مقالات بازیداستان بازی

بررسی داستان سری Devil May Cry؛ روایت شیطان

خلاصه‌ای کوتاه از فرنچایز محبوب کپکام

Devil May Cry به خاطر اکشن پر زرق و برق خود شناخته می‌شود. با این حال ورای تمام سلاخی‌ها و شمشیرزنی‌ها، این سری داستان جذابی هم داشته که ارزش توجه را دارد. اگر تا کنون این سری را تجربه نکرده و یا به مطالعه‌ی داستان بازی‌ها علاقه دارید، با بررسی و تحلیل داستان سری Devil May Cry با ما همراه باشید.

بررسی داستان سری Devil May Cry؛ پیش‌زمینه

ابتدا بگذارید شما را با دانته (Dante)، شخصیت اصلی داستان، آشنا کنم. دانته در واقع پسر اسپاردا، شوالیه‌ی سیاه افسانه‌ای است. اسپاردا در نبرد بین انسان‌ها و شیاطین، در مقابل نوع خود قرار گرفت و به انسان‌ها کمک کرد. پس از شکست Mundus، پادشاه شیاطین، اسپاردا با استفاده از خون خود و خون یک راهبه، دروازه‌ی میان دنیای انسان‌ها و شیاطین را بست. برای مدتی همه چیز در دنیای انسان‌ها خوب بود. اسپاردا به مدت ۲۰۰۰ سال حکم‌رانی کرد و به ندرت به فرمی انسانی دست یافت. او با زنی انسان به نام Eva ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام‌های دانته و ویرجیل شد.

Devil May Cry
با دانته، شخصیت اصلی Devil May Cry آشنا شوید.

متاسفانه این ماجرا پایان خوشی ندارد. پس از مدت‌ها، اسپاردا می‌میرد و Mundus به دنیای انسان‌ها باز می‌گردد. او Eva را کشته و دانته و ویرجیل (Vergil) را یتیم می‌کند.

Devil May Cry 3

در ادامه به آغاز Devil May Cry 3 و دانته‌ای جوان می‌رسیم. دانته به تازگی شرکت شکار شیاطین بدون نام خود را شروع کرده و هنوز بی‌تجربه است. در همین حین مردی به نام آرکام، دعوت‌نامه‌ای را از سوی ویرجیل به دانته می‌دهد. ویرجیل از دانته می‌خواهد تا او را در بالای برجی به نام Temen-ni-Gru ملاقات کند.

دانته در راه رسیدن به ویرجیل، شخصیت‌های زیادی را ملاقات کرده و دشمنان زیادی را می‌کشد. او در این مسیر به مردی به نام Jester و زنی به نام Lady بر می‌خورد. Lady قصد انتقام از مردی را دارد که مادرش را کشته است. با این حال تمام این ماجراها به اکتشافات زیادی منجر می‌شود. مشخص می‌شود که Jester در واقع همان آرکام و Lady نیز دختر اوست. هم‌چنین دانته و ویرجیل هم متوجه می‌شوند که ‌آن‌ها پسر اسپاردا هستند.

داستان دانته و ویرجیل از Devil May Cry 3 آغاز می‌شود.

آرکام نقشه‌های خود برای باز کردن دروازه‌ی دنیای شیاطین و دست‌یابی به شمشیر اسپاردا را برملا می‌کند. با این حال آرکام توان تحمل قدرت زیاد شمشیر اسپاردا را نداشته و به لکه‌ای بنفش تبدیل می‌شود. دانته و ویرجیل برای شکست آرکام همکاری کرده و Lady هم انتقام خود را می‌گیرد. سپس نوبت نبرد دانته و ویرجیل بر سر گردنبند اسپاردا می‌شود. دانته در این نبرد پیروز شده و ویرجیل هم در دنیای شیاطین به دام میافتد.

Devil May Cry

کمی پس از آغاز به کار رسمی تجارت شیطان‌کشی دانته، شخصی به نام Trish به سراغ او می‌آید. Trish شغلی برای دانته داشته و از او می‌خواهد تا با سفر به جزیره‌ی Mallet، کار Mundus را یک‌سره کند. دانته خود را به جزیره رسانده و پس از مبارزه با شیاطین مختلف و شمشیرزنی مرموز به نام Nelo Angelo، متوجه حقایقی می‌شود.

Nelo Angelo در واقع همان ویرجیل است. پس از گیر افتادن در دنیای شیاطین، ویرجیل به جنگ با Mundus رفت، اما از او شکست خورد و حالا تحت فرمان او کار می‌کند. پس از شکست Nelo Angelo برای بار آخر، دانته متوجه سرگذشت برادر گمشده‌اش می‌شود. با این حال این تنها راز بازی نیست. مشخص می‌شود که Trish نیز یک مامور مخفی از سوی Mundus است.

Trish به دانته خیانت کرده و دانته نیز سعی کرده تا Trish را از میان بردارد. با این حال دانته شکست خورده و تقریبا کشته می‌شود. اما دل Trish در نهایت به رحم آمده و نظر او در مورد دانته عوض می‌شود. دانته در نبرد با Mundus شکست می‌خورد، اما Trish خود را برای نجات جان دانته فدا می‌کند. مرگ Trish باعث شده تا دانته وارد فاز شیطانی خود شده و Mundus را شکست بدهد.

البته Mundus برای یک مبارزه‌ی دیگر بازمی‌گردد. با این حال این بار تلاش‌های مجتمع دانته و Trish که مشخص می‌شود نمرده است، باعث شکست دوباره‌ی Mundus می‌شود.

Devil May Cry 2

Devil May Cry 2 از محبوبیت چندانی میان هواداران سری برخوردار نیست.

راستش را بخواهید، هر چه کم‌تر در مورد Devil May Cry 2 صحبت کنیم بهتر است. دانته در این بازی با زنی به نام لوسیا آشنا شده و با او به جزیره‌ای به نام Dumary می‌رود. هدف دانته فردی به نام Arius است که قصد دارد شیطانی قدرتمند به نام Argosax را آزاد کند. پس از کمی فراز و نشیب، دانته موفق به شکست Arius و Argosax شده و بازی به پایان می‌رسد.

Devil May Cry 4

Devil May Cry 4 با معرفی شخصیت جدیدی به نام Nero همراه است. Nero در آغاز بازی به دنبال شکار دانته است. چرا که دانته با خراب شدن بر سر محفلی به نام Order of the Sword، سردسته‌ی آن‌ها یعنی Sanctus را کشته است. Order of the Sword محفلی مذهبی است که اسپاردا را می‌پرستد. با این حال هدف واقعی این محفل بسیار شوم‌تر است. اعضای این محفل در نهایت طی مراسمی به نام “مراسم عروج”، به شیاطین تبدیل می‌شوند.

داستان Devil May Cry
داستان بازی Devil May Cry 4 شخصیت جدیدی به نام Nero را به ما معرفی می‌کند

به لطف یکی از همین مراسم‌ها، Sanctus به زندگی باز می‌گردد. Sanctus قصد داشته تا با فعال کردن مجسمه‌ای عظیم به نام The Savior، دنیا را فتح کند. با این حال برای فعال کردن این مجسمه، به خون اسپاردا نیاز است. به دلایلی که چندان مشخص نیست، Nero دارای خون اسپاردا است. Sanctus موفق شده تا Nero را اسیر کرده و او را درون The Savior قرار می‌دهد. سپس نوبت دانته است تا با دنبال کردن قدم‌های Nero، او را نجات دهد. دانته و Nero با کمک همدیگر Sanctus را شکست داده و Devil May Cry 4 به پایان می‌رسد.

Devil May Cry 5

Nero پس از پیوستن به دانته، شاخه‌ی جداگانه‌ای از Devil May Cry را تاسیس می‌کند. در همین حین مردی نقاب‌دار به Nero حمله کرده و شمشیر او یعنی Yamato را در کنار Devil Bringer می‌دزدد. تهدید جدیدی به نام Urizen هم به سراغ قهرمانان ما آمده است. Urizen پادشاه شیاطین جدید بوده و قدرت بسیار زیادی دارد. Dante، Trish و Lady در رویارویی اولیه با Urizen، شکست بدی را متحمل شده و مجبور به فرار می‌شوند.

کمی بعدتر مشخص می‌شود که شخصی مرموز به نام V، مسئول استخدام دانته و رفقا برای مبارزه با Urizen بوده است. در همین حین درخت شیطانی Urizen در حال رشد است. مشخص می‌شود که این درخت به زودی ثمره‌ای می‌دهد که خوردن آن، منجر به رسیدن Urizen به قدرتی الهی می‌شود. با این حال پس از ماجراهای فراوان، دانته در حالی به Urizen می‌رسد که او (Urizzen) موفق به خوردن این میوه می‌شود. در همین حال V به Nero می‌گوید که Urizen وجود خارجی ندارد و او در واقع همان ویرجیل است.

داستان Devil May Cry
در بازی Devil May Cry 5 شاهد نبرد دو برادر یعنی ویرجیل و دانته هستیم

دانته موفق شده تا Urizen را شکست دهد. با این حال در حالی که Urizen نفس‌های آخر خود را می‌کشد، V به او نزدیک شده و خنجری را در قلب او فرو می‌کند. همین مهم باعث شده تا V و Urizen بار دیگر متحد شوند. این طور که به نظر می‌رسد، V همان روی انسانی ویرجیل است که خود را از روی شیطانی یعنی Urizen جدا کرده است. حال بار دیگر ویرجیل در مقابل دانته و Nero می‌ایستد. ویرجیل با باز کردن پورتالی به بالای درخت می‌رود. دانته نیز در همین حال موضوع مهمی را به Nero می‌گوید.

دانته به Nero می‌گوید که ویرجیل پدر واقعی اوست. با این حال علی‌رغم مخالفت‌های Nero، دانته به تنهایی به سراغ ویرجیل می‌رود. در حالی که دانته و ویرجیل مشغول مبارزه تا سر حد مرگ هستند، Nero حالا با قدرت کامل خود و فرم شیطانی‌اش مداخله کرده و آن‌ها را جدا می‌کند. Nero به دانته و ویرجیل می‌گوید که این درگیری پایان خوشی نداشته و آن‌ها باید اختلافات را کنار بگذارند.

دانته و ویرجیل در نهایت اختلافات را کنار گذاشته تا درخت شیطانی را یک بار برای همیشه نابود کنند. آن‌ها برای این کار باید به دنیای شیطانی سفر کنند. Nero در ابتدا مخالفت می‌کند، اما در نهایت مانع آن‌ها نمی‌شود. دانته و ویرجیل به ریشه‌ی درخت سفر کرده و آن‌ را قطع می‌کنند. دشمنی دو برادر حالا به رقابتی شیرین تبدیل شده است.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا