اخبار بازی

حق اختراع سیستم نمسیس توسط وارنر به ثبت رسید

به‌نظر می‌رسد شرکت برادران وارنر بالاخره حق اختراع سیستم نمسیس در بازی‌های Shadow of Mordor و Shadow of War را به ثبت رسانده است.

شرکت شرکت برادران وارنر (Warner Bros) از سال ۲۰۱۵ تاکنون چندین بار برای تصویب آن تلاش کرده و ظاهرا بالاخره موفق به ثبت حق اختراع سیستم نمسیس شدند. این حق اختراع اواخر ماه میلادی جاری عملی می‌شود. دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری نیز در اوایل ماه فوریه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که حق اختراع سیستم نمسیس توسط شرکت برادران وارنر، مورد تایید آن‌ها قرار گرفته است.

این حق اختراع از روز ۵ اسفند ۹۹ (۲۳ فوریه ۲۰۲۱) رسما تاثیرگذار خواهد شد. اما توجه داشته باشید که در حال حاضر لینک مربوط به بیانیه دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری راجع به این موضوع به‌درستی کار نمی‌کند. این پرونده ثبت اختراع شامل شخصیت‌های نمسیس، قلعه‌های نمسیس، دشمنی‌های اجتماعی (در بازی‌ها) و پیروان بازیکنان در بازی‌های ویدیویی می‌شود.

سیستم نمسیس اولین بار سال ۲۰۱۴ توسط بازی Shadow of Mordor معرفی شد و دنباله آن یعنی Shadow of War هم این ویژگی را دارا بود و آن را گسترش داد. سیستم نمسیس از اورک‌ها/شخصیت‌های شانسی برای افزایش جمعیت جهان بازی استفاده می‌کند.

به‌طور کلی تعدادی از شخصیت‌های موجود در یک سلسله مراتب توسط این سیستم پشتیبانی می‌شوند. این شخصیت‌ها با بازیکنان ارتباط برقرار کرده و اعمال او را به یاد خواهند سپرد و ظاهر/رفتار آن‌ها توسط بازیکن اصلاح می‌شود. همچنین جایگاه شخصیت‌ها در این سلسله مراتب قابل تغییر است و روی موقعیت شخصیت‌های دیگر این سلسله مراتب تاثیر می‌گذارد.

به بیان ساده‌تر وقتی بازی‌بازان در Shadow of Mordor یا Shadow of War تعدادی از اورک‌ها را وارد سیستم نمسیس می‌کنند، آن‌ها هم با توجه به اتفاقات واکنش نشان می‌دهند و قوی‌تر می‌شوند و توانایی‌های جدیدی به‌دست می‌آورند. شخصیت‌ها/اورک‌ها اقدامات بازیکنان را بخاطر می‌سپارند و رفتار آن‌ها با توجه به این‌ها تغییر می‌کند. این سلسله مراتب هم همزمان تغییر کرده و روی سایر شخصیت‌های درون خود تاثیر مستقیم می‌گذارد.

این حق اختراع همچنین شامل نبردهای Social Conquest در Shadow of War می‌شود. در این نبردها بازیکنان به قلعه‌های بازیکنان دیگر حمله و برای فتح آن تلاش می‌کنند. این بخش دو حالت دوستانه و Ranked دارد.

وارنر بروس تا سال ۲۰۳۵ می‌تواند این حق اختراع را حفظ کند. از سال ۲۰۱۵ این حق اختراع بارها مورد بررسی قرار گرفته و رد شده چراکه به حق اختراعات دیگری مثل بازی موبایلی QONQR یا حتی Webkinz و حق اختراعات شرکت Square Enix شباهت‌های زیادی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا