بازی هااخبار بازیPlayStation 4PlayStation 5

سال میلادی گذشته ۴.۵ میلیون واحد از پلی استیشن ۵ به فروشگاه‌ها ارسال شد

شرکت سونی در گزارش مالی نیمه سوم سال ۲۰۲۰ جدیدترین آمار فروش PS5 و PS4 را به اشتراک گذاشت.

سونی اعلام کرد تاکنون به‌طور کلی ۱۱۵ میلیون واحد از کنسول پلی استیشن ۴ را به فروشگاه‌های جهان ارسال کرده است. در بازه ۳ ماهه مالی گذشته که روز ۱۱ دی ۹۹ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۰) به پایان رسید، ۱.۴ میلیون واحد از این کنسول به فروشگاه‌ها ارسال شد. سال گذشته در همین بازه زمانی این رقم ۴.۶ میلیون بود اما باید این را هم در نظر گرفت که این بار شاهد عرضه کنسول پلی استیشن ۵ هم بودیم.

کنسول پلی استیشن ۵ روز ۲۲ آبان ۹۹ (۱۲ نوامبر ۲۰۲۰) در دسترس قرار گرفت و تا پایان سال میلادی ۲۰۲۰ هم ۴.۵ میلیون واحد از آن به فروشگاه‌های جهان ارسال شد. سونی همچنان پیش‌بینی خود مبنی بر ارسال ۷.۶ میلیون واحد از این کنسول تا پایان سال مالی که تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (۳۱ مارس ۲۰۲۱) به پایان می‌رسد را حفظ کرده است. در حال حاضر باید منتظر بود و دید که آیا می‌توانند به این هدف خود دست یابند با خیر.

البته بعید نیست که در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش چشم‌گیری در فروش این کنسول باشیم. ۲۰۲۱ سال شلوغی برای پلی استیشن خواهد بود. عناوینی مثل Horizon Forbidden West میان‌نسلی هستند و علاوه بر پلی استیشن ۵، روی پلی استیشن ۴ هم منتشر می‌شوند اما تعدادی از بازی‌های انحصاری دیگر مثل Gran Turismo 7، Ratchet and Clank: Rift Apart و Returnal (که اخیرا با تاخیر هم مواجه شد) فقط برای پلی استیشن ۵ در دسترس قرار می‌گیرند. البته سونی اعلام کرده که بازی جدید God of War هم در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود ولی بسیاری از طرفداران چنین چیزی را بعید می‌دانند و احتمال تاخیر در انتشار آن را بسیار بالا در نظر گرفته‌اند.

مشکلات اخیر دنیا از جمله کووید-۱۹ دردسرهای زیادی برای سونی و مایکروسافت به‌همراه داشت و باعث شد شاهد تولید کنسول‌های جدید به شکلی محدود باشیم. اما با گذر زمان شاهد بهبودهایی در چرخه تولید خواهیم بود و سال ۲۰۲۱ تعداد بیشتری از کنسول‌ها تولید می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا