بازی هامقالات بازی

۱۰ شخصیت منفور بازی‌های ویدیویی که دوست‌داشتنی هستند

شخصیت‌های منفوری که آن قدر هم بد نبودند

هر چند وقت یک بار شخصیتی در بازی‌های ویدیویی پیدا می‌شود که تعداد زیادی را از خود می‌رنجاند. تعدادی زیادی از بازی‌بازان از این شخصیت متنفر می‌شوند. با این حال برخی از این شخصیت‌های منفور، آن قدرها هم بد نیستند. در ادامه قصد داریم نگاهی بیاندازیم به ۱۰ شخصیت منفور بازی‌ها که آن قدرها هم بد نبودند.

‌‌هشدار: ادامه‌ی مطلب ممکن است جزییات داستانی برخی بازی‌‌های را فاش کند.

Jacob از Mass Effect 2

10 شخصیت منفور

شخصیت‌های Mass Effect 2 در تاریخ کم‌نظیر هستند. با این حال یکی از این شخصیت‌ها کمی ضعیف‌تر از بقیه است. Jacob که از اول تا آخر بازی در کنار Shepard بوده، هیچ‌گاه در حد سایرین محبوب نشده است. Jacob مشکل خاصی ندارد، اما راستش را بخواهید کمی خسته‌کننده و حوصله سربر است. همین امر باعث شده تا بسیاری به جای اینکه نسبت به این شخصیت بی‌تفاوت باشند، از آن متنفر شوند. Jacb آن‌قدر هم بد نیست. او پس‌زمینه‌ی داستانی جالبی داشته و تعاملات جالبی با Miranda و Shepard دارد. همچنین تاریخچه‌ی او با Cerberus هم نباید فراموش کنیم. البته که او در حد Modin یا Garrus نیست، اما شایسته‌ی نفرت هم نیست.

Zeke از Infamous

می‌توان گفت که سری Infamous پر از شخصیت‌های منفور یا حداقل کم‌اهمیت است. با این حال Zeke یکی از شخصیت‌هایی است که توانسته ورق را به نفع خود بازگرداند. در نسخه‌ی اول Infamous او تنبل و آزاردهنده است و اگر تنها آن بازی را تجربه کرده باشید، احتمالا از او خوشتان نمی‌آید. با این حال Zeke در Infamous 2 توانست رشد شخصیتی خوبی داشته و قابل همذات‌پنداری باشد. البته هنوز هم هوادارانی هستند که حس چندان خوبی نسبت به این شخصیت ندارند. به نظر ما Zeke لایق عشق بیشتری است.

Ryder از Mass Effect: Andromeda

دنبال کردن میراث Shepard از سه‌گانه‌ی Mass Effect، یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی، اصلا کار آسانی نیست. باید گفت که Ryder از Andromeda ابدا نتوانست در حد این انتظارات ظاهر شود. با این حال اگرچه Ryder اصلا به خوبی شخصیت‌های قبلی سری نیست، آن قدرها با شخصیت بدی هم طرف نیستیم. در Andromeda می‌توانید از بین Scott و Sarah که خواهر و برادر هستند یکی را انتخاب کنید. شاید اگر کیفیت نویسندگی بازی کمی بیشتر بود و صداگذارهای بهتری هم برای Ryderها انتخاب می‌شدند، شاهد علاقه‌ی بیشتر هواداران نسبت به آن‌ها بودیم.

Abby از The Last of Us Part 2

اگر تنها به نیمه‌ی اول The Last of Us Part 2 فکر کنیم، متنفر بودن از Abby کار آسانی است. هر چه باشد او Joel را کشته و این کار را به شیوه‌ی خشنی هم انجام می‌دهد. با این حال در نیمه‌ی دوم بازی ما داستان را از چشمان Abby می‌بینیم و The Last of Us Part 2 موفق می‌شود که غیرممکن را ممکن کند. البته که موافقت با Abby کار دشواری است، اما می‌توان تا حد زیادی او را درک کرد. به این‌ها صداگذاری فوق‌العاده‌ی لارا بیلی (Laura Bailey) را هم اضافه کنید تا متوجه شوید چرا Abby شایسته‌ی این همه نفرت نیست.

Tom Nook از Animal Crossing

طی سالیان اخیر Tom Nook باعث رنجش خاطر دسته‌ی زیادی از هواداران Animal Crossing شده است. او دائما شما را زیر قرض برده و باعث می‌شود به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مجبور به کار کردن شوید. اما راستش را بخواید Tom Nook در اهدای وام و بازپس‌ گیری آن‌ شدیدا ملایم رفتار می‌کند. او هرگز از شما سود نخواسته و ضرب الاجل هم تعیین نمی‌کند. او ستون فقرات جامعه‌ی Animal Crossing است. پس چرا نباید او را دوست داشته باشیم؟

Roman Bellic از Grand Theft Auto 4

Roman نمونه‌ای کامل از شخصیتی است که آن قدرها آزاردهنده نیست. اما به خاطر یک شوخی و فرهنگ اینترنتی به آزاردهنده بودن معروف می‌شود. Roman Bellic به عنوان مردی شناخته می‌شود که عاشق بولینگ بوده، همیشه به دنبال کشاندن شما به سمت بولینگ است و از هر طور شده از رفتن به بولینگ غافل نمی‌شود. مهم نیست Niko در چه شرایط و در حال انجام چه کاری باشد. Roman Bellic می‌تواند آزاردهنده باشد، اما در نهایت او تنها به دنبال وقت گذراندن با پسرعمویش است. همچنین چه کسی است که از بولینگ متنفر باشد؟

Dutch از Red Dead Redemption

از آن جایی که Dutch مسئول تلخ کردن کامل دو دو پروتاگونیست دوست‌داشتنی سری Red Dead Redemption است، متنفر بودن از او منطقی به نظر می‌رسد. اما خوب است به یاد داشته باشید که Dutch پیش از سر رسیدن Micah، مرد اصول‌مداری بوده و از هر کاری برای کمک به اعضای گنگ خود دریغ نمی‌کرده است. البته که او هنوز هم برای ندیدن ذات واقعی Micah مقصر است. اما نباید فراموش کنیم که برای مدتی طولانی، Dutch همانند یک پدر برای بسیاری از اعضای گنگ Van der Linde بوده است.

Raiden از Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2 هواداران را با تصمیم خود در رابطه با شخصیت اصلی غافلگیر کرد. در حالی که بسیاری انتظار داشتند تا دوباره در نقش Solid Snake قرار بگیرند، این بازی آن‌ها را در نقش Raiden قرار داد که ابدا در حد Solid Snake محبوب نبود. همین امر باعث شد تا بسیاری اصلا به او فرصتی در این بازی ندهند، خصوصا با توجه به اینکه Solid Snake یکی از شخصیت‌های اصلی داستان بود. با این حال Raiden در نسخه‌های بعدی توانست ورق را به نفع خود برگراند و به یک نینجای سایبورگ خستگی‌ناپذیر تبدیل شود.  دوست نداشتن Raiden پس از Metal Gear Rising: Revengeance کار دشواری است.

Mia Winters از Resident Evil 7

Resident Evil 7 در مجموع شخصیت‌های چندان قدرتمندی نداشت که برای یک Resident Evil کمی ناامیدکننده است. با این حال Mia Winters میزبان اکثر انتقادات هواداران است. البته که Mia Winters منبع اکثر مشکلاتی است که در بازی به آن‌ها برمی‌خورید. اما خب او در کنترل اعمال خود نبود و نمی‌توان واقعا او را از این بابت سرزنش کرد. هم‌چنین فهمیدن اینکه او در واقع یک مامور مخفی است، باعث جذاب شدن بیش از پیش شخصیت Mia می‌شود.

Revali از The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Revali در تعاملات خود با Link چندان مهربان نبوده و همیشه مغرور بوده است. با این حال مهارت او در تیراندازی با کمان قابل احترام است و این مهم در ترکیب با قابلیت پرواز کردن او، باعث می‌شود تا Revali حداقل تا حدی اجازه‌ی مغرور بودن را داشته باشد. هم‌چنین پس از آزاد شدن از چنگال Calamity Ganon،  او با Link با احترام برخورد می‌کند و در نهایت شاهد پایان خوشی برای این شخصیت هستیم.

شما می‌توانید نقد و بررسی بازی‌های جدید و به همراه سایر مقالات و مطالب جذاب مرتبط با بازی‌های ویدیویی را در وب‌سایت گیم‌پالت بخوانید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا