را به قتل برساند ابتدا باید پرونده قتل Zachary را حل کند. در پایان وقتی Alexa Charlslie به بالکن می‌رود می‌توانید او را هل داده تا به سمت پایین پرتاب شود و کشته شود.

سخن پایانی:

در قسمت اول راهنمای مراحل داستانی Dartmoor در بازی Hitman 3، به طور کامل مرحله‌ی داستانی Means, Motive and Opportunity را بررسی کردیم. در این مرحله‌ی داستانی، پرونده‌ی قتل Dartmoor را به طور کامل حل کرده و قاتل Zachary را نیز مشخص کردیم. منطقه‌ی Dartmoor دو مرحله‌ی داستنی کوتاه دیگر نیز دارد که در قسمت بعدی به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. پس در قسمت‌های بعدی راهنمای بازی Hitman 3 نیز با ما همراه باشید. اگر هنوز بازی Hitman 3 را تجربه نکرده‌اید و یا در تجربه‌ی این بازی مردد هستید، نقد ویدیویی بازی Hitman 3 اطلاعات و جزئیات کاملی از این عنوان را به شما ارائه می‌دهد.

منبع 

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا