راهنمای بازیPlayStation 4Xbox One S/XPC

راهنمای بازی Outriders، نکاتی که بهتر است بدانید

جدیدترین عنوان توسعه یافته توسط استودیوی People Can Fly یعنی عنوان Outriders، عنوانی در سبک شوتر-نقش‌آفرینی است. نکات و ترفندهای زیادی در بازی وجود دارند که باید پیش از تجربه‌ی بازی آن‌ها را شناخته و به آن‌ها مسلط شوید. اگر دموی Ouriders را تجربه کرده باشید، ممکن است که شناخت نسبی از گیم‌پلی بازی و مکانیزم‌های آن داشته باشید. در غیر این صورت با راهنمای بازی Outriders همراه باشید.

راهنمای بازی Outriders

بازی Outriders به تازگی عرضه شده و از هم‌اکنون بر روی سرویس ایکس باکس گیم پس نیز در دسترس است. همین موضوع سبب می‌شود تا کاربران زیادی تمایل داشته باشند که بازی جدید اسکوئر انیکس را تجربه کنند. به طور قطع بسیاری از بازی‌بازان برای نخستین بار این بازی را تجربه می‌کنند. بنابراین ممکن است آشنایی زیادی با گیم‌پلی بازی و مکانیزم‌های آن نداشته باشند. برای این دسته از مخاطبین ترفند‌ها و نکات مختلفی را جمع آوری کرده‌ایم. با راهنمای بازی Outriders با گیم پالت همراه باشید.

مدام در حال حرکت باشید

اجازه ندهید که مکانیزم‌های تیراندازی بازی شما را فریب دهد. با این که المان کاورگیری در این بازی وجود دارد اما بهترین روش این است که مدام در حال حرکت در محیط باشید. دشمنان شما پیوسته در محیط حرکت می‌کنند و اگر شما این کار را انجام ندهید به راحتی شکست خواهید خورد.

بازیابی سلامت

بازیابی سلامت در عنوان OutRiders یکی از مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین المان‌های این عنوان است و  با از بین بردن دشمنان ارتباط مستقیم دارد. روش بازیابی سلامت در هر کلاس شخصیت متفاوت است، شخصیت‌های کلاس “Devastator” با از بین بردن دشمنانی که در فاصله‌ی نزدیک قرار دارند، سلامتی خود را بازیابی می‌کنند. اوضاع برای کلاس “Pryomancers” متفاوت است. آن‌ها باید از طریق مهارت‌های خاص خود، دشمنانی که علامت‌گذاری کرده‌اند را از بین ببرند تا سلامتی‌ آن‌ها افزایش یابد.

شخصیت‌های کلاس Trickester با از بین بردن دشمنان در فاصله‌ی کم، می‌توانند سپر و سلامتی خود را بازیابی کنند. میزان سلامتی ‌شخصیت‌های کلاس Technomancer با هر میزان آسیبی که وارد می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند. بهترین دفاع در این بازی حمله کردن است، هر چه بیشتر حمله کنید و کم‌‎تر منفعل باشید، می‌توانید ساده‌تر پیش‌روی کنید.

مهارت‌ها

یکی از مواردی که عنوان OutRiders را از یک بازی ساده در ژانر Cover Shooter متمایز می‌کند، المان‌های مهارت (Skills) در این عنوان است. مهارت‌های این بازی (که اغلب حالت ماورا الطبیعی دارند) اهمیتی برابر خود سلاح شما دارند. از مهارت‌های خود نمی‌توانید به طور دائم و در هر زمانی استفاده کنید. پس باید حواس خود را جمع کرده و از آن به درستی استفاده کنید.

هر زمان که امکان استفاده از مهارت‌های خود را داشتید، این کار را انجام دهید و از طریق آن گروهی از دشمنان خود را از بین ببرید. در هنگام مبارزه با دشمنانی که سطح بالاتری از شما دارند، بهتر است که به جای سلاح، از مهارت‌های خود استفاده کنید.

‏درگیری‌های تن به تن

شاید بعد از بررسی مهار‌ت‌های قدرتمند و تاثیر‌گذار ،تصور کنید که درگیری‌های تن به تن کم‌ترین اهمیت را دارند. اصلا این‌طور نیست. شاید مبارزات تن به تن به اندازه‌ی شلیک کردن یا استفاده از مهارت‎‌ها اهمیت نداشته باشند، اما نقش مهمی را در بازی ایفا می‌کنند. از تاثیرات ویژه تا جلوگیری کردن از حمله‌ی دشمنان؛ مبارزات تن به تن می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند. شاید بسیاری از شوتر‌ها به این موضوع اهمیت ندهند اما Outriders این گونه نیست.

مادها

در عنوان Outriders سیستم‌های پیچیده و زیادی وجود دارند که با همدیگر در تعامل هستند. این تعامل میان سیستم‌ها باعث می‌شود که تجربه‌ی شما عمق بیشتری داشته باشد و بتوانید شخصیتی را بسازید که می‌خواهید. ماد‌های مختلف به شما اجازه می‌دهند که از برتری‌های مختلف برخوردار شده و مهارت‌های مختلف خود را تقویت کنید. مادها می‌توانند در تجربه‌ی شما موثر و بسیار کاربردی باشند. اما باید هنگام استفاده از مادها حواس خود را جمع کنید. به این دلیل که ماد مناسب شما بستگی به زره، سلاح و تجهیزاتی دارد که استفاده می‌کنید.

جمع‌آوری خودکار

بازی Outriders، یکی از عناوینی است که از این سیستم بهره می‌برد. این سیستم به شما اجازه می‌دهد به صورت خودکار تمام غنائمی که در محیط اطراف شما وجود دارد را بردارید. اگر شما این قابلیت را فعال کرده باشید، شخصیت شما تمام غنائم را جمع آوری می‌کند؛ حتی آن‌هایی را که کاربرد خاصی ندارند.

تجزیه کردن آیتم‌های مختلف

تجزیه‌ی اسلحه، زره و تجهیزات مختلف، یکی از مکانیزم‌هایی است که در عناوین لوت محور وجود دارد. شما همیشه در حال جست و جو برای آیتم‌های بهتر هستید، استفاده‌ی طولانی مدت از یک آیتم قدیمی اتفاقی است که به ندرت شاهد آن خواهید بود. چرا که در این عنوان همواره با آیتم‌های جدید و بهتر رو به رو می‌شوید.

البته دقت داشته باشید که تجزیه هر آیتمی بهترین روش نیست و شاید نتیجه‌ی‌ مطلوب را برای شما به همراه نداشته باشد. به جای تجزیه کردن آیتم‌های مختلف، می‌توانید برخی از آن‌ها را به فروشندگان مختلف بفروشید.

مراحل فرعی

«مراحل فرعی را فراموش نکنید». این نصیحیتی است که به وفور در ارتباط با بسیاری از بازی‌ها شنیده‌ایم. اما در عنوان Outriders، اگر به دنبال آیتم‌های سطح بالا و زره‌های نایاب هستید، بهتر است که مراحل فرعی را جدی گرفته و آن‌ها را حتما تجربه کنید. به علاوه اگر در عنوان Outriders به دنبال دوستان خوب هستید، تحت هیچ شرایطی مراحل فرعی را از دست ندهید.

جمع‌آوری XP (امتیاز تجربه)

تجربه‌ی چندین باره‌ی مراحل فرعی، باعث می‌شود که امتیاز تجربه‌‌ی بیشتری به شما تعلق گیرد. نکته‌ی جالب این است که مراحل فرعی این عنوان تعداد کمی دارند و محدود هستند. بنابراین با اتمام چندین باره‌ی این مراحل می‌توانید با سرعت بیشتری شخصیت خود را ارتقا دهید.

جلوگیری از مهارت‌ها

شما تنها کسی نیستید که به مهارت‌های ماورالطبیعه دسترسی دارید. دشمنان شما نیز می‌توانند از این مهارت‌ها استفاده کرده و شما را از میان بردارند. هنگامی که یکی از این دشمنان قصد استفاده از مهارت خود را دارد، نواری در بالای سر او ظاهر می‌شود. اگر قبل از پر شدن این نوار به او شلیک کنید، می‌توانید جلوی استفاده‌ی وی از مهارت‌های خود را بگیرید.

المان Rescpeccing

Outriders برای نحوه‌ی پیش‌روی و چگونگی شخصی‌سازی شخصیت شما از المان‌های زیادی استفاده می‌کند. یکی از این المان‌ها، المان Respeccing است. این المان به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌های خود را از نو شخصی‌سازی کرده و آن‌ها را دوباره از اول بچینید. از این طریق روند پیشروی شما ساده‌تر می‌گردد. این المان ارزش تکرار مراحل مختلف را افزایش داده و به شما اجازه می‌‌دهد حالت‌های مختلفی را آزمایش کنید. شما همواره می‌توانید از این المان تاثیر‌گذار استفاده کنید.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا