مقالات بازی

تمام بازی‌هایی که انتشار آن‌ها در سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده‌ است

به احتمال زیاد برای تجربه‌ی آن‌ها باید کمی دندان بر روی جگر بگذارید!

 به نظر می‌رسد تأثیر واقعی همه گیری کووید ۱۹ بر روی بازی‌هایی بود که از قبل برای انتشار در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بودند. زیرا با اینکه مدت زمان زیادی از آغاز سال ۲۰۲۱ نمی‌گذرد، اما انتشار برخی از عناوین عظیم و AAA که به شدت مورد انتظار بودند به تعویق افتاده است. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا در این مقاله برخی از مهم‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ که انتشار آن‌ها به تعویق افتاده است را بررسی کنیم.

مهم‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ که انتشار آن‌ها به تعویق افتاده است

ویروس COVID-19 و همه گیر شدن آن در سال ۲۰۲۰، توانست تا به نوعی بسیاری از فعالیت‌های صنعت سرگرمی را متوقف سازد. ما در طی سال گذشته شاهد تأخیرهایی در برخی از بازی‌های ویدیویی بودیم. از جمله برخی از عناوین عظیم و AAA که به شدت مورد انتظار بودند نیز به تعویق افتادند.تیم‌های توسعه‌ی این بازی‌ها مجبور شدند تا خود را با شرایط وفق داده و همین مورد باعث شد تا روند توسعه‌ی برخی از بازی‌ها به صورت کلی به هم بریزد. تا جایی که برخی استودیوها مجبور شدند تا برای افزایش عمکرد و سرعت تولید بازی‌های خود، افراد جدیدی استخدام کنند و برنامه‌ی کاری را فشرده‌تر از قبل سازند.

لازم به ذکر است که بازی‌های حاضر در این لیست تاریخ انتشار یا بازه‌ی عرضه‌ی مشخصی برای انتشار در سال ۲۰۲۱ داشته‌اند. بنابراین بازی‌هایی مانند Overwatch 2 و یا Diablo 4 که از قبل برای عرضه در سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه ریزی شده‌اند در این لیست قرار ندارند. همچنین تمامی بازی‌های موجود در این لیست، با اینکه تاخیر خورده‌اند، اما همچنان در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد.

۱ – Deathloop

مهم‌ترین بازی‌های سال 2021

بازی مورد انتظار Deathloop، توسط استودیوی آرکین (Arkane) در دست توسعه قرار دارد. قرار بود این عنوان در طی ماه می سال جاری میلادی منتشر شود. اما اینگونه پیش نرفت و در اواخر سال ۲۰۲۰ میلاردی به صورت رسمی اعلام شد که عرضه‌ این بازی تا اطلاع ثانویه تاخیر خورده است.

این بازی اکشن که تا حدود زیادی مشابه عنوان Dishonored می‌باشد، در حال حاضر برای عرضه در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است. توسعه‌دهندگان این عنوان نیز گفته‌اند که می‌خواهند اطمینان حاصل کنند تا این بازی موفق و سودآور باشد، یک تجربه‌ی خوب، سرگرم کننده و لذت‌بخش نیز باشد. همچنین بر طبق سخنان یکی از اعضای استودیوی آرکین، دلیل اصلی تعویق این عنوان این بوده که استودیوی آرکین قصد نداشته تا به کارمندان و اعضای خود فشار زیادی وارد کرده و سلامتی آن‌ها را در دوران کرونا به خطر بیاندازد.

۲ – Lego Star Wars: The Skywalker Saga

بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga از مورد انتظارترین عناوین ویدیویی حال حاضر به شمار می‌رود که در ابتدا قرار بود در بهار سال ۲۰۲۱ میلادی به صورت جهانی منتشر شود. این بازی نیز متاسفانه تا تاریخ نامشخصی تاخیر خورد و هنوز هیچ جزئیاتی از تاریخ انتشار بعدی آن به بیرون درز نکرده است. استودیوی Traveller’s Tales دلیل دقیق این تاخیر را اعلام کرد. تنها به این نکته اشاره شد که آن‌ها می‌خواهد تیم سازنده وقت بیشتری برای ارائه‌ی بزرگ‌ترین و بهترین بازی تاریخ لگو داشته باشد.

۳ – Gran Turismo 7

مهم‌ترین بازی‌های سال 2021

سونی در ماه فوریه تأیید کرد که عرضه‌ی جهانی بازی Gran Turismo 7 تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر افتاده است. به گفته‌ی سونی، بخش‌های مهم و حیاتی از طراحی گیم‌پلی و طراحی کلی بصری بازی بخاطر وضعیت کرونا تحت تاثیر منفی قرار گرفته بوده‌اند. از آنجایی که به دلیل این همه گیری وضعیت جهان مشخص نیست، سونی تصمیم گرفته تا تاریخ انتشار خاصی برای این عنوان در نظر نگیرد. با این همه احتمال می‌رود که با نزدیک‌تر شدن به سال ۲۰۲۲ میلادی، اطلاعات بیشتری از این عنوان منتشر شود.

۴ – Riders Republic

در ابتدا قرار بود که این عنوان در ماه فوریه‌ی گذشته عرضه شود. اما یوبی‌سافت (Ubisoft) بازی ورزشی جدید خود را که Riders Republic نامیده است، تقریبا یک ماه قبل از تاریخ انتشار به تعویق انداخت. در حال حاضر این بازی برای عرضه در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ میلادی در نظر گرفته شده است. یوبی‌سافت اعلام کرده که قصد دارد تا با این بازی ورزشی جدید لحظات بسیار شاد و سرگرم کننده‌ای برای بازی‌بازان به ارمغان بیاورد.

۵ – The Lord of the Rings: Gollum

اینطور که به نظر می‌رسد ما قادر به دستیابی به بازی The Lord of the Rings: Gollum تا سال ۲۰۲۲ نخواهیم بود. این بازی در ابتدا برای عرضه در سال ۲۰۲۱ میلادی برنامه ریزی شده بود. به دلیل جهانی شدن کرونا و مشکلاتی که در روند توسعه‌ی بازی پیش آمد،  انتشار آن تا سال ۲۰۲۲ میلادی تاخیر خورد. با وجود مشکلات بسیاری که در روند توسعه‌ی بازی به وجود آمد، این بازی هنوز در دست تولید قرار دارد و قرار است تا در سال ۲۰۲۲ میلادی منتشر شود.

۶ – Returnal

بازی Returnal به نسبت سایر عناورین این لیست با تاخیر زیادی مواجه نشد. تاریخ انتشار این عنوان در ابتدا برای عرضه در ماه مارس سال جاری میلادی اعلام شده بود. اکنون باید منتظر عرضه‌ی رسمی این بازی در تاریخ ۳۰ آوریل سال جاری میلادی باشیم. همچنین لازم به ذکر است سونی تایید کرده که این بار قصد دارد تا ریسک بزرگی انجام دهد. از این روی به استودیوی هوس‌مارک (Housemarque) اجازه داده است تا از تجربیات خود استفاده کرده و ایده‌هایی تازه و جدید را در این عنوان شوتر سوم شخص پیاده سازی نمایند.

۷ – Kena: Bridge of Spirits

بازی  Kena: Bridge of Spirits یکی از عناوین مورد انتظاری سونی است. تاریخ انتشار این بازی دقیقا پس از گذشت مدت کوتاهی از رونمایی رسمی آن در مراسم معرفی پلی‌استیشن ۵ سونی، تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی تاخیر خورد. این آخرین تعویق این عنوان نبود چرا که در اواخر ماه فوریه‌ی سال جاری میلادی، این بازی بار دیگر با تاخیر رو به رو شد. در حال حاضر قرار است این بازی در تاریخ ۲۴ آگوست برای  پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ عرضه شود. البته نمی‌توان گفت که این عنوان بدون شک دیگر با تاخیر رو به رو نخواهد شد. اما همین که تاریخ رسمی عرضه‌‌ی آن اعلام شده، خود دلیلی بر اعتماد جامعه‌ی بازی‌بازان به این عنوان است.

۸ – Prince of Persia: The Sands of Time

مهم‌ترین بازی‌های سال 2021

در ابتدا قرار بود این بازی در ماه مارس سال جاری میلادی عرضه شود. ولی یوبی‌سافت انتشار نسخه‌ی جدید Prince of Persia: The Sands of Time  را تا تاریخ نامعلومی به نعویق انداخت. یوبی‌سافت (Ubisoft) به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد تا بازسازی این عنوان در عین وفاداری به نسخه‌‌ی اصلی، یک تجربه‌‌ی جدید و تازه برای بازی‌بازان به ارمغان بیاورد. اینطور که به نظر می‌رسد این روند کمی بیش‌تر از آن چیزی که فکرش را می‌کردیم زمان خواهد برد. در حال حاضر باید منتظر این ریمیک از سری محبوب Prince of Persia باشیم.

لازم به ذکر است که یوبی‌سافت هنوز جزئیاتی از تاریخ انتشار این عنوان منتشر نکرده است. بنابراین مشخص نیست که آیا قرار است تا این بازی در طول سال جاری میلادی عرضه شود و یا خیر.

۹ – Hogwarts Legacy

عنوان Hogwarts Legacy، یک بازی قرن نوزدهمی مبتنی بر اساس سری محبوب هری پاتر است که قرار بود تا اواخر امسال به صورت جهانی منتشر شود. متاسفانه تاریخ عرضه‌ی این تا سال ۲۰۲۲ به تاخیر افتاد. شایعاتی منتشر شده بود که این تاخیر به دلیل اختلافات میان استودیوی توسعه دهنده با جی.کی رولینگ ( J.K. Rowling)، نویسنده‌ی اصلی مجموعه‌ی پرطرفدار هری پاتر، پیش آمده است. در ادامه به صورت رسمی اعلام شد که خانم جی.کی رولینگ در این پروژه دخیل نیست و هیچ نظارتی از سمت وی در این عنوان وجود ندارد. در حال حاضر این عنوان برای عرضه در زمان نامشخصی از سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه ریزی شده است.

۱۰ – Gotham Knights

بازی مورد انتظار Gotham Knights به نوعی یک اسپین آف از سری بتمن به شمار می‌رود. قرار بود این عنوان تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ میلادی و پیش از ورود به سال آینده منتشر شود. کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) درمورد اینکه می‌خواهد بهترین تجربه‌ی ممکن را برای بازی‌بازان فراهم کند اظهارات بسیار مبهمی ارائه داد. با تمام این تفاسیر دلیل اصلی تأخیر بازی همچنان مشخص نیست.

این بازی اکشن کوآپ توسط پاتریک ردینگ (Patrick Redding)، کارگردانی می‌شود. وی پیش از این کارگردانی عناوین بزرگ Splinter Cell و Far Cry را بر عهده داشته است. این عنوان در حقیقت اولین بازی دنیای DC است که کمپانی برادران وارنر مشغول توسعه‌ی آن می‌باشد. همچنین یک بازی دیگر از دنیای DC به نام Suicide Squad نیز در دست تولید قرار دارد که احتمالا تا سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود.  احتمال می‌رود که انتشار این بازی نیز با تاخیر مواجه شود.

۱۱ – Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

مهم‌ترین بازی‌های سال 2021

عنوان Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 بعد از کلی مشکلات و تغییرات متفاوت بالاخره در روند توسعه قرار گرفت. با این حال، توسعه‌ی آن نیز با مشکلات بسیاری همراه شد. این بازی در ابتدا تا اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی تاخیر خورد، اما بعد از آن زمان ناشر این عنوان، پارادوکس (Paradox)، تصمیم گرفت تا عرضه‌ی بازی را دوباره به تعویق بیاندازد.

این بار این عنوان تا بعد از سال ۲۰۲۱ تاخیر خورد و فعلا تاریخ عرضه‌ی مشخصی ندارد. علاوه بر این، یک استودیوی توسعه دهنده‌ی جدید در حال کار بر روی این پروژه است. با تمام مشکلات و تغییرات متفاوتی که در روند توسعه‌ی این عنوان پیش آمد، مراحل تولید بازی بار دیگر ادامه یافت. با این حال هنوز جزئیاتی از تاریخ انتشار این بازی در دسترس نیست.

۱۲ – Dying Light 2

بازی Dying Light 2 تا به حال چندین بار به تعویق افتاده است. آخرین تاخیر این بازی، به ماه ژانویه باز می گردد و تا به امروز هیچ تاریخ مشخصی برای انتشار این بازی اعلام نشده است. با این که قرار بود بازی در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه شود اما روند توسعه با مشکلات مختلفی همراه شد.

استودیوی تک لند (Techland)، به مشکلات محیط نامناسب کاری و مدیریت ضعیف متهم شد. نویسنده‌ی این عنوان به دلیل مشکلات و اتهامات مختلف جنسی با مشکلات زیادی روبرو شد. تمام این موارد دلایلی مهمی هستند که موجب تضعیف روند توسعه‌ی این عنوان شده‌اند. با این حال، این بازی همچنان یکی از عناوین به شدت مورد انتظار است و مطمئنا هیچ بازی‌بازی نمی‌خواهد تا تجربه‌ی ناب این عنوان را از دست بدهد.

۱۳ – Guilty Gear Strive

آخرین بازی مبارزه‌ای دو بعدی از استودیوی آرک سیستم ورکس (Arc System Works) با نام Guilty Gear Strive، حدودا دو ماه به تأخیر افتاد. از این روی تاریخ انتشار آن از آوریل به ماه ژوئن ۲۰۲۱ تغییر یافت. این تاخیر پس از انتشار بتای این بازی رخ داد که در طی آن استودیو بازخورد جامعه‌ی بازی‌بازان از این عنوان را مشاهده کرد و تصمیم گرفت تا این عنوان را تاخیر بزند. به سبب این تاخیر آن‌ها فرصت بیشتری برای شناسایی و برطرف کردن مشکلات بازی دارند. این تغییرات شامل ایجاد بهبود در ثبات سرور و همچنین لابی‌های آنلاین است که گاهی اوقات در سایر بازی‌های آنلاین مشکل‌ساز شده‌اند.

۱۴ – Humankind

بازی استراتژی استودیوی فورایکس (۴X) به نام Humankind به شما این امکان را می‌دهد تا تاریخ بشریت را به صورت دلخواه خود بازنویسی کنید. توسعه دهنده‌ی این عنوان یعنی Amplitude Studios، به دنبال بازخورد دریافت شده در طی انتشار بتای این بازی تصمیم گرفت تا تغییراتی در بازی اعمال نماید. به همین سبب، این بازی تا ماه آگست تاخیر خورد. عناصری که استودیو به دنبال بهبود آن‌هاست شامل تنظیم سرعت بازی، متعادل سازی نیروها و بهبود سیستم دیپلماسی می‌شوند. رابط کاربری بازی نیز قرار است تا قبل از تاریخ انتشار آن در ماه آگست، دستخوش تغییراتی شود.

۱۵ – Back 4 Blood

بازی Back 4 Blood، یک عنوان شوتر و کوآپ ترسناک از استودیوی ترتل راک (Turtle Rock) است که به عنوان جانشین معنوی بازی Left 4 Dead شناخته می‌شود. انتشار این بازی نیز از تا ماه اکتبر به تعویق افتاد. این استودیو هیچ اطلاعات مشخصی در مورد دلیل تأخیر این اثر ارائه نداد. اما گفته شده است که نسخه‌ی بتای این بازی نیز در دست توسعه قرار دارد. نسخه‌ی بتا می‌تواند کمی بازی‌بازان را نسبت به آینده امیدوارتر کند. همچنین لازم به ذکر است که سال گذشته یک حالت آلفا از این بازی بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

۱۶ – Pragmata

بازی Pragmata یکی از بازی‌های عجیب و مورد انتظاری است که در طول کنفرانس معرفی پلی‌استیشن ۵ سونی معرفی شد. این بازی توسط کپکام (Capcom) در دست تولید قرار دارد. نکته‌ی جالب این بازی آنجاست که قبل از اینکه خبری از تاریخ رسمی عرضه‌ی آن بشنویم، تاریخ انتشار آن تا سال ۲۰۲۳ میلادی تاخیر خورد! این بدان معنی است که باید فعلا منتظر اطلاعات و جزئیات بیشتری از این بازی بمانیم و به این زودی‌ها نمی‌توانیم تا آن را تجربه کنیم. ظاهر این عنوان تا حدود زیادی مشابه عنوان Death Stranding به نظر می‌رسد. Pragmata در سال ۲۰۲۳ میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌اسیتشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس، سری اس و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.

۱۷ – New World

بازی New World یک بازی در سبک MMO است که توسط آمازون در دست توسعه قرار دارد. متاسفانه انتشار این بازی تا ماه آگست به تأخیر افتاده است. به نظر می‌رسد این بازی یکی از تنها بازی‌های آمازون است که به طور کامل لغو نشده است. تیم توسعه در حال کار برای بهبود ویژگی‌های بازی قبل از انتشار و همچنین بهبود ویژگی‌های بصری آن و رفع باگ‌ها و ایرادات نهایی آن است. در حال حاضر این بازی و یک پروژه‌ی دیگر از سری Lord of the Rings تنها بازی‌های در دست توسعه توسط آمازون هستند.

۱۸ – Destiny 2: The Witch Queen

مهم‌ترین بازی‌های سال 2021

انتشار بسته‌ی الحاقی و بزرگ Destiny 2: The Witch Queen که در ابتدا قرار بود تا در ماه نوامبر منتشر شود، تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر افتاده است. عظمت و گسنردگی این بسته و همینطور ویژگی‌های بسیار بزرگی که قصد دارد تا آن‌ها را ارائه دهد، باعث شد تا تیم توسعه تصمیم به تاخیر بازی بگیرد. همچنین یکی از مهم‌ترین دلایل تاخیر این بازی جلوگیری از ایجاد فشار زیاد بر روی کارمندان استودیوی توسعه دهنده‌ی این عنوان در دوران همه گیری کرونا بوده است. با این حال افزوده شدن محتواهای جدید به این بازی، از جمله Vault of Glass raid، در طول سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا