نیم نگاهمقالات بازیPlayStation 5Xbox Series X/SNintendo SwitchPC

هر آنچه که از بازی Overwatch 2 می‌دانیم

بازی Overwatch 2 که اولین بار در Blizzcon 2019 معرفی شده بود، قرار است ویژگی‌های جدید و حتی قدیمی را به شکلی ویژه به بازیکنان ارائه دهد.

هر آنچه که از بازی Overwatch 2 می‌دانیم

Overwatch 2 در رویداد Blizzconline 2021 پنل مخصوص به خود را داشت. به همین مناسبت در ادامه تمامی اطلاعاتی که از بازی می‌دانیم را جمع‌آوری کرده‌ایم. این اطلاعات شامل جزئیات جدید به اشتراک گذاشته شده در پنل اخیر این بازی هم می‌شود.

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار Overwatch 2 هنوز مشخص نیست اما می‌دانیم که بازی در سال ۲۰۲۱ عرضه نمی‌شود. این مورد در گزارش مالی اخیر اکتیویژن نیز تایید شد. همچنین اعلام شد که Diablo 4 در سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار نمی‌گیرد.

پس Overwatch 2 در بهترین حالت سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود‌ اگرچه این زمان بسیار طولانی است. اما تا آن زمان شاید بد نباشد نگاهی به  بازی‌های رایگان مشابه در این سبک داشته باشید. خصوصا اینکه بسیاری از این بازی‌ها. الهامات زیادی از بازی Overwatch گرفته‌اند.

پلتفرم‌ها

بلیزارد در BlizzCon 2019 تایید کرد که Overwatch 2 برای تمام پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد. این پلتفرم‌ها شامل نینتندو سوییچ هم می‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا نسخه‌ی دوم برای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس هم در دسترس قرار می‌گیرد یا خیر.

تاریخ انتشار: نامشخص
پلتفرم‌ها: رایانه‌های شخصی (Battle.net)، پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان
ژانر: تیراندازی اول شخص

حالت‌های موجود در بازی

جف کاپلان در BlizzCon 2019 حالت بازی کاملا جدیدی به‌ نام Push را به عنوان حالت بازی اصلی و ریشه‌ای معرفی کرد. حالت Push در هردو بخش بازی Competetive و Quick در دسترس خواهد بود. Push در لیگ Overwatch نیز وجود خواهد داشت.

در نمایش اولیه‌ی گیم‌پلی اولیه‌ای بازی Overwatch 2 ( نقشه‌ی جدید تورنتوی کانادا) دیدیم که ۲ تیم برای اسکورت یک ربات به منطقه‌ی دشمن مبارزه می‌کردند. تیمی که تا به پایان رسیدن زمان بازی، ربات را به منطقه‌ی داخلی‌تری از تیم دشمن فرستاده باشد، برنده خواهد بود.

این ربات در یک مسیر خطی پیش‌روی می‌کند و در طول آن با موانعی روبه‌رو خواهد شد. با از بین بردن این موانع، همچنین Checkpointهایی نیز آزاد می‌شوند. این کار برای لحظاتی حرکت ربات را کند می‌کند اما نقاط جدیدی برای Spawn در دسترس قرار می‌گیرند.

در حال حاضر Push تنها حالت جدیدی است که برای Overwatch 2 تایید شده است.

نقشه‌های جدید

بازی Overwatch 2 برای حالت Push نقشه‌های کاملا جدیدی دارد. البته برای تمام حالت‌های بازی اصلی و پرطرفدار هم شاهد نقشه‌های جدیدی خواهیم بود. تیم سازنده می‌خواهد اطمینان حاصل کند که بازیکنان به لطف نقشه‌های جدید، تجربه کاملا متفاوتی خواهند داشت. این نقشه‌ها برای نسخه‌ی اول نیز در دسترس قرار می‌گیرند.

در Blizzcon 2019 و همچنین پنل شب گذشته‌ی Overwatch 2 در Blizzconline 2021 این نقشه‌ها تاکنون تایید شده‌اند:

Gothenburg
Toronto
Monte Carlo
Rio de Janeiro
New York
Rome

ماموریت‌های داستانی

ماموریت‌های داستانی ویژگی جدیدی در Overwatch 2 هستند. این ماموریت‌ها به‌ صورت PvE خواهند بود. بازی‌بازان تنها به لیست محدودی از شخصیت‌های خاص و مرتبط با داستان دسترسی دارند. هر ماموریت، سکانس سینمایی آغازین و پایانی مخصوص به خود را خواهد داشت.

ماموریت‌های قهرمانان

ماموریت‌های قهرمانان، ویژگی PvE جدید دیگری خواهند بود. طبق ۳ فاکتور ذکر شده توسط کارگردان بازی، این ماموریت‌ها دارای ارزش تکرار بسیار بالایی هستند. اولین فاکتور، مناطق متنوع هستند‌. بازی‌بازان در این ماموریت‌ها به نقشه‌های گوناگونی می‌روند.

دومین فاکتور، تغییر مداوم اهداف بازی است که گیم‌پلی را تازه و متنوع نگه می‌دارد. آخرین فاکتور نیز وجود گروه‌های متفاوتی از دشمنان است که شامل Talon ،Null Sector و “تهدیدات دیگری” می‌شود. برای مقابله با برخی از دشمنان و اهداف باید با قهرمانان خاصی بازی کنید.

در Blizzconline 2021 از دشمنان جدیدی مثل Elite Grunt ،The Breacher و The Puller رونمایی شد. The Pullerها بازیکن را به سمت خود می‌کشند و از فاصله‌ی نزدیک با شما مبارزه می‌کنند. The Breacherها نیز بمب‌هایی دارند که در زمانی کوتاه منفجر می‌شوند.

این ماموریت‌ها شامل فناوری جدیدی هستند. در این بخش، “صدها” ماموریت جدید به شما واگذار خواهد شد که در نقاط مختلفی از کره خاکی جریان دارند.

در پنل Blizzconline 2021 از اهداف جدید، گسترش نقشه‌های بخش چندنفره به مسیرهایی بی‌‌نظیر و”محیطی زنده و پویا” صحبت شد. مبارزات هم قرار است “نشاط‌آورتر” باشند. قهرمانان بازی درخت مهارت‌های غنی‌تری خواهند داشت که می‌توان گفت با وجود حالت شخصی‌سازی و ساخت‌های مختلف، به سبک نقش‌آفرینی نزدیک‌تر شده است.

همچنین سیستم مکالمه‌ای و “نقشه‌های غنی از داستان” نیز در این ماموریت‌ها وجود دارند. بازی‌بازان با تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌های متعددی مواجه خواهند شد.

سیستم آیتم‌ها

سیستم جدید آیتم‌ها در انحصار ماموریت‌های داستانی است. Overwatch 2 به جای داشتن یک سیستم لوت به مانند Diablo 4، سیستم متفاوتی دارد. کارکرد این سیستم تقریبا به مانند Apex Legends و PUBG است.

آیتم‌‌‌ها به‌ صورت موقت در دسترس خواهند بود و در طول ماموریت‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این‌ آیتم‌ها شامل نارنجک‌‌‌‌های آلوده، ایستگاه سلامت یا یک سد محافظ می‌شود. آیتم‌ها همچنین دارای سطح‌بندی نیز هستند ( به طور مثال سطح Legendary).

سیستم استعداد

بازی Overwatch 2 سیستم پیشرفت جدیدی خواهد داشت. این سیستم به‌طور اختصاصی برای ماموریت‌های قهرمانان طراحی شده است. این سیستم به قهرمانان اجازه‌ی افزایش سطح و آزادسازی Talentها یا استعدادهایی را می‌دهد.

این استعدادهای جدید، برای قهرمانان مزایای بیشتری فراهم می‌کنند. این سیستم پیشرفت جدید یک حالت PvE و غیر رقابتی محسوب می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید مجموعه‌ای از استعدادهای شخصیت Tracer را مشاهده کنید که در Blizzcon 2019 نشان داده شد.

البته سیستم پیشرفت جدید هنوز در مرحله اولیه‌ی ساخت است و احتمالا در نسخه‌ی نهایی تغییراتی داشته باشد.

بازی Overwatch 2
قابلیت آزادسازی استعدادهای بیشتر برای شخصیت Tracer بخشی از سیستم پیشرفت جدید بازی Overwatch 2 است

نمونه‌ای از استعدادهای Tracer که نمایش داده شده‌اند شامل موارد زیر می‌شود:

سطح ۱:

Adaptive Reload: از این پس، هنگام استفاده از هر قابلیتی، امکان تعویض خشاب Pulse Pistolها وجود خواهد داشت.

Chain Reaction: بمب‌های Pulse به هر دشمنی که برسد، آسیب ثانویه نیز وارد می‌کند.

سطح ۱۰:

Flash: از این پس رد شدن از هر دشمنی با Blink، به آن‌ها آسیب می‌رساند.
Hindsight: قابلیت Recall به تمام کسانی که به ‌تازگی آسیب رسانده باشید، مجددا آسیب می‌رساند.

سطح ۲۰:

Vortex: دشمنان به نقطه‌ای که Recall کرده‌اید کشانده می‌شوند و در دام می‌افتند.
Speed Kills: ضربات مرگ‌بار، میزان Cooldown را کاهش می‌دهند.

قهرمانان جدید

بازی Overwatch 2
Sojourn اولین قهرمان کانادایی این سری و همچنین اولین قهرمان جدید معرفی شده برای بازی Overwatch 2 است

بازی Overwatch 2 قهرمانان قابل بازی جدیدی معرفی خواهد کرد. این قهرمانان شامل شخصیت‌های کاملا جدید و همچنین شخصیت‌هایی می‌شوند که منتظر آن‌ها بوده‌اید. همچنین تمام قهرمانان نسخه‌ی اول در Overwatch 2 نیز حضور دارند.

تاکنون Sojourn تنها قهرمان جدیدی است که برای Overwatch 2 معرفی شده است. او اولین شخصیت کانادایی Overwatch محسوب می‌شود و در نقطه مرکزی داستان Overwatch 2 ایفای نقش می‌کند.

با توجه به پنل BlizzCon 2019، تعدادی از قهرمانان جدید هم‌زمان با هم معرفی می‌شوند. اگر به خاطر داشته باشید، شخصبت‌های Mei ،D.Va و Genji در نسخه‌ی اول Overwatch نیز به صورت هم‌زمان معرفی شدند.

همچنین در تریلرهای سینمایی و گیم‌پلی Overwatch 2 شخصیت Echo نمایش داده شد. اما هنوز مشخص نیست که این شخصیت قابل بازی خواهد بود یا خیر.

اسکین‌ها و پیشرفت‌ها

جف کاپلان تایید کرد که تمام اسکین‌ها و پیشرفت‌های بازی‌بازان در نسخه‌ی اول به Overwatch 2 نیز منتقل می‌شوند. بنابراین تمام پیشرفت‌های شما در بازی اول حائز اهمیت هستند.

بازی Overwatch 2 برای بازی‌بازان فعلی این سری چه معنایی خواهد داشت

به‌منظور حفظ اتحاد جامعه‌ی Overwatch، بازی‌بازان نسخه‌ی اول و دوم می‌توانند در حالت سنتی PvP با یکدیگر بازی کنند. نسخه‌ی اول Overwatch همچنان نقشه‌های جدید، قهرمانان و حالت رقابتی جدید Push را دریافت خواهد کرد.

طراحی مجدد قهرمانان

بازی Overwatch 2 با موتور جدیدی ساخته نمی‌شود. اما موتور بازی کاملا ارتقا یافته است. Overwatch 2 دارای HUDهای کاملا جدید برای تمام قهرمانان می‌شود.

شاید از همه مهم‌تر هم طراحی کاملا جدید و دوباره برای هر یک از قهرمانان باشد. تیم سازنده می‌خواهد Overwatch 2 ظاهر جدیدی داشته باشد و حس تازه و شگفت‌انگیزی منتقل  کند.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا