مقالات بازیراهنمای بازیPC

راهنمای بازی Valheim؛ روش‌ها و ترفندهایی که بهتر است بدانید (قسمت دوم)

چالش‌های فراوانی در عنوان Valheim وجود دارند که باید بر آن‌ها چیره شوید. این چالش‌ها هنگامی دشوارتر می‌گردند که متوجه می‌شوید که تجهیزات و وسایل شما به مرور زمان تخریب خواهند شد. بنابراین پیشنهاد می‌کنم پیش از تجربه‌ی این عنوان، ابتدا راهنمای بازی Valheim را مطالعه کنید.

راهنمای بازی Valheim: روش‌ها و ترفندهایی که بهتر است بدانید

عنوان Valheim یک بازی جهان باز و به سبک بقاست که توسط استودیوی آیرون گیت توسعه یافته است. علی‌رغم اینکه بازی در حالت دسترسی زود هنگام (Early Access) قرار داردT اما در همین مدت کوتاه به محبوبیت غیرمنتظره‌ای دست یافته است. بازی Valheim در دنیای وایکینگ‌ها جریان دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا داستان و گیم‌پلی بازی بسیار جذاب‌تر باشد. دنیای بازی بسیار عظیم و گسترده است و در هر گوشه‌ی این دنیای پهناور، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. مهم‌ترین هدف تمام بازی‌بازان در بازی Valheim بقاست.

شما باید در نقش یک وایکینگ تلاش کنید تا در این دنیای پهناور و خطرناک هر طور که شده زنده بمانید. به همین دلیل، خصوصا اگر از بازی‌بازان تازه وارد باشید، موارد بسیاری وجود دارند که در طول بازی باید با آن رو‌به‌رو شوید. در این قسمت از راهنمای بازی‌ها قصد داریم تا بازی Valheim را با یکدیگر بررسی کنیم. در قسمت دوم راهنمای بازی Valheim، بار دیگر تعدادی از نکات مفید و ترفند‌های جالب را جمع آوری کرده‌ایم. با در نظر گرفتن این نکات و مطالعه‌ی راهنمای بازی Valheim، می‌توانید تجربه‌ی بهتری از این بازی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید

۱- چگونه وسایل و تجهیزات خود را تعمیر کنیم؟

سلاح و تجهیزات شما پس از مدتی تخریب می‌شوند. پس بهتر است بدایند که چگونه باید آن‌ها را تعمیر کنید

برخلاف بسیاری از عناوین دیگر، روند تعمیر یک سلاح در عنوان Valheim کار ساده‌ای است. تا زمانی که یک میز کار تحت پوشش داشته باشید، می‌توانید هر زره، سلاح یا وسیله‌ای را تعمیر کنید. هر کدام از تجهیزات شما در هر بار استفاده‌، مقداری از کارایی خود را از دست می‌دهند؛ تا زمانی که خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند.

در قدم اول باید اطمینان حاصل کنید که آیتم قابل تعمیر در میان تجهیزات شما (Inventory) وجود دارد. در قدم بعدی باید با میزکار خود تعامل کنید. هنگام تعامل با میز کار، در کنار منوی مربوط به ساخت و ساز یک علامت چکش وجود دارد. بر روی آن کلیک کرده و آیتم مربوطه را تعمیر کنید.

۲- چگونه میزکار خود را ارتقا دهیم؟

یکی دیگر از مزایای میز کار در بازی Valheim این است که می‌توانید به وسیله‌ی آن سلاح و تجهیزات جدیدی بسازید

میزکار در بازی Valheim محلی است که تجهیزات جدیدی را برای خود می‌سازید. همان‌طور که اشاره شد، در این مکان می‌‌توانید سلاح، زره و تجهیزات آسیب دیده‌ی خود را نیز تعمیر کنید. برای داشتن یک میزکار لزومی ندارد یک بنای کامل بسازید؛ تنها یک چارطاق عادی کافی است. به محض این که سقفی بالای میزکار وجود داشته باشد، میزکار شما قابل استفاده خواهد بود. برای ارتقای میزکار، لازم است که چند سازه‌ی جدید به آن اضافه کنید.

برای ارتقای میزکار منوی ساخت و ساز را باز کرده و وارد برگه‌ی (Tab) مربوط به آن شوید. هر آیتمی که برای ارتقای میزکار لازم باشد، با عنوان «ارتقای میزکار» مشخص خواهد شد. لازم به ذکر است که تمامی این وسایل و سازه‌ها باید کمترین فاصله را با میزکار داشته باشند. البته یک استثنا هم در این زمینه وجود دارد. دقت داشته باشید که Tool Shelf حتما باید کنار میز کار و البته بر خلاف جهت دیوار قرار بگیرد.

مرحله‌ی دوم: ساخت یک Chopping Block

شما می‌توانید این آیتم را توسط ۲ واحد چوب و ۲ واحد سنگ چخماق بسازید. این سازه‌ی ساده می‌تواند در هر مکانی در کنار میزکار قرار داده شود. سنگ چخماق را می‌توانید در کنار آب پیدا کنید.

مرحله‌ی سوم: ساخت Tanning Rack

Tanning Rack یک قفسه‌ی چوبی بلند است که برای ساخت آن نیاز به ضایعات چرمی و پوست گوزن خواهید داشت. شما می‌توانید این سازه را از ۱۰ واحد چوپ، ۱۵ واحد سنگ چخماق، ۲۰ واحد ضایعات چرمی، ۵ پوست گوزن ساخته و تهیه کنید.

مرحله‌ی چهارم: یک ADZE بسازید

برای ساخت این آیتم به ۱۰ چوب خوب و ۳ واحد فلز برنز نیاز دارید. برای رسیدن به این سطح از میزکار و ارتقای آن، حتما باید در نزدیکی میزکار خود یک کوره داشته باشید. به محض این که کوره و مواد لازم را داشته باشید می‌توانید ADZE را نیز داشته باشید.

مرحله‌ی پنجم:ساخت Tool Shelf

آخرین سازه‌ای که باید به میزکار خود اضافه کنید، Tool shelf یا همان طاقچه‌ی مخصوص تجهیزات است. برای این کار به ۴ واحد آهن، ۱۰ واحد چوب خوب و ۴ واحد Obsidian نیاز دارید. هنگامی که تمام این آیتم‌ها را داشته باشید، می‌توانید طاقچه‌ی تجهیزات را نیز بسازید. هنگام ساخت آخرین ارتقای مربوط به میزکار، باید آن را در محدوده‌ی میزکار و روی دیوار قرار دهید.

۳- چگونه در عنوان Valheim یک سرور بسازیم؟

راهنمای بازی Valheim
در صورتی که تمایل دارید تا بازی Valheim را با دوستان خود تجربه کنید پس می‌توانید یک سرور بسازید و دوستان خود را دعوت کنید

اگر قصد دارید بازی Valheim را با یکی از دوستان خود تجربه کنید و در ماجراجویی‌های خود در دنیای وایکینگی یک شریک و یک همراه داشته باشد، ابتدا باید یک سرور بسازید.

از طریق منوی Select World، شما می‌توانید به یک دنیای از پیش ساخته شده ملحق شوید یا یک دنیای جدید بسازید. اگر شما Start Server را انتخاب کنید، آن‌گاه فقط می‌‌توانید با دوستان خود بازی کنید، اما اگر Community Server را انتخاب کنید آن موقع هر کسی می‌تواند به شما ملحق گردد.

مراحل ساخت سرور در این عنوان بدین ترتیب هستند:

در صورت اینکه سرور اختصاصی بسازید، تنها کسانی حق ورود به این سرور را دارند که شما آن‌ها را دعوت کنید

۱-ابتدا شخصیت خود را انتخاب می‌کنید.

۲- از منوی بازی، Select a world را انتخاب می‌کنید. در یان قسمت باید انتخاب کنید که به یک یک دنیای از پیش ساخته شده ملحق شوید یا یک دنیای جدید بسازید. برای ساخت دنیای جدید می‌توانید بر روی New کلیک کنید تا دنیای جدید ساخته شود.

۳- برای ساخت سرور اختصاصی بر روی Start Server , و برای ساخت سرور عمومی بر روی Community کلیک کنید.

۴- در صورت تمایل می‌توانید برای سرور خود کلمه‌ی عبور بگذارید.

۵- بر روی Start کلیک کنید و وارد سرور شوید.

مراحل پیوستن به سروری که دوست شما ساخته است.

۱- ابتدا شخصیت خود را انتخاب می‌کنید

۲- Join game را انتخاب می کنید.

۳- گزینه‌ی Friends را انتخاب می‌کنید.

۴- تمامی سرورهای در دسترسی که دوستانتان در استیم تشکیل داده‌اند، نمایش داده خواهند شد. تعداد افرادی که در سرور‌‎ها حضور دارند و آیدی آن ها نیز نمایش داده خواهد شد. همچنین اگر سرو‌رها رمز داشته باشند،در کنار آن‌ها، آیکون کلید نمایش داده می‌شود.

۵- برای ورود به سرور ها، اسم آن‌ها را هایلایت کرده و سپس بر روی Connect کلیک کنید.

چگونه وارد سرورهای عمومی بازی شویم؟

راهنمای بازی Valheim
سرورهای عمویم سرورهایی هستند که از پیش ساخته شده‌اند و تمام بازی‌بازان می‌توانند وارد این سرور شده و بازی Valheim را با بازی‌بازان دیگری که در این سرورها حضور دارند تجربه کنند

۱-شخصیت خود را انتخاب کنید

۲-گزینه‌ی Join game را بزنید و وارد منوی مربوط به آن شوید.

۳-تنظیمات Community را انتخاب کنید تا لیست مربوط به آن پدیدار گردد.

۴- وارد سرورها شوید.

چگونه دوستان را در Valheim دعوت کنیم؟

متاسفانه در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد. یعنی شما نمی‌توانید دوستان خود را به سروری که در آن مشغول تجربه‌ی بازی هستید دعوت کنید و باید حتما یک سرور بسازید.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا