مقالات بازیPlayStation 4PlayStation 5

بازی‌های بزرگ پلی ‌استیشن ۴ که به ارتقای پلی‌استیشن ۵ نیاز دارند

تجربه‌ی بازی‌های زیر با نرخ فریم بالاتر ضروری است

با عرضه‌ی بهینه‌ساز نسل نهمی God of War در هفته‌های اخیر، سونی ثابت کرده که کار ارتقای بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ به پایان نرسیده است. تاکنون God of War، Days Gone و Ghost of Tsushima بزرگ‌ترین بازی‌های این ناشر هستند که ارتقای نسل نهمی را دریافت کرده‌اند. همچنین Marvel’s Spider-Man نیز برای پلی ‌استیشن ۵ ریمستر شده است. این بهینه‌سازی‌ها منجر به نرخ فریم بالاتر، وضوح تصویر ۴K و هم‌چنین بارگذاری‌های سریع‌تر می‌شود.

بازی‌های بزرگ پلی‌استیشن ۴ که به ارتقای پلی‌استیشن ۵ نیاز دارند

البته این تنها سونی نیست که بازی‌های خود را برای پلی ‌استینش ۵ ارتقا داده و ناشرهای دیگر هم این کار را کرده‌اند. برای مثال بانجی (Bungie) با Destiny 2 و توکی گیمز (۲K Games) با Borderlands 3 بهینه‌ساز نسل نهمی بازی‌های خود را عرضه کرده‌اند. طی سال میلادی جاری و یا حتی سال‌های آینده شاهد عرضه‌ی بازی‌های بزرگ و بازی‌های مستقل زیادی برای کنسول پلی استیشن ۵ هستیم. اما هنوز هم بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ زیادی هستند که گیر نرخ فریم ۳۰ وضوح تصویرهای زیر ۴K افتاده‌اند. در این مقاله به برخی از بزرگ‌ترین بازی‌هایی که تحت شرایط مذکور قرار دارند می‌پردازیم.

The Last of Us Part 2

بازی The Last of Us Part 2
The Last of Us Part 2 چندی پیش تبدیل به پر افتخارترین بازی تاریخ شد.

در حالی که The Last of Us Part 2 یک به‌روزرسان پلی ‌استیشن ۵ دریافت کرد، این به‌روزرسان ابدا تاثیری در عملکرد فنی بازی نداشت. در عوض شاهد اضافه شدن پشتیبانی از ویژگی‌های دوال‌سنس بودیم. The Last of Us Part 2 یکی از زیباترین بازی‌های نسل هشتم است، اما ابدا از قدرت کامل پلی ‌استیشن ۵ استفاده نمی‌کند.

شایعات زیادی در رابطه با برنامه‌های ناتی داگ (Naughty Dog) برای نسخه‌ی پلی ‌استیشن ۵ این بازی وجود دارد. برخی معتقدند که همانند The Last of Us، شاهد یک ریمستر کامل خواهیم بود. متاسفانه باید گفت خرید دوباره‌ی بازی آن هم تنها پس از یک سال، ممکن است برخی هواداران را ناامید کند. احتمالا یک ارتقای معمولی که نرخ فریم بازی را به ۶۰ و وضوح تصویر آن را به ۴K برساند معقول‌تر است.

Final Fantasy 7 Remake

پلی‌استیشن
بازی Final Fantasy 7 Remake با کیفیت بالای خود، به نوعی غیرممکن را ممکن کرد.

Final Fantasy 7 Remake یکی دیگر از بازی‌هایی است که هواداران بی‌صبرانه منتظر ارتقای پلی‌ استیشن ۵ آن هستند. Final Fantasy 7 Remake یکی از زیباترین بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ به شمار می‌رود. با این حال گیر موتور آنریل ۴ و عدم هم‌خوانی آن با سخت‌افزار پلی ‌استیشن ۴ افتاده است. بافت‌های بازی کیفیت بسیار بالایی دارند، اما بازی در برخی مواقع آن‌ها را با وضوح تصویر پایین‌تری رندر می‌کند. نتیجه‌ی نهایی می‌تواند حقیقتا ضعیف باشد.

بازی نرخ فریم ثابتی داشته و وضوح تصویر آن بر روی پلی ‌استیشن ۴ پرو هم بین ۱۶۲۰p و ۱۰۸۰p متغیر است. ولی عرضه‌ی به‌روزرسان پلی ‌استیشن ۵، به معنای نرخ فریم ۶۰ و وضوح تصویر ۴K کامل است. نرخ فریم ۶۰ می‌تواند مبارزات سریع بازی را به یک رویا تبدیل کند. ترکیب این مهم با جلوه‌های بصری پشرفته، بسیاری را مجاب خواهد کرد تا بار دیگر به میدگار بازگردند. قرارداد انحصاری بودن Final Fantasy 7 Remake حدود یک ماه دیگر به پایان می‌رسد. حال باید دید که اسکوئر انیکس (Square Enix) چه برنامه‌هایی برای نسخه‌ی پلی ‌استیشن ۵ این بازی دارد.

Red Dead Redemption 2

شاهکار راکستار نیازی به معرفی ندارد. بازی Red Dead Redemption 2 یکی از بهترین بازی‌های تاریخ است.

 Red Dead Redemption 2 یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های پلی‌استیشن است، هنوز شاهد ارتقای نسل نهمی برای آن نیستیم. پیش‌بینی کارهای راکستار (Rockstar) کار دشواری است. این استودیو اعلام کرده که در حال حاضر در حال توسعه‌ی نسخه‌های پلی ‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس Grand Theft Auto 5 است. نسخه‌ی نسل نهمی بازی GTA V در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. به هر صورت باید دید که آیا چنین سرنوشتی انتظار Red Dead Redemption 2 را می‌کشد یا خیر.

Red Dead Redemption 2 در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. اما هنوز هم برخی از بازی‌های پلی ‌استینش ۵ را از نظر گرافیک به چالش می‌کشد. با این حال این بازی بر روی پلی ‌استیشن ۴ پرو با وضوح تصویر ۴K کامل اجرا نمی‌شد. هم‌چنین نرخ فریم ۳۰ می‌توانست بعضا کنترل کردن آرتور را خشک و دشوار کند. یک ارتقای نسل نهمی می‌تواند تمام این مشکلات را حل کند. نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی پتانسیل واقعی این بازی را ثابت کرده است. با توجه به محبوبیت نسبی Red Dead Online، بعید نیست که شاهد عرضه‌ی چنین به‌روزرسانی باشیم.

منبع

بازی‌ها , بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا