راهنمای بازیPlayStation 4Xbox One S/XXbox Series X/SPC

راهنمای بازی Hitman 3؛ راهنمای ماموریت‌های داستانی Dubai

سرانجام سومین و آخرین اپیزود از سه‌گانه‌ی بازسازی شده و متفاوت Hitman منتشر شد. اگر قصد تجربه‌ی این بازی را دارید با راهنمای بازی Hitman 3 همراه باشید.

این قسمت از راهنمای بازی Hitman 3 بار دیگر به نخستین منطقه‌ی بازی یعنی Dubai اختصاص دارد. Dubai را می‌توان ساده‌ترین منطقه‌ی بازی Hitman 3 توصیف کرد. ماموریت‌های داستانی، یافتن هدف‌ها و به قتل رساندن آن‌ها در این مرحله بسیار آسان است.  ماموریت‌های داستانی برای افراد تازه وارد بسیار مناسب هستند. به نوعی ماموریت‌های داستانی مراحل آموزشی به حساب می‌آیند و می‌توانند شما را با گیم‌پلی بازی بیشتر آشنا کنند.

همان طور که اشاره کردیم، در این قسمت از راهنما با یکدیگر در مرحله‌ی Dubai گام به گام پیش می‌رویم. در قسمت اول تنها ماموریت داستانی In)Security) را با یکدیگر بررسی کردیم. اما در این قسمت قصد داریم دو ماموریت داستانی باقی مانده با یکدیگر بررسی کنیم. طی این قسمت نکاتی که برای تکمیل ماموریت‌های داستانی یا به قتل رساندن اهداف باید بدانید را نیز به شما گوش‌زد خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای بازی Hitman 3؛ ماموریت داستانی Bird of Prey

در پایان ماموریت داستانی In (Security، مامور ۴۷ اولین هدف بازی یعنی Marcus را به قتل رساند. حال باید به سراغ دومین هدف او بروید. دومین هدفی که باید به قتل برسد Carl Ingram نام دارد. برای اینکه بتوانید این شخصیت را به قتل برسانید، ابتدا باید ماموریت Bird Of Prey را از منوی ماموریت‌ها فعال کرده باشید. باید اشاره کنم که Carl ingram را می‌توانید در ماموریت داستانی How the Mighty Fall نیز به قتل برسانید. اما اگر قصد دارید تا این ماموریت داستانی را جداگانه انجام دهید، در ادامه با ما همراه باشید

هنگامی که این ماموریت داستانی را فعال کنید باقی کار مشابه ماموریت نخست است. بازی قدم به قدم مشخص می‌کند که باید کجا بروید و چه کاری انجام دهید. تنها کافی است نشان‌گر سبز رنگ را دنبال کنید. اولین نشان‌گر را که دنبال کنید، به جایی می‌رسید که باید مخفیانه به مکالمات Zana Kazem گوش دهید. پس از اینکه صحبت او به اتمام رسید، باید Zana Kazem را دنبال کنید. مشاهده می‌کنید که او به یک هواخوری رفته و با یک خانم دیگر صحبت می‌کند. او سپس به محیط خلو‌ت‌تری می‌رود و این فرصت بسیار مناسبی است.

Zana Kazem را در محیطی خلوت به دام انداخته و پس از بیهوش کردن وی، لباس او را بردارید تا بتوانید به شکل وی ظاهر شوید

این محیط بوته‌های بلندی دارد و بسیار خلوت است. بنابراین شما باید به سراغ Zana Kazem رفته، او را از پای در بیاورید و لباس او را بپوشید. بهتر است که جسد Zana Kazem را درون بوته‌های بلند پنهان کنید تا کسی او را پیدا نکند. پیش از این که بازی را ادامه دهید، حواستان باشد که از شر تمام سلاح یا ابزارهای خود خلاص شوید. زیرا در ادامه نیروهای امنیتی شما را بازرسی بدنی می‌کنند. بنابراین اگر سلاح به همراه داشته باشید، به دردسر بزرگی گرفتار می‌شوید.

به سراغ منشی زنی بروید که Zana Kazem با او صحبت‌ می‌کرد. با او صحبت کنید؛ او حتی متوجه نمی‌شود که شما شخص دیگری هستید. پس از صحبت با شخص مورد نظر، به دنبال وی حرکت کنید. وی شما را به اتاق ملاقات می‌برد که نگهبانان زیادی در این اتاق حضور دارند. بر روی صندلی نشسته و منتظر بمانید تا Carl Ingram برسد. هنگامی که Carl Ingram حضور پیدا کرد با او صحبت کنید. وی از شما می‌خواهد تا یک شخص خاص را برای او به قتل برسانید.

هدف شما در طبقه‌ی پایین قرار دارد؛ همان جایی که تعداد زیادی از مهمانان حضور دارند. تنها کافی است تا نشان‌گر سبز رنگ را دنبال کنید تا به هدف خود برسید. بهترین کار این است که با کمی فاصله از او ایستاده و مخفیانه به صحبت‌های او گوش دهید. او به پیش‌خدمت می‌گوید که به اطلاعات خاصی نیاز دارد. به سراغ او رفته و بگویید اطلاعاتی که وی می‌خواهد را در اختیار دارید. در این صورت او شما را همراهی می‌کند. او را به مکان خلوتی ببرید. بهترین مکان همان‌ حوالی یا نزدیکی هواخوری است. یعنی همان‌جایی که Zana Kazem را از پای درآوردید.

ابتدا به صحبت‌های وی مخفیانه گوش دهید. سپس به او بگویید همراه شما بیاید. پس از آن در محیطی خلوت او را به قتل رسانده و تصویر وی را به Carl Ingram تحویل دهید

وقتی به نزدیکی مکان مورد نظر رسیدید تنها کافی است ضربه‌ای به او بزنید تا بیهوش شود. سپس با دوربین خود یک عکس از جسد وی بگیرید. هنگامی که کارتان تمام شد باید بار دیگر به نزد Carl Ingram بازگردید. البته شما مستقیما نمی‌توانید با وی ملاقات کنید. ابتدا باید با همان خانم صحبت کرده و تصویر فرد مورد نظر را به او نشان دهید. سپس او شما را به اتاق ملاقات خواهد برد. در آن‌جا منتظر Carl Ingram بمانید و وقتی با او ملاقات کنید دیالوگ‌هایی بین شما رد و بدل می‌شود. با این کار، ماموریت داستانی Bird of Prey تکمیل شده و به پایان می‌رسد.

حال باید به سراغ هدف مامور ۴۷ برویم و او را به قتل برسانیم؛ درست به مانند ماموریت داستانی نخست. در این اتاق همچنان محافظان Carl Ingram حضور دارند بنابراین نمی‌توانید کاری از پیش ببرید. کمی که منتظر بمانید، Carl Ingram به اتاق دیگری می‌رود و دیالوگ‌های دیگری بین مامور ۴۷ و وی رد و بدل می‌شود. کاری که شما باید انجام دهید این است که در حین مکالمه‌ی دوم به بالکن بروید. با این کار، Carl Ingram نیز به دنبال شما به بالکن می‌آید.

خوشبختانه دیگر محافظان Carl Ingram در این مکان وی را همراه نمی‌کنند. بنابراین موقعیت شما برای انجام این ماموریت و قتل وی کاملا مناسب است. پس سریعا و بدون اینکه نگهبانان متوجه شما شوند، Carl Ingram را به قتل برسانید. یک راه دیگر برای به قتل رساندن Carl Ingram نیز وجود دارد که با انجام آن چالش Black Gold Eye را تکمیل خواهید کرد.

با دو روش می‌توانید Carl Ingram را به قتل برسانید. بهتر است ابتدا بازی را ذخیره و هر دو روش را آزمایش کنید. در این صورت چالش‌های مربوطه را نیز تکمیل خواهید کرد

بر روی میز کار Carl یک ماکت طلایی وجود دارد. هنگامی که Carl در کنار این میز و رو به مجسمه ایستاده است، می‌توانید از پشت او را هل داده تا سرش به این مجسمه (ماکت) خورده و کشته شود. دقت کنید در این اتاق یک نگهبان وجود دارد که اگر این کار را انجام دهید، حتما متوجه می‌شود. بهتر است ابتدا حواس این نگهبان را پرتاب سکه پرت کنید و سپس به سراغ Carl Ingram بروید. اگر سریع باشید، می‌توانید بالافاصله پس از به قتل رساندن Carl Ingram، به سراغ این نگهبان رفته و او را از پای در آورید.

ماموریت Bird of Prey به پایان رسیده و مامور ۴۷ نیز هدف خود را به قتل رسانده است.

راهنمای بازی Hitman 3؛ ماموریت داستانی How the Mighty Fall

شما می‌توانید در جریان ماموریت Birds of Prey هدف خود یعنی Carl Ingram را به قتل نرسانید. به عبارت ساده‌تر شما برای تکمیل ماموریت داستانی Birds of Prey نیازی به قتل Carl Ingram ندارید. بلکه بهتر است تا او را در جریان ماموریت How the Mighty Fall  به قتل برسانید. زیرا در این صورت با یک تیر دو نشان خواهید زد. در ادامه با ما همراه باشید.

ابتدا در منوی ماموریت‌ها این ماموریت داستانی را فعال کنید تا بازی به شما بگوید که باید برای شروع ماموریت  به کجا بروید. پس از آن‌که ماموریت را آغاز کردید، باید ابتدا به اتاق کارمندان یا همان Staff Room که در طبقه‌ی بالا قرار دارد بروید. الته توجه داشته باشید که در این اتاق قفل است و برای ورود به آن باید از کد ورود استفاده کنید. اگر کد را پیدا کرده‌اید که چه بهتر اما اگر نه کد ۴۷۰۶ را وارد کنید.

به لباس کارمندان احتیاج داریم و خوشبختانه یک نفر در همین نزدیکی قرار دارد. اما برای اینکه او را از پای درآورده و لباس او را بدزدیم باید او را به سمت دیگری بکشانیم زیرا در غیر این صورت ممکن است لو بروید. درون این راهرو یک جاروبرقی وجود دارد که می‌توانید آن را روشن کنید. ابتدا یک مکانیک به سمت جاروبرقی آمده و شما و باید اول او را از سر راه بردارید. پس از آن باید به سراغ کارمندی بروید که با صدای بلند با تلفن همراه صحبت می‌کند. وی را بیهوش کرده و لباس او را بپوشید تا به شکل یک کارمند ظاهر شوید.

مسیر خود را ادامه دهید تا در نهایت به اتاقی برسید که پنجره‌های بزرگی دارد. دو نگهبان در این اتاق حضور دارند و ابتدا باید صبر کنید تا آن‌ها این اتاق را ترک کنند. سپس با استفاده از دوربین خود پنجره‌ها را اسکن کنید. این دوربین برای هک کردن نیز به کار می‌رود و با اینکار از طریق هک کردن، مامور ۴۷ می‌تواند پنجره‌ها را به راحتی باز کند.

پس از خروج نگهبانانن، پنجره‌ها را با دوربین خود اکسن کرده تا بتوانید آن‌ها را باز کنید

از پنجره به به بیرون پریده و مشابه عکس از سمت راست به مسیر خود ادامه دهید تا جایی که به یک لوله بلند برسید. سپس از این لوله تا جایی که ممکن است بالا بروید و سپس مشابه عکس از سمت چپ مسیر خود را ادامه دهید.

در این صورت به یک بالابر می‌رسید که در کنار پنجره قرار دارد. بار دیگر با استفاده از دوربین مامور ۴۷، پنجره‌ها را اسکن کرده تا بتوانید آن‌ها را باز کنید و به داخل ساختمان بازگردید. دیگر لباس قعلی مامور ۴۷ بدرد او نمی‌خورد و برای اینکه به اتاق‌های دیگر دسترسی داشته باشید نیاز به لباس دیگری دارید. بنابراین به محض وارد شدن اولین در از سمت چپ که بر روی آن Storage Room/Server Room نوشته شده است را انتخاب کرده تا ابتدا به اتاق maintenance بروید. نیروی خدماتی که آن‌جا کار می کند را بیهوش کرده، لباس او را بپوشید و سپس او را در کمد پنهان کنید.

مطابق تصویر مسیر خود را ادامه دهید تا بتوانید از سمت دیگری وارد ساختمان شوید

  البته راه دیگری هم دارید. وقتی به ساختمان وارد شوید، در انتهای راهرو یک نگهبان حضور دارد که می‌توانید او را از پای درآورده و به شکل یک نگهبان لباس بپوشید. در این صورت به تمام اتاق‌ها دسترسی دارید. در هر صورت به مسیر خود ادامه داده و به اتاق سرور بروید. در این اتاق به هیچ چیز دست نزنید. از در عقبی که در انتهای اتاق قرار دارد، خارج شوید. به سمت چپ بروید و از خانمی که با تلفن صحبت می‌کند نیز عبور کنید. کمی جلوتر یک نیروی خدماتی دیگر را مشاهده می‌کنید که باید او را بیهوش کنید.

با این کار یک کارت از لباس وی به زمین می‌افتد که Server Room Keycard نام دارد. بار دیگر به اتاق سرور بازگردید. وقتی به اتاق سرور بروید، ترمینالی که باید کارت را در آن وارد کنید به صورت خودکار باز می‌شود. از کارتی که به دست آورده‌اید را برروی این ترمینال استفاده کنید. از این طریق، نوشته‌ی یکی از ترمینال‌ها از سبز به زرد (هشدار) تغییر رنگ می‌دهد. سریعا به سراغ آن ترمینال بروید و تمام کلیدها را بزنید. دوربین‌ها را غیر فعال کنید، درب‌ آسانسورها را باز کنید، زمان ملاقات‌ها را دوباره تنظیم کنید و سپرده‌ی اضطراری را خارج کنید.

به اتاق سرور بروید و کارتی که به دست آورده‌اید را بر روی پنل قرار دهید

گزینه‌ی اول دوربین‌ها را غیر فعال می‌کند و با انتخاب گزینه‌ی دوم یک راه خروج جدید خواهید داشت. گزینه‌ی سوم باعث می‌شود Stuyvesant و Ingram با یکدیگر ملاقات کنند. در این صورت اگر Carl Ingram را به قتل نرسانده باشید اکنون می‌توانید در پایان این ماموریت با یک تیر دو نشان بزنید. یعنی Stuyvesant و Ingram را با هم به قتل برسانید. البته دقت کنید اگر این کار‌ها را سریع انجام دهید قبل از اینکه کسی متوجه شود می‌توانید اینجا را ترک کنید. در غیر این صورت همان خانمی که با تلفن در حال مکالمه بود، مکالمه‌اش به اتمام رسیده و شما مجبور هستید تا او را هم از سر راه خود بردارید.

اگر لباس نگهبان را پوشیده باشید، کار ساده است و به راحتی می‌توانید از اتاق خارج شده و از پله‌ها به طبقه‌ی بالا بروید. در غیر این صورت دقیقا وقتی از اتاق سرور خارج شوید، یگ نگهبان آن‌جا ایستاده است. می‌توانید او را از پای در آورده و از لباس وی استفاده کنید. به مسیر ادامه دهید تا به Penthouse برسید. وقتی به Penthouse رسیدید از در دیگر آن خارج شوید تا به پذیرش Penthouse بروید. سپس از پله‌ها بالا رفته و هنگامی به بالای پله‌ها رسیدید، از سمت چپ به مسیر خود ادامه دهید تا در نهایت به اتاقی با نام Lounge برسید.

وقتی که هردو هدف شما یعنی Stuyvesant و Ingram در Penthouse حضور داشتند به سمت پنل بروید و اتاق را ایمن کنید. گزینه‌ی activate the secure room  را انتخاب کنید تا هیچ شخص دیگری نتواند به این اتاق بیاید. در این صورت ماموریت داستانی How The Mighty Fall به پایان می‌رسد. اما هنوز هر دو هدف مامور ۴۷ زنده هستند و باید کار آن‌ها را نیز تمام کنید.

به اتاق Lounge بروید و با فعال کردن پنل اجازه ندهید کسی از اتاق خارج شده و یا به آن وارد شود. ر این صورت می‌توانید با خیال راحت هدف‌ها خود را از سر راه بردارید

شما می‌توانید هر دو هدف یا فقط Stuyvesant را با هر روشی که دوست دارید به قتل برسانید. به طور مثال می‌توانید اجازه دهید تا صحبت‌های Lucas Grey به اتمام برسد و سپس کاری کنید تا لوستر بر سر آن‌ها سقوط کند. در این صورت چالش Impactful Art را نیز به پایان رسانده‌اید. همچنین می‌توانید ماکت برج را از روی میز بردارید تا چالش Pocket-Sized Empire را تکمیل کنید.

می‌توانید کاری کنید تا این لوستر بر سر هدف‌های شما سقوط کرده و آن‌ها کشته شوند. در این صورت چالش Impactful Art را تکمیل خواهید کرد

سخن پایانی:

در اینجا به پایان یک قسمت دیگر از راهنمای قدم به قدم بازی Hitman 3 رسیدیم و تمام ماموریت‌های داستانی باقی‌مانده در منطقه‌ی Dubai را به صورت گام به گام پیش رفتیم. همچنین دو هدف اصلی این ماموریت‌ یعنی Stuyvesant و Ingram نیز توسط مامور ۴۷ به قتل رسیده‌اند. در قسمت بعد به سراغ دیگر ماموریت‌های Hitman 3 خواهیم رفت و تمام ماموریت‌های داستانی Dartmoor را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. پس در قسمت‌های بعد نیز ما را همراهی کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر، پیشنهاد می‌کنم نقد و بررسی این بازی و یا نقد ویدیویی بازی Hitman 3 را مشاهده کنید.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا