بازی هااخبار بازی

شایعه: هیدئو کوجیما برای بازی بعدی خود ابتدا سراغ سونی رفت، اما آن‌ها پیشنهاد او را رد کردند

شایعات اخیر خبر از همکاری هیدئو کوجیما و ایکس باکس می‌دهند اما به‌نظر می‌رسد او در ابتدا برای بازی بعدی خود سراغ سونی رفته بود.

هیدئو کوجیما و پلی استیشن همکاری‌های زیادی با هم داشته‌اند. وقتی که کوجیما بعد از جدایی از کونامی، استودیوی مستقل خود به‌نام Kojima Productions را تاسیس کرد، فورا به سراغ سونی برای ساخت بازی Death Stranding رفت. در نهایت هم شاهد عرضه آن بازی به عنوان انحصاری کنسولی پلی استیشن بودیم. با این حال، طبق شایعات اخیر، قرار است تغییراتی را شاهد باشیم چراکه کوجیما برای بازی بعدی خود قصد دارد با ایکس باکس همکاری کند.

اگر واقعا شایعات به حقیقت تبدیل شوند و چنین رویدادی رقم بخورد، شاهد اتفاق تعجب برانگیزی خواهیم بود. بسیاری از طرفداران کنجکاو هستند که بدانند اصلا چرا کوجیما باید به سراغ ایکس باکس رفته باشد. به هر حال اما به‌نظر می‌رسد که ایکس باکس انتخاب اول او نبوده است. اینسایدر شناخته شده ایکس باکس به‌نام Shpeshal_Ed در پادکست Xbox Era گفت کوجیما ابتدا برای بازی بعدی خود به سراغ سونی رفته بود. با این حال، سونی از عملکرد تجاری Death Stranding رضایت نداشت و بدین ترتیب پیشنهاد وی را رد کرد.

او همچنین احتمال داد که کوجیما با گوگل و استادیا هم مذاکره کرده باشد. زیرا بازی جدید خود استفاده زیادی از فناوری ابری می‌کند اما در نهایت گفت‌وگوها با مایکروسافت پیشرفت بیشتری داشت. قرارداد بین مایکروسافت و کوجیما احتمالا به نهایی شدن نزدیک است بنابراین شاید به‌زودی اطلاعاتی رسمی از آن بشنویم.

یوجی شینکاوا، کارگردان هنری استودیوی کوجیما، به‌تازگی در مصاحبه‌ای گفت بازی جدید کوجیما به‌زودی معرفی می‌شود. پس امیدواریم در رابطه با این شایعات اخیر هم از منابع رسمی اطلاعاتی بشنویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا