بازی هااخبار بازیXbox Series X/S

تاکنون ۳.۵ میلیون واحد از ایکس باکس سریز ایکس/اس به فروشگاه‌ها ارسال شده است

چندین ماه از عرضه کنسول‌های نسل جدید می‌گذرد و شرکت‌ مایکروسافت هم جدیدترین آمار فروش Xbox Series X و S را به اشتراک گذاشته است.

سونی و مایکروسافت با پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سریز ایکس/اس شروع بسیار خوبی در نسل نهم داشته‌اند. ایکس باکس سریز ایکس/اس نسبت به تمام کنسول‌های قبلی ایکس باکس در ابتدای نسل فروش بیشتری داشته‌اند و ۴.۵ میلیون واحد از پلی استیشن ۵ هم تا اواسط دی ماه به فروشگاه‌های جهان ارسال شده است.

مایکروسافت چند سالی است که دیگر آمار دقیقی از فروش کنسول‌های ایکس باکس ارائه نمی‌دهد. بنابراین دقیقا نمی‌دانیم دو کنسول ایکس باکس سریز ایکس و اس چند واحد فروش داشته‌اند اما اکنون دنیل احمد، تحلیل‌گر ارشد Niko Partners، گزارش جدیدی ارائه داده که به لطف آن شاید حالا بدانیم رقم دقیق فروش این کنسول‌ها به چه میزان رسیده است.

دنیل احمد به‌تازگی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد دو کنسول‌ ایکس باکس سریز ایکس و اس به میزان یک میلیون واحد از پلی استیشن ۵ عقب‌تر هستند. این یعنی فروش کنسول‌های ایکس باکس سریز ایکس و اس جمعا به ۳.۵ میلیون واحد رسیده است. این آمار شاید رقم دقیقی نباشند ولی با توجه به اینکه مایکروسافت مدت‌هاست که دیگر آماری رسمی در این رابطه منتشر نمی‌کند، سخت است که به نتیجه دقیقی برسیم.

شیوع ویروس کووید-۱۹ مشکلات زیادی در چرخه تولید کنسول‌های جدید به‌وجود آورده است. به‌نظر می‌رسد فعلا محدودیت تولید برای هردو کنسول پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سریز ایکس ادامه داشته باشد. مایکروسافت اعلام کرده کمبود موجودی کنسول‌ها احتمالا حداقل تا ژوئن سال ۲۰۲۱ (خرداد-تیر ۱۴۰۰) ادامه خواهد داشت. شرکت سونی هم به دلیل کمبود اجزا پیش‌بینی می‌کند محدودیت تولید فعلا ادامه‌دار باشد.

آمار فروش Xbox Series X
آمار فروش Xbox Series X شاید با عرضه عناوینی مثل Halo: Infinite در سال ۲۰۲۱ بهبود یابد

سال ۲۰۲۱ می‌تواند برای ایکس باکس درخشان باشد چراکه شاهد عرضه عناوین بزرگ و مورد انتظاری مثل Halo: Infinite برای آن خواهیم بود. لیست بزرگ‌ترین بازی‌های ایکس باکس در سال ۲۰۲۱ را در گیم‌پالت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا