مقالات بازیPlayStation 4PlayStation 5

مورد انتظارترین بازی‌های مستقل پلی ‌استیشن؛ الماس‌های پنهان

انتظارات بزرگ برای بازی‌هایی کوچک

البته که همیشه منتظر بازی‌های بزرگ بلاک‌باستر هستیم. چنین بازی‌هایی می‌توانند تبدیل به تجربه‌هایی ماندگار شده و تا مدت‌ها در ذهن ما حک شوند. پس باید از بازار مستقل بازی‌ها هم آگاه بود. بازی‌های مستقل می‌توانند ایده‌های بسیار خلاقانه‌ و آزادتری را نسبت به بازی‌های AAA داشته باشند. پلی‌استیشن هم همیشه یکی از پلتفرم‌های میزبان چنین آثاری بوده است. بر همین اساس، نگاهی به مورد انتظاترین بازی‌های مستقل پلی ‌استیشن می‌اندازیم

مورد انتظارترین بازی‌های مستقل پلی ‌استیشن

آزادی عمل توسعه‌دهندگان مستقل، در بسیاری از مواقع به خلق تجربه‌ای منحصر به فرد منجر شده است و این مهم بسیار جای قدردانی دارد. اخیرا به بررسی بزرگ‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ پرداخته‌ایم. هدف این مقاله کمی متفاوت است. در این مقاله قصد داریم مورد انتظارترین بازی‌های مستقلی را بررسی کنیم که برای پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ عرضه می شوند.

Disco Elysium: The Final Cut

مورد انتظارترین بازی‌های پلی‌استیشن
Disco Elysium یک نقش‌آفرینی کلاسیک بوده و بالاخره با The Final Cut بر روی پلی‌استیشن ۴ و ۵ عرضه می‌شود.

تاکنون صحبت‌ها در مورد Disco Elysium آن قدر زیاد بوده که احتمالا نام آن را شنیده‌اید. اثری که توانست در The Game Awards 2019 جوایز بهترین روایت داستانی، بهترین نقش‌آفرینی و بهترین بازی مستقل را کسب کند. Disco Elysium: The Final Cut بالاخره این بازی را به پلی‌استیشن می‌آورد. به علاوه در این نسخه شاهد محتوای اضافه و صداگذاری برای تمامی شخصیت‌ها هستیم. Disco Elysium شما را در نقش یک کارآگاه قرار می‌دهد. شاید چنین توصیفی برای بازی بسیار ساده‌انگارانه است. عنوان Disco Elysium یک نقش‌آفرینی کلاسیک است و شما می‌توانید شخصیت خود را هر طور که دوست دارید بسازید.  تجربه‌ی بازی Disco Elysium بر روی پلی ‌استیشن قطعا عالی است.

Goodbye Volcano High

بازی Goodbye Volcano High یکی از آن عناوینی  است که علاقه‌مندان به بازی‌های داستانی باید تجربه کنند.

Goodbye Volcano High عنوانی است که در آن یک دایناسور به مدرسه می‌رود. چرا نباید عاشق این بازی شد؟ عنوان جاه‌طلبانه‌ی استودیوی KO_OP، سعی در روایت داستانی در مورد عشق به خود را دارد. داستان بازی چند شاخه بوده و بر اساس تصمیمات شما تغییر می‌کند. طرفداران بازی‌های داستانی باید نگاهی به این بازی بیاندازند.

Humanity

Humanity جدیدترین ساخته‌ی استودیوی Enahnce Game، سازنده‌ی عناوین Tetris Effect و Rez Infinite است. بر اساس سابقه‌ی این استودیو، باید گفت که Humanity از نظر بصری و صوتی جذاب خواهد بود. سابقه‌ی این استودیو به تنهایی باعث شده تا این بازی در این فهرست قرار بگیرد. هر چند اطلاعات زیادی از Humanity در دسترس نیست، اما می‌توان گفت که شاهد تجربه‌ی منحصر به فرد دیگری خواهیم بود. ویدئوی معرفی بازی در سال ۲۰۱۹ که حداقل این طور می‌گفت.

Kena: Bridge of Spirits

پلی‌استیشن
Kena: Bridge of Spirits در حال حاضر یکی از معروف‌ترین بازی‌های مستقل پلی‌استیشن است.

دیگر نیازی به معرفی Kena: Bridge Of Spirits نیست. یکی از شناخته‌شده‌ترین عناوین مستقل که در جریان رویداد پلی ‌استیشن ۵ سونی معرفی شد و توانست به عنوان اولین ساخته‌ی استودیوی Ember توجهات زیادی را جلب کند. باید اعتراف کرد که از نظر بصری آن‌ها گل کاشته‌اند. Kena: Bridge Of Spirits در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ برای پلی ‌استیشن ۴ و پلی ‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

Lake

در Lake شما تجربه‌گر زندگی روزمره‌ی یک پستچی خواهید بود.

در حال حاضر همه‌ی ما به مقدای نامه‌رسانی نیاز داریم و Lake اینجاست تا این نیاز ما را برطرف کند. سال ۱۹۸۶ است و Meredith Weiss به شهر زادگاه خود بازگشته تا یک پستچی باشد. سایر اتفاقاتی که بر سر Meredith می‌آید، وابسته به شما است. شما می‌توانید به دلخواه خود با هر کسی دوست شده یا رابطه‌ای را آغاز کنید. Lake به نظر تجربه‌ی آرامش‌بخشی است. باید اشاره کنیم که در حال حاضر بازی Lake یک انحصاری زمانی ایکس ‌باکس سری ایکس/اس است. بازی‌بازان پلی‌استیشن برای تجربه‌ی این بازی باید کمی بیشتر منتظر بمانند.

Little Devil Inside

پلی‌استیشن
بازی Little Devil Inside هم در جریان رویداد پلی‌استیشن ۵ معرفی شد و به همین سبب توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

Little Devil Inside که در جریان رویداد پلی‌استیشن ۵ سونی معرفی شد، بالاخره پس از سال‌ها توسعه امسال روانه‌ی بازار می‌شود. جزئیات زیادی از بازی در دسترس نیست. Little Devil Inside یک نقش‌آفرینی با المان‌های جهان‌باز و بقا است. تریلر بازی ظاهر خوبی داشت و به همین سبب منتظر اطلاعات بیشتر از ساخته‌ی Neostream هستیم.

Mundaun

Mundaun یکی از آن بازی‌های ترسناکی است که تمرکز خود را بر روی اتمسفرسازی می‌گذارد. هم‌چنین تمام این بازی با دست نقاشی شده است.

Mundaun برای طرفداران ژانر وحشت است که حدود یک ماه دیگر منتشر می‌شود. ساخت این بازی را تنها یک نفر یعنی آقای مایکل زیگلر (Michel Ziegler) بر عهده داشته است. Mandaun شما را به منطقه‌ی سوئیس Grisons می‌برد. تمرکز این بازی بیشتر بر روی اتمسفرسازی بوده و خبری از وحشت‌های ارزان نیست. زیگلر ادعا کرده که اثر دیگری مانند Mundaun وجود ندارد که ما را بیش از پیش هیجان‌زده می‌کند. به علاوه Mundaun کاملا با دست نقاشی شده است.

Open Roads

بازی Open Roads از آن دسته بازی‌های مستقل خاص است که باید حتما آن را تجربه کرد

Open Roads بازی جدید استودیوی Fullbright، سازنده‌ی عناوین Gone Home و Tacoma است. همین مهم باعث شده تا Open Roads به اثر خاص و مورد انتظاری تبدیل شود. شما در این بازی در نقش Tess Devine قرار گرفته و سفری را با مادر خود تجربه می‌کنید. رابطه‌ی Tess با مادرش همیشه پیچیده بوده و Open Roads هم در مورد همین مسئله است.

Praey for the Gods

Praey for the Gods اثری الهام گرفته از شاهکار Team ICO یعنی Shadow of Colossus است.

اگر دلتان برای Shadow Of Colossus تنگ شده، پس باید سری به Praey For The Gods بزنید. بازی الهامات زیادی از اثر کلاسیک Team Ico گرفته و هیولاهای بزرگ زیادی در آن وجود دارند. نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ بازی از ویژگی‌های دوال‌سنس استفاده کرده و با نرخ فریم ۶۰ اجرا می‌شود. Praey For The Gods در اصل برای کنسول پلی‌استیشن ۴ توسعه یافته است، اما دارندگان این کنسول باید به ۳۰ فریم رضایت دهند. امیدواریم که این بازی به خوبی منبع الهامش باشد.

Seasons

بازی Seasons می‌تواند خلا سفر در زندگی کنونی شما را پر کند.

Seasons اثر متفاوتی از سوی استودیوی Scavengers است که پیش از این بر روی Darwin Project، یک بازی بتل رویال، کار کرده بود. همین مهم به خوبی نشان‌دهنده‌ی آزادی توسعه‌ی یک بازی مستقل است. Seasons شما را در نقش یک دوچرخه سوار قرار می‌دهد که باید به گوشه و کنار دنیا سفر کرده و با افراد و فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید. بازی Seasons به عنوان فراری از دنیای واقعی معرفی شده است.

Solar Ash

بازی Solar Ash جدیدترین اثر استودیوی Heart Machine است.

Solar Ash جدیدترین ساخته‌ی استودیوی سازنده‌ی Hyper Light Drifter است. جز این و تریلری که حدود ۸ ماه پیش منتشر شد، اطلاعات دیگری از این بازی در دسترس نیست. استودیوی Heart Machine در مورد این بازی سکوت کرده و ما هم چندان در فرضیه‌پردازی موفق نبوده‌ایم. با این حال سابقه‌ی استودیوی Heart Machine برای هیجان‌زده شدن در مورد Solar Ash کافی است.

Stray

Stray عنوانی در مورد یک گربه و یک راز باستانی است. چرا که نه؟

مقاله را با عنوانی در مورد یک گربه به پایان می‌رسانیم. Stray یک تجربه‌ی سایبرپانک (بله، سایبرپانک) در مورد گربه‌ای است که باید راه خود به خانه پیدا کند. می‌توانید از طریق خیابان‌ها و پشت بام‌ها، به کاوش در شهر نئونی بازی بپردازید. دنیای بازی به جای انسان‌ها، مملو از ربات است. ضمنا گفته شده که یک راز باستانی در مرکز بازی وجود دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا