بازی هااخبار بازی

قرارداد مایکروسافت و بتسدا توسط اتحادیه اروپا تایید شد

قرارداد مایکروسافت و بتسدا دیگر به مرحله نهایی خود رسیده و مایکروسافت هیچ چالش دیگری برای ثبت کامل آن نخواهد داشت.

قرارداد ۷.۵ میلیارد دلاری مایکروسافت و بتسدا توسط اتحادیه اروپا و سازمان‌های نظارتی ایالات متحده آمریکا مورد تایید قرار گرفت. مایکروسافت اکنون مالک ZeniMax Media است. ZeniMax Media در واقع شرکت مادر سازنده عناوینی مثل DOOM و Wolfenstein است. قرارداد بین آن‌ها توسط اتحادیه اروپا بدون هیچ شرط و شروطی پذیرفته شد، چراکه هیچ‌ شک و تردید جدی یا خاصی در رابطه با سازگاری آن با بازار مشترک وجود ندارد. مایکروسافت برای نهایی‌سازی این قرارداد و آوردن بازی‌های Bethesda به سرویس Xbox Game Pass نیاز به تاییدیه اتحادیه اروپا داشت.

در بیانیه کمیسیون اروپا آمده که با توجه به موقعیت محدود موجود در بازار بالادستی‌ها و حضور رقبای قدرت‌مند در توزیع بازی‌های ویدیویی، این قرارداد هیچ‌گونه مشکل یا نگرانی در زمینه رقابت به‌وجود نخواهد آورد.

هنگامی که این قرارداد به‌طور کامل ثبت شود، تعداد استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت به رقم ۲۳ می‌رسد. Bethesda استودیوهای زیر مجموعه بزرگی مثل Arkane ،MachineGames ،id Software و Tango Gameworks دارد. ظاهرا مایکروسافت می‌خواهد Bethesda به مسیر قبلی خود ادامه دهد و جدا از استودیوهای انحصاری ایکس باکس کار کند. مایکروسافت مالکیت Mojang، Linkedin و GitHub را هم به‌دست آورده و برای آن‌ها هم همین برنامه را در پیش گرفت. به‌نظر می‌رسد این برنامه موفقیت‌آمیز بوده باشد.

مایکروسافت در سپتامبر گذشته خبر از خرید Bethesda داد. آن‌ها اعلام کردند به قراردادهای انحصاری Deathloop و GhostWire: Tokyo برای پلی استیشن ۵ احترام می‌گذارند. پشتیبانی از بازی‌هایی مثل The Elder Scrolls: Online هم دقیقا به مانند گذشته خواهد بود.

فیل اسپنسر همچنین در همان موقع گفت تصمیم‌گیری درباره بازی‌های آینده Bethesda هم به خود بازی‌ها بستگی دارد. البته هنوز به‌طور کامل مشخص نیست که برنامه‌های آن‌ها چیست. فعلا نمی‌دانیم که تکلیف بازی Starfield هم چه خواهد بود.

شاید حتی بازی‌های آینده Bethesda انحصاری ایکس باکس نباشد. در دسترس قرار گرفتن آن‌ها به‌صورت رایگان در Xbox Game Pass از روز اول عرضه می‌تواند کافی باشد. فیل اسپنسر اخیرا ماندگاری قراردادهای انحصاری برای بازی‌ها در آینده را زیر سوال برد. او گفت برنامه‌های آن‌ها حول محور Xbox Game Pass و xCloud می‌چرخد و می‌خواهد میلیون‌ها نفر دیگر را به سمت این سرویس‌ها بکشانند.

طبق شایعات، روز ۳ فروردین ۱۴۰۰ (۲۳ مارس ۲۰۲۱)، مایکروسافت قرار است رویدادی داشته باشد تا برنامه‌های آینده ایکس باکس را در آن مشخص کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا