راهنمای بازیPC

راهنمای بازی Valheim؛ راهنمای باس‌فایت‌ها

با خیال راحت به مبارزه با باس‌‌های بازی بروید

پیش‌روی در Valheim یک مسیر خاص را طی می‌کند. به سمت یک منطقه‌ی خاص می‌روید، منابع مخلتف را جمع آوری کرده، آیتم‌های جدید را می‌سازید و به مبارزه با باس‌های هر منطقه می‌پردازید. در قسمت سوم راهنمای بازی Valheim به بررسی تمام باس‌های بازی می‌پردازیم و روش مبارزه با هر یک از آن‌ها را شرح می‌دهیم.

راهنمای بازی Valheim؛ راهنمای مبارزه با باس‌ها

با ادامه‌ی پیش‌روی در بازی، شما سنگ هایی خاص با نام Vegvisir را خواهید یافت که می‌توانید به وسیله‌ی آن موجودات افسانه‌ای یا همان باس‌های بازی را احضار کنید. این سنگ خاص باید در مکانی خاص استفاده شود و برای احضار کردن باس‌ها باید از قربانی مناسب استفاده کنید. هنگامی که باس‌ها احضار شدند، می‌توانید با آن‌ها مبارزه کنید. پس از آموزش ترفندها و نکات ضروری بازی Valheim، در این قسمت از راهنمای بازی قصد داریم تا شما را در باس‌فایت‌های بازی نیز راهنمایی کنیم.

۱-ایکتیر (Eikthyr) در منطقه‌ی Meadows

Eikthyr اولین باسی است که هنگام ورود به منطقه‌ی Meadous با آن رو به رو خواهید شد. داشتن سلاح‌های چخماقی و زره‌های چرمی برای مبارزه با این غول الزامی می‌باشد. شما سنگ‌های Vegvisir مربوط به Eikthyr  را در اولین محل اسپاون خود خواهید یافت. برای احضار کردن این باس به Trophy دو گوزن نیاز خواهید داشت.

۱- هنگامی که Eikthyr با حرکتی سریع به سمت آسمان می‌رود، یک صاعقه‌ی بزرگ ایجاد کرده و آن را به هر سمتی پرتاب می‌کند. هنگامی که این باس با زانوهایش لگد می‌زند به سمت راست و چپ بروید و از حملات رعد و برق وی دوری کنید.

۲- Eikthyr یک حمله مشابه با حمله‌ی قبلی خود دارد و آن هم این است که هنگام برگشت از هوا بر روی زمین، حبابی از رعد و برق ایجاد می‌کند. هر گاه بالا رفتن این باس کمی بیشتر طول کشید، فاصله‌ی خودتان را از وی حفظ کنید و به او نزدیک نشوید.

۳- سعی کنید به پهلوی Eikthyr ضربه بزنید. اگر از رو به رو با وی درگیر شوید، به احتمال بسیار زیاد او با شخ‌های بزرگش به شما ضربه خواهد زد.

شما می‌‌توانید از  پیکر این باس تروفی خاص مربوط به او را برداشته و Hard Antlerیا همان شاخ‌های باس را نیز لوت کنید. سپس به سمت سنگ‌های قربانگاه بروید و سر این باس را آن جا رها کنید تا قابلیت جدیدی برای شما آزاد شود. اگر آیتم Hard Antler را در اختیار داشته باشید، به شما اجازه می‌دهد که آیتم دیگری با نام Antler Pickaxe را بسازید. Antler Pickaxe برای ساخت وسایل آهنین، گداختن و استخراج منابع مختلف بسیار عالی است.

۲-الدر (Elder) در منطقه‌ی Black Forset

منطقه‌ی جنگل تاریک، یکی از مهم‌ترین مناطق بازی است. شما در این منطقه، اولین فلز خود را ساخته و یاد می‌گیرید که کشاورزی کنید و غذاهای جدید درست کنید. شما می‌توانید سنگ Vesvigir مربوط به باس Elder را در یک سازه‌ی رها شده واقع در منطقه‌ی Black Forset پیدا کنید. ضمنا برای احضار کردن این باس نیاز به آیتم Ancient Seeds دارید. این آیتم را می‌‌توانید از طریق غارت کردن غنائم Greydwarf و لانه‌ی آن‌ها بدست آورید.

هنگامی که این باس را احضار می‌کنید، باید آماده‌ی رویارویی با سه نوع حمله‌ی مختلف باشید.

۱- پرتاب شاخه‌ها که این یک حمله‌ی دو مرحله‌ای است. در مرحله‌ی اول، این باس دست خود را به سرعت جلو می‌آورد و بازی‌باز را وادار به عقب نشینی می‌کند. سپس شاخه‌هایش را به سمت شما پرتاب می‌کند. این حمله یکی از سریع‌ترین حمله‌ها در بازی Valheim است و آسیب بسیار بالایی را به بازی‌باز وارد می‌کند.

۲- حمله‌ی Foot stomp. در این نوع حمله، این باس پای خود را به زمین می‌کوبد و در یک محدوده‌ی کوچک، ضربه‌ی سختی را به بازی باز وارد می‌کند.

۳- احضار ریشه‌ها. Elder با حرکت دادن بازوهایش، ریشه‌ها را در نزدیکی جایی که شما قرار دارید احضار می‌کند. این قابلیت به صورت مستقیم به شما آسیب وارد نمی‌کند. اما اگر شما به قدر کافی به ریشه‌ها نزدیک شوید، آن‌ها به شما آسیب خواهند زد. هر ریشه میزان سلامتی مربوط به خود را دارد. نابود کردن آن‌ها معمولا بهترین روش ممکن است؛ به شرطی که با حداکثر احتیاط این کار را انجام دهید.

هنگامی که این باس را شکست دهید، می‌‌توانید آیتم Swamp Key را از پیکر او بردارید. این کلید به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید دروازه‌ی قفل شده‌ی مربوط به مقبره‌های غرق شده در منطقه‌ی مرداب‌ها را باز کنید. این کار باعث می‌شود که به طرز قابل توجهی در بازی پیشرفت کنید.

راهنمای بازی Valheim

۳-باس BoneMass در منطقه‌ی Swamp 

حالا که آیتم SwampKey را یافته‌اید، وقت آن است که سراغ باس بعدی یعنی BoneMass رفته و او را شکست بدهید.

در منطقه‌ی مربوط به مرداب، با دشمنان جدیدی رو به رو خواهید شد که به سمت شما زهر پرتاب خواهند کرد. همچنین اسکلت‌ها نیز مسیر شما برای رسیدن به مقبره‌های غرق شده مسدود خواهند کرد. با ساخت سلاح و زره‌های جدید آماده‌ی مبارزه با BoneMass خواهید بود. سنگ‌های Vegvisir مربوط به BoneMass را می‌‌توانید در یکی از مقبره‌های غرق شده پیدا کنید. غول BoneMass سه روش برای مبارزه با شما دارد که بهتر است به یاد داشته باشید.

۱- ضربه‌ای که با دست راست به بازی باز وارد می‌‌شود. اگر BoneMass موفق شود که این ضربه را به شما وارد کند، آسیب زیادی به شما وارد می‌شود و مسموم خواهید شد. اما این ضربه قابل پیش‌بینی و کند است. بنابراین شما به راحتی می‌توانید از این نوع ضربات جاخالی دهید.

۲- BoneMass از بدن خود لجن بیرون کشیده و از آن‌ها حباب‌هایی درست می‌کند تا با شما مبارزه کنند. انیمیشن مربوط به این حمله مدت زمان طولانی دارد و نمی‌تواند به شما آسیبی برساند. با آگاهی از این موضوع، می‌توانید از این زمان طولانی بر علیه این باس استفاده کرده و ضربه‌های زیادی به او وارد کنید. دقت کنید که حباب‌ها را به سرعت شکست دهید تا در حین مبارزه غافل‌گیر نشوید.

۳- BoneMass رو به جلو و عقب حرکت کرده و در اطراف خود سم منتشر می‌کند. اگرچه این حمله نیز بسیار کند است اما ضربه‌ی سخت و مهلکی را به بازی‌باز وارد می‌کند. بهتر است که کمی به باس ضربه بزنید و سپس از او دور شوید و برای وارد کردن ضربه‌های بیشتر حریص نشوید.

بعد از شکست این باس بدقلق و قدرتمند، می‌توانید از آیتم WishBone بهره‌مند شوید. با داشتن این آیتم می‌توانید از وجود منابع و گنجینه‌های نقره مطلع شوید. یکی دیگر از آیتم‌هایی که می‌توانید پس از شکست این باس داشته باشید، BoneMass Trophy نام دارد. با قرار دادن این آیتم در دایره‌ی مربوط به احضار (Summoning Circle) می‌توانید از یک قدرت جدید بهره‌مند شوید. این قدرت جدید به شما اجازه می‌دهد که در برابر آسیب فیزیکی مقاومت بیشتری داشته ‌باشید.

راهنمای بازی Valheim

۴- باس Moder در منطقه‌ی کوهستانی 

در منطقه‌ی کوهستانی شما باید با شرایط سختی به مانند هوای سرد روبرو شوید. سنگ Vesvigir مربوط به باس Moder در یک سازه‌ی رها شده در قله‌ی یک کوه قرار دارد. به یاد داشته باشید که احتمالا این سازه توسط دشمنانی به مانند اسکلت و Drake ها محاصره شده است. برای احضار کردن این باس، به سه تخم اژدها نیاز خواهید داشت.

این باس سه روش حمله‌ی اصلی دارد. یکی از این حملات را هنگام پرواز و دو نوع دیگر را بر روی زمین استفاده می‌کند.

۱- Moder نیروهای یخی را هنگام پرواز کردن به سمت بازی‌باز پرتاب می‌کند. پیکان‌های یخی در صورت برخورد با بازی‌باز باعث یخ زدن او می‌شوند. پیکان‌های یخی سرعت کمی دارند و به راحتی می‌توان از آن‌ها جاخالی داد. آگاه باشید که اگر پیکان‌ها دو یا سه دفعه به شما برخورد کنند، خواهید مرد.

۲- اگر بر روی زمین درست روبه‌روی Moder قرار بگیرید، وی توسط پنجه‌های خود به شما ضربه می‌زند. این نوع حمله سریع‌ترین و مرگ‌بار‌ترین روش حمله‌ی Moder است. هر گاه متوجه شدید که Moder قصد دارد از این روش استفاده کند، به سرعت از او دور شوید یا آماده‌ی جاخالی دادن باشید.

۳- Moder از نفس یخی خود برای آسیب زدن به دشمنان استفاده می‌کند. این روش حمله، آسیب زیادی به بازی‌باز وارد می‌کند اما شما می‌توانید سریع به سمت راست یا چپ بروید تا از آسیب دیدن جلوگیری کنید.

برای شکست دادن این غول دو روش وجود دارد. موثرترین آن آسیب زدن به او با پیکان‌های آغشته به سم است. این روش آسیب زیادی به او وارد کرده و مقدار زیادی از سلامتی او را کم می‌کند. سپس هنگامی که بر روی زمین فرود آمد، به سمت وی هجوم آورده و با شمشیر به او ضربه بزنید. یک روش امن‌تر نیز وجود دارد و آن هم این است که از فاصله‌ی دور تنها با استفاده از کمان به Moder حمله کنید. متاسفانه این روش با وجود امن‌تر بودن، بسیار طولانی‌تر است.

راهنمای بازی Valheim

۵- باس Yagluth در منطقه‌ی دشت

منطقه‌ی دشت را می‌توان به جر‌ات سخت‌ترین منطقه‌ی بازی نامید؛ منطقه‌ای که چالش‌ها بسیار سخت‌تر و مرگ‌بارتر می‌شوند.

یافتن سنگ Vesvigir مربوط به باس Yagluth یکی از این چالش‌های سخت و زمان‌بر است. این آیتم درون یک دایره‌ی سنگی کنار یک روستا قرار دارد. متاسفانه این آیتم به ندرت

 در نقشه‌ی بازی ظاهر می‌شود. هنگامی که این آیتم را یافتید، برای احضار کردن این باس، به پنج آیتم Fuling Totem نیاز خواهید داشت.

راهنمای بازی Valheim

باس Yagluth سه روش خاص برای حمله کردن دارد.

۱- هنگامی که مشت Yagluth آبی رنگ می‌شود، وی به هوا می‌رود و هنگام پایین آمدن در محدوده‌ی کمی به بازی‌بازان حاضر در آن محدوده آسیب می‌زند. این روش حمله بسیار کند است و به راحتی می‌توان از آن دوری کرد.

ب) زمانی که مشت Yagluth قرمز رنگ می‌‌شود و بارانی از شهاب سنگ را ایجاد می‌کند. این شهاب سنگ‌ها بازی‌بازان را هدف قرار می‌دهند. شما می‌توانید به سادگی از این حمله نیز دوری کنید. تا زمانی که به دویدن ادامه دهید و توقف نکنید این شهاب سنگ‌ها نمی‌توانند به شما آسیبی برسانند.

ج) Yagluth سر خود را به عقب برده و از آن به سمت بازی‌بازان شعله‌های آتش پرتاب می‌کند. این حمله می‌تواند توسط یک سپر به سادگی متوقف گردد. دویدن توصیه نمی‌شود؛ چرا که این حمله برد زیادی دارد.

راهنمای بازی Valheim

شما برای مبارزه با این باس بهتر است که نزدیک او باشید. از سپر خود استفاده کنید و با شمشیر خود Combo‌های ۳ ضربه‌ای بزنید. این باس میزان سلامتی بسیار زیادی دارد. البته گر از کمک دوستان خود بهره ببرید، می‌توانید او را راحت‌تر شکست دهید. بعد از شکست این باس، می‌توانید جایزه‌ی مربوط به او و ۳ آیتم Yagluth Thing را لوت کنید. در حال حاضر این آیتم فقط فضای Inventory شما را اشغال می‌کند و کاربردی ندارد. اما با استفاده از Yagluth Trophy در محل سنگ‌های قربانگاه، می‌توانید قابلیتی را آزاد کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا در برابر Eternal Damage مقاومت بیشتری داشته باشید.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا