نیم نگاهبازی هامقالات بازی

نیم نگاه؛ هر آن‌چه که باید از بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood بدانید

طی چند سال گذشته بازی‌های ویدیویی مختلفی با محوریت جهان The World of Darkness منتشر شده‌اند و عناوین دیگری نیز هنوز در راه هستند. بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood یکی از همان بازی‌هاست که البته زمان کوتاهی تا انتشار آن باقی مانده است. در اولین قسمت از آیتم نیم نگاه، قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که باید پیش از خرید و تجربه‌ی این بازی بدانید.

نیم‌نگاه، نام آیتم جدید گیم‌پالت است که به بررسی نکات مهم و کلیدی بازی‌های جدید اختصاص دارد. در قسمت اول قصد داریم به بررسی نکات مهم بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood بپردازیم. پس در ادامه‌ی مقاله ما را همراهی کنید.

هر آن‌چه که باید از بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood بدانید

استودیوی فرانسوی Cyanide در گذشته بازی‌های شایسته‌ای مثل Styx و Call of Cthulhu را منتشر کرده است. اما به‌نظر می‌رسد بازی جدید آن‌ها یعنی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood عنوانی در سبک اکشن نقش‌آفرینی باشد و نکات زیادی دارد که کنجکاوی ما را نسبت به آن برانگیخت. در ادامه‌ی بررسی و پیش نمایش بازی‌های جدید، این بار به سراغ بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood رفته و نکاتی که باید پیش از تجربه‌ی این بازی بدانید را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

ستینگ و محیط داستانی

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood بخشی از مجموعه‌ی World of Darkness است. دنیای World of Darkness شامل موجودات ماوراء الطبیعه‌ای به مانند خون‌آشام‌ها و گرگینه‌ها می‌‌‌شود. همان‌طور که از نام این بازی پیداست، داستا بازی بیشتر برروی گرگینه‌ها تمرکز دارد. برخلاف خون‌آشام‌ها که سعی می‌کنند خود را با جامعه‌ی انسان‌ها ادغام کنند، گرگینه‌ها گوشه‌نشین هستند، در حاشیه‌ی طبیعت زندگی می‌کنند و چند طایفه دارند. گرگینه‌ها با نیروهایی که سیاره را فاسد و آلوده می‌کنند می‌جنگند.

داستان

بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

داستان بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood در شمال غربی آمریکا روایت می‌شود. بازی‌بازان در نقش گرگینه‌ای به‌نام Cahal بازی می‌کنند. Cahal به‌طور تصادفی یکی از اعضای قبلیه خود را به قتل رسانده و همین موضوع او را مجبور به ترک قبلیه و سفر به شمال غربی آمریکا می‌کند. اگر با بازی‌های pen and paper سری Werewolf: The Apocalypse آشنا باشید، می‌دانید که بخش بزرگی از داستان آن‌ها مبارزه با سازمان‌های فاسد است و در Earthblood نیز همین‌گونه خواهد بود. Cahal به مبارزه با سازمان قدرت‌مند Pentex می‌رود که اقدامات آن‌ها محیط زمین را آلوده و آسیب‌دیده ساخته است.

مناطق HUB

بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood یک بازی جهان‌باز نیست اما به جای آن چندین منطقه‌ی بزرگ HUB دارد که بازی‌بازان می‌توانند در آن به کاوش بپردازند. این HUBها در مناطق مختلف شمال غربی آمریکا واقع هستند و هریک از آن‌ها تعدادی آیتم کالکتیبل و فعالیت‌های فرعی یا اختیاری را به همراه دارند. بازی‌بازان همچنین قادر هستیند به Penumbra کنند که قلمرویی بین جهان‌های فیزیکی و معنوی است. این قلمرو چالش‌ها و فعالیت‌های منحصر به‌فرد خود را دارد.

پیش‌روی خطی

Cyanide با Earthblood در حال خلق تجربه‌ای بسیار خطی است یا حداقل از نظر پیشروی بخش داستانی شاهد روندی خطی خواهیم بود. البته بسیاری از مناطق بازی، فضای باز و نبستا وسیعی برای گشت‌وگذار و انجام فعالیت‌های اختیاری دارند اما وقتی از یک منطقه‌ عبور کنید، دیگر قادر نخواهید بود به آن منطقه بازگردید. همین موضوع یعنی عدم امکان بازگشت به مناطق قبلی، باعث شده است بازی یک حالت تماما روبه جلو و خطی داشته باشد.

پایان‌های مختلف

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، Earthblood براساس یک بازی نقش‌آفرینی Pen & Paper ساخته شده اما سازندگان می‌خواهند تجربه‌ای بسیار معطوف و متمرکز را ارائه دهند. البته این بدان معنا نیست که بازی‌باز هیچ انتخاب و قدرت تصمیم‌گیری در روند بازی نداشته باشد. Earthblood دارای دو پایان است و بازی‌بازان با توجه به انتخاب‌ها و تصمیماتی که در طول روند داستان گرفته‌اند، با یکی از آن‌ها روبه‌رو می‌شوند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که تعداد این انتخاب‌ها چندان زیاد نیست.

تغییر شکل

یکی از بخش‌های بسیار جالب بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood، گیم‌پلی و مبارزات آن است. با توجه به فرضیه‌ی گرگینه‌ها، تغییر شکل امری مهم در روند مبارزات، گشت‌وگذار و سایر زمینه‌های بازی است. همچنین Cahal می‌تواند به سه حالت تغییر شکل دهد که در ادامه به بررسی این سه حالت می‌پردازیم:

حالت Homid

اولین آن‌ها حالت انسانی Cahal است که Homid نام دارد. Homid حالت اصلی و پیش‌فرض شما خواهد بود و از طریق این حالت با سایر شخصیت‌ها ارتباط برقرار می‌کنید. Cahal در حالت انسانی می‌تواند کامپیوترها را هک کرده و قطعات الکترونیکی را دستکاری کند. او همچنین یک تیر و کمان هم دارد تا با آن دشمنان را از فاصله‌ی دور به‌طور مخفیانه از پای در آورد. البته Cahal قادر است با ارتقای این تیرکمان، سیستم‌های الکترونیکی را نیز غیرفعال کند. به‌طور کلی حالت Homid برای بخش مخفی‌کاری بسیار مناسب است.

حالت LUPUS

Lupus دومین حالت بازی است که در آن Cahal به یک گرگ تبدیل می‌شود. در این حالت کسی به پای سرعت و چابکی شما نمی‌رسد. اگر بخواهید از دست دشمنان فرار کنید، کاور خود را بدون دیده شدن تغییر داده یا از منافذی بسیار کوچک رد شوید، چابکی حالت Lupus به کار شما می‌آید.

حالت Crinos

سومین حالت بازی، Crinos نام دارد که شاید از همه نیز جالب‌تر باشد زیرا در این حالت، Cahal به یک گرگینه تبدیل می‌شود. بنابراین حالت Crinos برای مبارزات تن به تن و نزدیک بسیار کارآمد است. Crinos تهاجمی، قدرت‌مند و بزرگ است و با رفتن به این حالت، Earthblood به یک بازی تماما اکشن و سریع تبدیل می‌شود.

حالت مبارزه

نکته‌ی جالب توجه درباره Crinos این است که باید حواستان به حالت مبارزه نیز باشد. دو حالت مبارزه‌ی متفاوت به‌نام‌های Agile و Heavy وجود دارند که هریک در موقعیت‌های مختلف کارآمدتر هستند. حالت مبارزه Agile به شما اجازه می‌دهد سرعت حرکت و جاخالی دادن شما بیشتر شود. حتی می‌تواین در این حالت به دشمنان با حملات سریع‌تری ضربه بزنید. در حالت مبارزه‌ی Heavy نیز در مقابله با ضربات دشمنان مقاوم‌تر می‌شوید. به عبارتی ضربات شما سنگین‌تر خواهد شد اما چابکی و سرعت شما کاهش پیدا می‌کند.

Frenzy

با توجه به اینکه در نقش یک گرگینه بازی می‌کنید، پس منطقی است که یک قدرت خاص هم داشته باشید. قدرت خاص شما در این بازی Frenzy نام دارد. در طول بازی باید به مبارزه با دشمنان بپردازید تا نوار مربوط به این قدرت پر شود. هنگام پر شدن نوار آن، بازی‌بازان می‌توانند خشم خود را تخلیه کنند. با فعال شدن Frenzy، حملات خاص و حرکات سریع و قدرت‌مندی در اختیار خواهید داشت. البته تا زمان خالی شدن Frenzy نمی‌توانید از حرکات ویژه‌ی دیگر خود استفاده کنید. به علاوه در ین حالت امکان افزایش نوار سلامتی نیز وجود نخواهد داشت.

RAGE

یکی از مکانیک‌های کلیدی بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood که بازی‌بازان همیشه باید حواسشان به آن جمع باشد، میزان RAGE است. Cahal وارد یک مبارزه‌ی درونی خواهد شد تا هیولای درون خود را مهار سازد. مواردی به مانند انتخابات اشتباه در مکالمات و تماس با آیتم‌هایی خاص در دنیای بازی، باعث افزایش میزان RAGE در Cahal خواهند شد. هرچه میزان RAGE بیشتر شود، گزینه‌های بیشتری در مکالمات و مبارزات در اختیار شما قرار می‌گیرند.

دقت داشته باشید اگر میزان RAGE شما به حداکثر برسد، Cahal به‌طور خودکار به گرگینه تبدیل می‌شود و کنترل آن را از دست می‌دهد. بدین ترتیب هیولای درون شما تا زمانی که تمام شخصیت‌های نزدیک خود را نکشد آرام نمی‌گیرد و دوست یا دشمن برایش مهم نیست. این نوع کشتار می‌تواند عواقبی جدی به‌همراه داشته باشد. با این حال، روش‌های زیادی برای کنترل و مدیریت میزان RAGE وجود دارد. به طور مثال Cahal می‌تواند در طول مکالمه با یکی از شخصیت‌ها، به صورت طرف مقابل مُشتی بکوبد تا کمی از عصبانیت خود را کاهش دهد

سیستم مورد نیاز نسخه‌ی رایانه‌های شخصی

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood برای کنسول‌های نسل هشتم و نسل نهم منتشر خواهد شد. اما شاید تمایل داشته باشید این بازی را بر روی رایانه‌های شخصی تجربه کنید. خبر خوب اینجاست که سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی چندان سنگین نیست. شما حداقل به یک پردازنده‌ی Intel Core i5-3470 یا AMD FX-8370، کارت گرافیک GeForce GTX 650 یا Radeon HD 7790 و ۴ گیگابایت رم نیاز دارید.  سیستم پیشنهادی نیز شامل پردازنده‌ی Intel Core i7-8700 یا AMD Ryzen 5 3600X، کارت گرافیک GeForce GTX 780 یا Radeon R9 290 و ۸ گیگابایت رم می‌شود.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا