بازی هااخبار بازی

گزارش: ناتی داگ در حال بازسازی بازی The Last of Us برای پلی استیشن ۵ است

با توجه به گزارشات جدید، استودیوی ناتی داگ در حال کار برروی بازسازی بازی The Last of Us است.

بلومبرگ در گزارش جدید خود گفت این پروژه در ابتدا توسط استودیوی معرفی نشده و کمتر شناخته شده سونی در سن‌دیگو مراحل ساخت را پشت سر می‌گذاشت، اما سونی نظر خود را تغییر داد و آن را به ناتی داگ واگذار کرد.

علاوه بر این، به‌نظر می‌رسد سونی قصد ساخت Days Gone 2 را هم ندارد. جیسون شرایر از بلومبرگ گفت استودیوی Sony Bend نتوانست سونی را برای ساخت یک دنباله راضی کند:

با این وجود که Days Gone سودآور بود، اما پروسه ساخت آن بسیار طول کشید و بازخوردهای منتقدین هم چندان مثبت نبود. بنابراین Days Gone 2 گزینه قابل اعتمادی به‌نظر نمی‌رسید.

اکنون تیمی از Sony Bend به ناتی داگ برای ساخت یک بازی چندنفره کمک می‌کند. تیم دیگری از این استودیو هم قرار بود با نظارت ناتی داگ روی بازی جدید Uncharted کار کنند. اما این اتفاق رخ نداد و Sony Bend در حال حاضر روی بازی خود مشغول کار است. بلومبرگ در گزارش خود نوشت:

Sony Bend می‌ترسید که توسط ناتی داگ به تحلیل برود و مدیر استودیو درخواست کرد که از پروژه Uncharted خارج شوند. ماه گذشته به خواسته خود رسیدند و اکنون روی یک بازی جدید مخصوص خود کار می‌کنند.

بلومبرگ این تحولات را به عنوان “حساسیت سونی روی بازی‌های بلاک‌باستر” تعبیر می‌کند که اکنون عطش ساخت آن‌ها در استودیوهای پلی استیشن در حال ریزش است. تیم رهبری استودیویی که در ابتدا قرار بود بازسازی The Last of Us را بسازند متلاشی شد. برخی از کارمندان و مدیران رده بالای Sony Bend از تحمیل پروژه Uncharted به آن‌ها راضی نبودند و آنجا را ترک کردند. احتمال داده می‌شود سونی دیگر به ریسک‌های خلاقانه اتکا نمی‌کند و به جای آن “به تیم‌هایی بسنده می‌کند که بازی‌های مناسبی می‌سازند.”  تغییرات صورت گرفته در رابطه با استودیوی ژاپن و خروج تعداد زیادی از کارمندان به دنبال آن، باعث می‌شود که این رویکرد را محتمل‌تر بدانیم.

همچنین یوروگیمر هم خبرهایی درباره برنامه‌هایی مربوط به بازی جدید Uncharted شنیده بوده که البته اکنون از هم پاشیده شده‌اند. بازی جدید Uncharted که توسط Sony Bend در حال ساخت بود، فصلی جدید در این سری به حساب می‌آمد که جدا از بازی‌های ناتی داگ بود. یکی از افراد آشنا با این پروژه به یوروگیمر اعلام کرد که بازی جدید نوعی ریبوت محسوب می‌شد و ایده پیش‌درآمد هم برای آن در نظر گرفته شده بود. در حال حاضر Sony Bend این پروژه را لغو کرده است.

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا