اخبار بازیراهنمای بازیPC

راهنمای بازی Valheim؛ روش‌ها و ترفندهایی که بهتر است بدانید

قوانین نانوشته‌ی دنیایی بی‌رحم

عنوان جهان باز استودیوی آیرون گیت (Iron Gate AB) یعنی Valheim به شکل غیرمنتظره‌ای در میان بازی‌بازان محبوب شده است. با توجه به محتوایی که برای بازی‌بازان فراهم شده هیچ جای تعجبی ندارد که تعداد زیادی از بازی بازان به این بازی علاقه‌مند شوند. اگر شما هم قصد تجربه‌ی این بازی را دارید پس بهتر است ابتدا راهنمای بازی Valheim را مطالعه کنید.

راهنمای بازی Valheim: روش‌ها و ترفندهایی که بهتر است بدانید

بازی Valheim علی‌رغم انتشار در حالت دسترسی زود هنگام (Early Access) یک عنوان بسیار عظیم و گسترده است. به همین دلیل، موارد بسیاری در این عنوان برای بازی‌بازان تازه وارد وجود دارد که باید با آن رو‌به‌رو شوند. در این قسمت از راهنمای بازی‌ها قصد داریم تا بازی Valheim را با یکدیگر بررسی کنیم. اگر شما نیز یکی از بازی‌بازان Valheim هستید، ما برای شما تعدادی از نکات مفید و ترفند‌های جالب را جمع آوری کرده‌ایم. با در نظر گرفتن این نکات و مطالعه‌ی راهنمای بازی Valheim، می‌توانید تجربه‌ی بهتری از این بازی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

۱-فضای کوله پشتی (Inventory)

راهنمای بازی Valheim

فضای کوله پشتی شما در عنوان Valheim یک فضای محدود است و باید آن را مدیریت کنید. متاسفانه‌ در حال حاضر مجاز به ارتقای فضای کوله‌پشتی خود نیستید. بازی Valheim یک عنوان جهان بازی به سبک بقاست. بنابراین در هر کجای بازی منبعی برای جمع آوری وجود دارد و شاید وسوسه شوید که همه چیز را جمع آوری کنید. اما بهترین راه این است که هنگام گشت و گذار در دنیای این بازی بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. در این صورت تنها منابعی را استخراج یا جمع آوری خواهید کرد که به آن نیاز دارید.

۲- استراحت کردن به نفع شما تمام می شود

والهایم (Valheim) ‌نسبت به عناوین دیگر در سبک خود، نسبت به المان‌های بقا سخت‌گیری کمتری دارد و مجازات سخت‌گیرانه‌ای در نظر نمی‌گیرد. یکی از این موارد به مدیریت کردن نوار استقامت مربوط می‌شود. اگر نوار استقامت خود را به درستی مدیریت کنید، باعث می شود برتری‌هایی نسبت به حالت عادی داشته باشد. اما اگر مدیریت نوار استقامت خود را نادیده بگیرید نیز این عنوان برای شما مجازاتی در نظر نمی‌گیرد. در حالی که این برتری‌ها می توانند بسیار کمک کننده باشند.

استراحت کردن، خوابیدن و گذراندن زمان در حانه‌ی شما می‌تواند برای شما امتیازاتی به ارمغان بیاورد. از ججمله‌ی این امتیازات می‌توان به افزایش سرعت بازیابی استقامت و سلامتی اشاره کرد. هر چقدر سطح رفاه خانه‌ی شما بالاتر باشد این برتری‌ها محسوس‌تر خواهند بود.

۳-مقدار وزنی که می توانید با خود حمل کنید

راهنمای بازی Valheim

با این که فضای ذخیره‌ی شما یک فضای محدود است اما می‌توانید از طریق خریداری یک آیتم خاص از یکی از شخصیت‌ها، مقدار وزن قابل حمل خود را افزایش دهید. اگر این کار را انجام دهید، می توانید در حین گشت و گذار خود منابع بیشتری را جمع آوری کنید. برای این کار، شما باید آیتم Megingjord را به قیمت ۹۵۰ سکه‌ی طلا از هالدور فروشنده (Haldor the Merchant) خریداری کنید.

این شخصیت را می‌توانید در منطقه‌ی جنگل سیاه ‌(Black forest) پیدا کنید. با توجه به این موضوع که جهان این عنوان به صورت تصادفی ساخته می‌شود،‌ مکان دقیق هالدور (Haldor) در نقشه‌ی هر بازیکن متفاوت است. ‌اما اگر شما در شعاع ۲ کلیومتری موقعیت وی قرار بگیرید، علامت یک کیف بزرگ بر روی نقشه‌ی شما پدیدار می گردد. در این صورت متوجه می‌شوید که بازی او را در نقشه قرار داده است.

۴-یک قلاب ماهی گیری پیدا کنید

راهنمای بازی Valheim

یکی از چیزهایی که حتما باید از فروشنده‌ی واقع در جنگل سیاه (Black forest) خریداری کنید و نمی توانید آن را بسازید قلاب ماهی‌گیری است. قلاب ماهی‌گیری به طرز محسوسی روند پیشرفت شما را سریع‌تر می‌کند و یک ابزار بسیار کاربردی است.

۵-غذا خوردن

راهنمای بازی Valheim

همان‌طور که گفته شد، عنوان Valheim شما را به خاطر مدیریت نکردن مسائلی مانند گرسنگی مجازات نخواهد‌ کرد. اما غذا خوردن تاثیر مثبت و محسوسی در تجربه‌ی شما،‌ به واسطه‌ی بالا بردن سطح استقامت و سلامتی خواهد داشت. علاوه بر بالا بردن سطح حداکثر میزان سلامتی و استقامت (به صورت موقت) غذاخوردن به بازیابی سلامت شما در بازی نیز کمک می‌کند.

۶-در شب گشت و گذار نکنید

راهنمای بازی Valheim

گشت و گذار و کشف کردن، پایه و اساس عنوان Valheim را تشکیل می‌دهد. انجام هر عملی در این عنوان مستلزم کاوش در دنیای بازی است. اما در هنگام شب این کار را نکنید، چرا که در این بازه‌ی زمانی خاص هیولاهای بیشتری در دنیای بازی وجود دارند و کار شما را برای گشت‌وگذار سخت‌تر می‌کنند. پس بهتر است که هنگام آغاز شب استراحت کنید، مگر این که در حال فرار باشید.

۷-پورتال بسازید

راهنمای بازی Valheim

عنوان Valheim در حال حاضر یک دنیای بزرگ دارد و در گذر زمان با اضافه شدن زیست بوم‌های جدید بزرگ‌تر می‌گردد. اما هیچ محلی برای Fast travel در این عنوان یا همان پورتال‌ها وجود ندارد. بنابراین باید خود شما  آن‌‎ها را بسازید. هنگام ساخت پورتال‌ها باید آن‌ها را به صورت یکسان علامت گذاری کنید تا به یکدیگر متصل شوند. دو پورتال با علامت گذاری یکسان به شما اجازه می‌دهد که در دنیای گسترده و عظیم این عنوان با سرعت بیشتری سفر کنید، با پیش‌روی بیشتر در دنیای این عنوان، پورتال‌های بیشتری خواهید داشت.

۸- مناطق Spawn

راهنمای بازی Valheim

دنیای عنوان Valheim دنیای خطرناکی است و خطر مرگ همیشه در کمین شما قرار دارد. کار زیادی از دست شما برای غنائم از دست رفته بر نمی‌آید اما حداقل می‌توانید از محل Respawn شدن ( احیای دوباره) خود اطمینان حاصل کنید. یک تخت و یک آتش کنار یکدیگر بگذارید تا یک مکان Spawn برای خود داشته باشید. دقت داشته باشیدکه می‌توانیدتنها یک مکان Spawn برای خود داشته باشید.

۹-برداشت چوب

راهنمای بازی Valheim

همانند دیگر عناوین در سبک بقا، جمع‌آوری منابع از محیط پیرامون، پایه و اساس خیلی از المان‌های گیم‌پلی در عنوان Valheim است. چوب، یکی از مهم‌ترین منابع در این بازی به شمار می‌رود. درخت‌های زیادی در بازی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را قطع و از چوب آن‌ها استفاده کرد. اما راه ساده‌تری نیز برای به دست آوردن این منبع حیاتی وجود دارد. تنها کافی است تا ساختمان‌های قدیمی را در بازی پیدا کنید. کنار هر ساختمان چوبی قدیمی، یک میزکار بسازید و با چکش مخصوص ساخت‌وساز آن را تخریب کنید تا از این طریق بتوانید چوب به دست آورید.

۱۰-تعمیر وسایل

راهنمای بازی Valheim

وسایلی مانند زره‌ها و تجهیزات مختلف در گذر زمان تخریب می‌شوند و نیاز به تعمیر دارند. خوشبختانه تعمیر تجهیزات در این بازی کاملا رایگان است و به هیچ منبع خاصی نیاز ندارد. هر زمان که به میزکار خود دسترسی داشته باشید، می‌توانید تجهیزات آسیب‌دیده‌ی خود را تعمیر کنید.

۱۱-ساختمان‌سازی

ساختمان سازی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گیم‌پلی بازی Valheim است. اما این کار نمی‌تواند به سادگی برخی عناوین دیگر انجام شود. برای این کار باید منابع و نحوه‌ی ساخت ساختمان خود را سازماندهی کنید. هر قسمتی در هر ساختمان توسط یک رنگ خاص علامت گذاری شده است. رنگ‌های هر قسمت بر اساس استقامت و قدرت، به ترتیب آبی، سبز، زرد و قرمز هستند. به عنوان مثال اگر هنگام ساخت سقف یک قسمت زرد رنگ مشاهده کرده‌اید، به این معناست که آن قسمت به پشتیبانی و منابع بیشتری نیاز دارد. اگر تعمیرات لازم را انجام ندهید، سقف فرو ریخته و خراب می‌شود.

۱۲-دریچه‌ی هوا 

راهنمای بازی Valheim

یکی از مواردی که همواره باید به یاد داشته‌باشید، وجود دریچه‌ی هوا (Smoke vent) در هر محلی است که در آن آتش وجود دارد. اگر ساختمان شما فاقد دریچه‌ی هوا باشد، همواره در خطر خفگی در اثر دود جمع شده در محل سکونت خود هستید.

۱۳-شکار کردن

راهنمای بازی Valheim

همانطور که اشاره گردید، خوردن گوشت می‌تواند به سود بازی‌باز باشد. به همین دلیل شما همواره باید در این بازی به شکار مشغول شوید. هنگامی که قصد انجام این عمل را دارید، باید به جهت باد دقت کنید. زیرا شخصیت شما بوی خاص خود را دارد. اگر شکار شما بوی شما را حس کند، ممکن است ترسیده و فرار کند.

۱۴-ارتقای مهارت‌ها

راهنمای بازی Valheim

در عنوان Valheim هر چه یک عمل  را بیشتر انجام دهید، در انجام آن حرفه‌ای‌تر خواهید شد و تجربه‌ی بیشتری کسب خواهید کرد. در عین حال هیچ راه حل سریعی برای ارتقای مهارت‌ها در بازی وجود ندارد. این بازی به شما اجازه می‌دهد در هر زمینه‌ای که به آن علاقه دارید، حرفه‌ای شوید و خود شما نحوه‌ی بازی کردن خود را تعیین کنید.

۱۵-کوره‌ی آهنگری

یکی از مواردی که کمی دیر به کار شما می‌آید اما ارزش به خاطر سپردن را دارد، استفاده از کوره است. برای ساخت و ساز آیتم هایی که سطح بالایی دارند،به مهارت های ساخت‌وساز و کوره نیاز خواهید داشت. برای ساخت کوره، در ابتدا به میز آرتیسان (Artisan) نیاز دارید. تنها در صورتی می توانید آن را بسازید که غول واقع در منطقه‌ی کوهستانی را شکست دهید و اشک اژدها (Dragon Tear) را از او بگیرید.

هنگامی که میز آرتیسان (Artisan Table) را داشته باشید، می‌توانید کوره را ساخته و با کمک آن اسلحه و سپرهایی از جنس فلز سیاه (Black Metal) بسازید. این روند بسیار سخت و زمان‌بر است اما مزیت‌های بسیار خوبی نیز به همراه خواهد داشت. زیرا تجهیزات آهن سیاه یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات در بازی است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا