بازی هااخبار بازیPlayStation 4

بیش از ۱۱۵ میلیون واحد پلی استیشن ۴ به فروشگاه‌های سراسر جهان ارسال شده است

سونی در گزارش جدید خود آمار عملکرد پلی استیشن ۴ در نیمه مالی گذشته را به اشتراک گذاشت که حاکی از عملکرد عالی ادامه‌دار این کنسول است.

با وجود اینکه در حال حاضر پلی استیشن ۵ در کانون توجهات قرار دارد و درخواست‌ها برای آن بسیار زیاد است، اما پلی استیشن ۴ هم هنوز به فروش خوب خود ادامه می‌دهد. سونی در گزارش مالی جدید خود اعلام کرد جمعا ۱۱۵.۹ میلیون واحد پلی استیشن ۴ به فروشگاه‌های سراسر جهان ارسال شده است. همچنین در نیمه مالی گذشته که ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (۳۱ مارس ۲۰۲۱) به پایان رسید، یک میلیون از این دستگاه به فروشگاه‌ها ارسال شد.

نسبت به همین نیمه مالی در سال گذشته، واحدهای ارسالی پلی استیشن ۴ به فروشگاه‌ها ۴۰۰ هزار واحد کمتر بوده است. در هر صورت پلی استیشن ۴ همچنان به عنوان یکی از موفق‌ترین کنسول‌های تاریخ سونی شناخته می‌شود و فقط پلی استیشن ۲ از نظر فروش کلی از آن جلوتر است. با توجه به اینکه هنوز هم درخواست‌های زیادی برای پلی استیشن ۴ وجود دارد، می‌توان متوجه شد که چرا سونی تصمیم گرفت عناوینی مثل Horizon 2: Forbidden West را علاوه بر پلی استیشن ۵، روی پلی استیشن ۴ هم منتشر کند.

سونی همچنین برنامه‌های بزرگی برای پلی استیشن ۵ دارد. به‌زودی بازی Returnal برای این کنسول در دسترس قرار می‌گیرد و در خرداد ماه هم شاهد عرضه بازی Ratchet And Clank: Rift Apart خواهیم بود. قسمت جدید برنامه State of Play هم بامداد جمعه برگزار می‌شود که در آن شاهد ارائه اطلاعات جدیدی از Ratchet and Clank: Rift Apart خواهیم بود. جیم رایان هم اخیرا در مصاحبه‌ای گفت می‌خواهند بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۵ نسبت به کنسول‌های قبلی بیشتر باشد که با توجه به عملکرد قبلی کنسول‌های پلی استیشن در این زمینه، ادعای قابل توجهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا