بازی هااخبار بازی

سازنده بازی Cyberpunk 2077 به شایعات اخیر واکنش نشان داد

حواشی مربوط به بازی Cyberpunk 2077 تمامی ندارند و اخیرا گزارش بلومبرگ بحث‌ها داغ کرده و مدیر استودیو سازنده تصمیم گرفت شخصا به ادعاهای مطرح شده در آن پاسخ دهد.

بعد از عرضه پرایراد بازی Cyberpunk 2077 برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان، جیسون شرایر از بلومبرگ گزارش جدیدی درباره اتفاقات رخ داده در طول توسعه بازی منتشر کرد که به گفته او این گزارش را از طریق صحبت با اعضای سی‌دی پراجکت رد تهیه کرده است.

با این حال، آدام بادووسکی، رئیس استودیوی سی‌دی پراجکت رد، در صفحه توئیتر خود پاسخی به برخی نکات ذکر شده در گزارش شرایر ارائه داد که در ادامه می‌توانید آن را مطالعه کنید:

گزارش: طرفداران و خبرنگاران از وسعت و جاه‌طلبی Cyberpunk 2077 حیرت‌زده شده بودند. اما آن‌ها نمی‌دانستند دموی به نمایش در آمده کاملا فیک بوده است.

پاسخ بادووسکی: معمولا هدف از یک دموی تبلیغاتی و تجاری که ۲ سال قبل از عرضه ۱ بازی به نمایش در می‌آید، این است که نشان دهد سازنده چه هدف و چشم‌اندازی را در ذهن خود در نظر گرفته اما این بدان معنا نیست که فیک باشد.

دمو را با بازی نهایی مقایسه کنید. به صحنه Dumdum یا تعقیب و گریز ماشین‌ها یا خیلی از چیزهای دیگر نگاهی بیندازید. چیزی که خوانندگان مقاله‌های شما نمی‌دانند این است که بازی‌ها به یک روش ثابت و خطی ساخته نمی‌شوند و تازه چند ماه قبل از عرضه کم‌کم شکل نسخه نهایی را به خود می‌گیرند. اگر اکنون آن دمو را ببینید، صد البته متفاوت است اما جمله “در حال ساخت” زیر نمایش هم به همین خاطر است. بازی نهایی ما بسیار بهتر از آن دمو به‌نظر می‌رسد و اجرا می‌شود.

در رابطه با ویژگی‌های حذف شده هم باید بگویم این مورد بخشی از فرایند ساخت است. ویژگی‌ها با بررسی‌‌‌‌های ما اضافه یا حذف می‌شوند. همچنین کمین دشمنان و حمله ناگهانی آن‌ها با ماشین‌ها تقریبا دقیقا به همان شکلی است که در دمو نشان دادیم. چشم‌اندازی که در آن دمو به نمایش گذاشتیم کم‌کم تبدیل به چیزی شد که نسخه رایانه شخصی آن نمره‌های ۹ و ۱۰ زیادی از بسیاری از رسانه‌ها و سایت‌های شناخته شده گیمینگ دنیا دریافت کرد.

در رابطه با کنسول‌های نسل قبلی هم بله این یک مسئله جداست اما ما مسئولیت آن را هم بر عهده گرفتیم و به‌شدت برای حذف باگ‌ها تلاش می‌کنیم (در نسخه رایانه‌های شخصی هم همین‌طور. می‌دانیم که در آنجا هم بی‌نقص نیست) و ما به Cyberpunk 2077 به عنوان یک بازی و اثر هنری افتخار می‌کنیم. همه این‌ها چیزی نیستند که من آن را فاجعه بنامم.

گزارش: اکثر کارمندان سی‌دی پراجکت رد به وضوح گفتند و می‌دانستند که بازی برای عرضه در سال ۲۰۲۰ آماده نمی‌شود.

پاسخ بادووسکی: شما با ۲۰ نفر صحبت کردید و تعدادی از آن‌ها هم کارمند سابق هستند که فقط هویت ۱ نفر از آن‌ها مشخص است. نمی‌توان گفت که این ۲۰ نفر در واقع “اکثر” تیم بالای ۵۰۰ نفر استودیوی ما را تشکیل می‌دهند.

گزارش: چند کارمند غیر لهستانی گفتند برخی از همکاران‌شان جلوی آن‌ها به زبان لهستانی صحبت کردند و حس طرد شدن به آن‌ها دست داد. آیا این همکاران درباره این افراد بدگویی می‌کردند؟

پاسخ بادووسکی: اینجا همه در طول جلسات به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. تمام ایمیل‌های مربوط به شرکت و اعلامیه‌ها به زبان انگلیسی هستند. این یک امر اجباری است. قانون کلی استودیوی ما می‌گوید وقتی ۱ نفر در گفت‌وگویی خودمانی زبان مورد نظر را بلد نیست، باید حرف‌های خود را به انگلیسی بیان کنیم.

با این حال، کاملا عادی است که وقتی شخص خارجی زبانی در نزدیکی نیست، آلمانی‌ها به زبان آلمانی، لهستانی‌ها به زبان لهستانی و اسپانیایی‌ها به زبان اسپانیایی صحبت کنند (۴۴ ملیت متفاوت در استودیوی ما حضور دارند. خودتان نکته را بگیرید). ما در ۱ محیط چند فرهنگی کار می‌کنیم. اگر سوال مطرح شده در گزارش شما این است که آیا رفتن به ۱ کشور و فرهنگ متفاوت برای زندگی و کار در آنجا سخت است، پس باید به شما جواب بدهم بله. ولی این ۱ یک چیز کلی و عمومی در تمام استودیوهای سراسر جهان است و ما هرآنچه که از دست‌مان بر بیاید برای سهولت این انتقال انجام می‌دهیم.

اولین به‌روزرسانی بزرگ بازی Cyberpunk 2077 تا اواخر هفته آینده منتشر می‌شود. اما بهبودهای مخصوص کنسول‌های نسل نهم در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ اعمال خواهند شد.

این بازی هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/اس، رایانه‌های شخصی و استادیا در دسترس است.

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا