مقالات بازیPlayStation 4Xbox One S/XPCبازی برتر

معرفی ۱۰ بازی برتر رایگان در سال ۲۰۲۱

دلیلی برای تجربه نکردن این بازی‌ها نیست

بازار بازی‌های رایگان (Free-to-Play) در سالیان اخیر حسابی داغ بوده است. به همین سبب در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به ۱۰ بازی برتر رایگان جدید داشته باشیم. بازی‌های رایگان در سال ۲۰۲۰ نه تنها کم‌تر نشدند، بلکه شاهد افزایش کیفیت و کمیت آن‌ها بودیم. هم‌چنین تنوع این تجربه‌ها گسترش یافته که منجر به افزایش محبوبیت این بازار شده است.

معرفی ۱۰ بازی برتر رایگان در سال ۲۰۲۱

در سال ۲۰۲۱ احتمالا شاهد انتشار بازی‌های بزرگ و مورد انتظار زیادی خواهیم بود. اما دلایلی به مانند افزایش قیمت بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۲۱ باعث می‌شوند که بازار بازی‌های رایگان همچنان داغ باشد. البته تمام بازی‌های Free-to-Play که اخیرا منتشر شده‌اند عالی نبودند. بازی‌های رایگان (Free-to-Play) تجربه‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند و در این مقاله نیز قصد داریم این مهم را بررسی کنیم. عناوینی نیز هستند که شاید در بهترین وضعیت خود نباشند، ولی پتانسیل تبدیل شدن به اثری ویژه را دارند. پس این شما و این فهرست ۱۰ بازی رایگان برتر که باید در سال جدید امتحان کنید.

Valorant

10 بازی رایگان برتر
Valorant، آن‌قدر بازی خاصی است که به راحتی از سایر رقبای خود پیش می‌گیرد. با توجه به اینکه این بازی رایگان است، تجربه‌ی آن از دست ندهید.

از بین تمام شوترهای قهرمان‌محوری که از Overwatch الهام گرفته‌اند، Valorant یکی از بهترین هاست. این بازی نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرده و جامعه‌ی بازی‌بازان آن هم دائما رو به رشد بوده است. بازی Valorant نوآوری خاصی ندارد، اما آن قدر خاص است که از خود را از سایر عناوین جدا کند. همچنین با توجه به رایگان بودن آن، می‌توان تجربه‌اش را توصیه کرد.

Bless Unleashed

Bless Unleashed به عنوان یک بازی نقش آفرینی آنلاین، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. شاید Bless Unleashed بهترین این سبک نباشد اما قطعا یکی از بهترین هاست.

بازی‌های رایگان زیادی در سبک نقش آفرینی آنلاین چند نفره وجود دارند، اما اکثر آن‌ها ضعیف‌تر از Bless Unleashed هستند. Bless Unleashed اکشن کندتری نسبت به سایر بازی‌های سبک خود داشته که باعث تفاوت و خاص بودن بیشتر آن می‌شود. همچنین گرافیک زیبا و طراحی هنری خوب آن، یکی از ویژگی‌هایی است که بسیاری از بازی‌های همتای آن ندارند. Bless Unleashed ابدا بی‌نقص نیست و می‌تواند در آینده بهتر شود، اما به عنوان یک بازی رایگان قطعا می‌توان آن را توصیه کرد.

Surviv.io – ۲D Battle Royale

معرفی 10 بازی برتر رایگان در سال 2021
بازی Surviv.io را می‌توان متفاوت‌ترین عنوانی به شمار آورد که در سبک بتل رویال ساخته شده است.

توسعه‌دهندگان مستقل در سالیان اخیر دائما سعی داشته تا از محبوبیت سبک بتل رویال به نفع خود استفاده کرده و بازی‌های متنوعی را ارائه دهند. Surviv.io بدون شک یکی از متفاوت‌ترین این بازی‌ها است. به لطف گرافیک دو-بعدی ساده، این بازی قطعا خود را از سایر بتل رویال‌های موجود در بازار جدا می‌کند. این بازی تا حدی شما را به یاد بازی‌های فلش اوایل قرن بیست و یکم می‌اندازد. البته کمی حال و هوای Hotline Miami هم در آن وجود دارد.

Spellbreak

به دنبال یک بازی بتل رویال با تم فانتزی هستید؟ قطعا Spellbreak همان عنوانی است که شما به دنبال آن می‌گردید.

Spellbreak یکی دیگر از آن بازی‌هایی است که سعی داشته طعم خاص خود را به سبک بتل رویال بیاورد. البته در حالی که بیشتر بتل رویال‌ها تمرکز خود را برروی اسلحه و نبرد تن به تن می‌گذارند، Spellbreak عنوانی با وردهای جادویی و حال و هوایی فانتزی است. سبک هنری انیمه‌گونه و رنگارنگ آن باید برای جلب توجه‌ی شما کافی باشد. گیم‌پلی Spellbreak هم آن قدر عمیق و جذاب است که شما را برای مدت کافی سرگرم نگه دارد.

Hyper Scape

بازی Hyper Scape یک شوتر اول شخص بتل رویال با سرعت بالاست که می‌تواند برای مدتی شما را سرگرم کند.

Hyper Scape بازی نسبتا خاصی در بازار Free-to-Play است. در واقع این عنوان پلی بین افراد علاقه‌مند به بازی‌های رایگان و نقطه‌ی مقابل‌شان است. Hyper Scape یک شوتر اول-شخص سرعتی بوده که تمرکز گیم‌پلی آن بر روی حرکت سریع و مقابله با قوانین فیزیک است. به دلیل تمرکز زیاد بر روی سرعت، Hyper Scape چندان تمرکز زیادی بر روی گرافیک و سبک هنری ندارد. با این حال به راحتی می‌توانید چند ساعتی خود را با Hyper Scape سرگرم کنید.

Remnants

Remnant درست در نقطه‌ی مقابل Hyper Scape قرار دارد، سرعت کم‌تر و تمرکز بیشتر بر روی گرافیک و جزییات بازی.

یک شوتر دیگر که قوانین فیزیک را نقض می‌کند. البته تفاوت Remnant با Hyper Scape، تمرکز آن بر روی کند شدن و تمرکز بیشتر بر روی جزئیات اطراف است. ترکیب مبارزات با پازل، جست و جو و کمی پلتفرمینگ باعث خلق شوتر اتمسفریکی می‌شود که ارزش بیشتری از ظاهر خود دارد. ضمنا این بازی کاملا رایگان بوده و ابدا بهانه‌ای برای تجربه نکردن آن ندارید.

Space Commander: War and Trade

بازی‌های کمی در سبک نقش آفرینی فضایی وجود دارند که بتوانند تجربه‌ی سرگرم کننده‌ای را ارائه دهند. اما اگر به دنبال یک بازی خوب در این سبک می‌گردید که هم گیم‌پلی خوبی داشته باشد و هم از نظر گرافیکی، تجربه‌ای قابل قبول را به شما ارائه دهد، قطعا Space Commander: War and Trade انتخاب مناسبی است.

دنیا به شبیه‌سازهای سفینه‌ی فضایی بیشتری نیاز دارد. با توجه به گرافیک نسبتا خوب Space Commander، سیستم اقتصاد پیچیده و جذاب و هم‌چنین مبارزات رضایت‌بخش، شاید از رایگان بودن آن کمی متعجب شوید. این بازی تا کنون نقدهای بسیاری مثبتی را بر روی استیم دریافت کرده و آینده برای آن روشن به نظر می‌رسد. اگر ظاهر بازی را دوست دارید، آحتمالا به خود آن نیز علاقه‌مند خواهید شد. همچنین این بازی رایگان است و با تجربه‌ی آن چیزی از دست نمی‌دهید.

Rocket League

بازی Rocket League بر خلاف ظاهر آن، اصلا دارای گیم‌پلی ساده‌ای نیست. اما اگر بتوانید مهارت‌های بازی را یاد بگیرید، بدون شک از آن لذت خواهید برد.

Rocket League یکی از عناوین این فهرست بوده که به تازگی منتشر نشده است. در واقع مدت نبستا زیادی از عرضه‌ی Rocket League می‌گذرد. به همین سبب احتمالا نیازی به معرفی این بازی نیست. با این حال باید گفت که Rocket League یکی از سرگرم‌ کننده‌ترین بازی‌های نسل هشتم است و ظاهر ساده‌ی آن، نباید باعث شود شما فریب بخورید. اتفاقا برای پیروزی در Rocket League و چیره شدن بر فیزیک آن، نیازمند زمان و مهارت زیادی هستید. هم‌چنین جامعه‌ی بازی‌بازان آن دائما رو به گسترش بوده و Rocket League به خوبی توانسته بازی‌بازان قدیمی را حفظ کرده و بازی‌بازان جدید را به جامعه‌ی خود اضافه کند.

Destiny 2: New Light

Destiny 2: New Light فرصت خوبی است که با دنیای این بازی و مکانیزم‌های گیم‌پلی آن بیشتر آشنا شوید. چه بسا حتی تصمیم بگیرید تا نسخه‌ی کامل و پولی این بازی را نیز تهیه کنید.

صحبت از بازی‌های رایگان شد و حیف است که نامی از Destiny 2 نامی نبریم. بانجی (Bungie) نمونه‌ی خوبی از توسعه‌دهنده‌ای است که حقیقتا عاشق بازی خود و هواداران آن بوده و برای پیشرفت و بهبود آن هر کاری می‌کند. زمان زیادی از عرضه‌ی Destiny 2 می‌گذرد و از زمان جدا شدن بانجی از اکتیویژن (Activision)، مسیر این بازی فقط رو به جلو بوده است. عنوان Destiny 2: New Light نسخه‌ی رایگانی از این بازی است که شامل اکثر محتوای اولیه‌ی بازی می‌شود. اگر هنوز وارد دنیای Destiny نشده‌اید، New Light می‌تواند فرصت خوبی برای آشنا شدن با سیستم‌های آن باشد. با عرضه‌ی بسته الحاقی Beyond Light، به نظر می‌رسد که کار بانجی با Destiny 2 هم هنوز تمام نشده است.

Genshin Impact

بازی Genshin Imapct را می‌توان این‌گونه توصیف کرد. یک عنوان نقش‌آفرینی جهان‌باز که سعی دارد تا تجربه‌ای مشابه Breath of the Wild ارائه دهد. انصافا هم در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

Genshin Impact احتمالا برای سالیان متعددی در جمع بازی‌بازان خواهد بود و به یکی از کلاسیک‌های Free-to-Play تبدیل خواهد شد. این بازی ترکیبی از یک عنوان نقش‌آفرینی، یک جهان‌باز جست‌و‌جو-محور، یک بازی موبایلی و Breath of the Wild است. عنوان Genshin Impact یک بازی کاملا جدید بوده و در دنیای فانتزی خود جریان دارد. البته الهامات واضحی از سایر آثار در این بازی دیده می‌شود. این بازی به عنوان پلی بین هواداران نقش‌آفرینی‌های عمیق و دوست‌داران بازی‌های سبک شناخته می‌شود. سیستم‌های Genshin Impact حقیقتا درگیرکننده بوده و می‌توانند تا مدت‌ زیادی شما را سرگرم نگه دارد. البته اگر حاضر به پرداخت پول درون برنامه‌ای باشید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا