راهنمای بازی

راهنمای بازی Hitman 3؛ نکاتی برای تازه واردان

سرانجام سومین و آخرین اپیزود از سه‌گانه‌ی بازسازی شده و متفاوت Hitman منتشر شد. اگر قصد تجربه‌ی این بازی را دارید و نسخه‌های قبلی آن را نیز تجربه نکرده‌اید با راهنمای بازی Hitman 3 همراه باشید تا به شما نکاتی را بگوییم که حتما باید قبل از تجربه این بازی و ورود به دنیای آن بدانید.

راهنمای بازی Hitman 3؛ نکاتی برای تازه واردان

Hitman 3 سومین اپیزود و آخرین نسخه از سه‌گانه‌ی Hitman است که توسط استودیوی آیو اینتراکتیو ساخته شده است. در نقد و بررسی بازی Hitman 3 به این نکته اشاره کردیم که با عرضه‌ی نسخه‌ی سوم، ریبوت این سری به بلوغ می‌رسد. به جرات می‌توان گفت Hitman 3 داستان سه‌گانه را به بهترین شکل به پایان رسانده است.

 گیم‌پلی بازی Hitman 3 و به طور کلی سری ریبوت Hitman آن‌چنان پیچیده نیست. اما اگر برای اولین بار است که این سری را تجربه می‌کنید و تا به حال هیچ یک از نسخه‌های گذشته را تجربه‌ نکرده‌اید، ممکن است در تجربه‌ی این بازی و گیم‌پلی آن با مشکلاتی روبه‌رو شوید. بنابراین هدف ما در راهنمای بازی Hitman 3 این است که شما را هر چه بیشتر با گیم‌پلی بازی آشنا کنیم.

دقت داشته باشید که این راهنما تنها مخصوص کاربران تازه وارد است. ما در این راهنما به کاربرانی که برای اولین بار این سری را تجربه می‌کنند اصول و قواعد اولیه‌ی بازی را آموزش خواهیم داد اینکه چطور در مواجهه با دشمنان بازی دستپاچه نشوید یا از چه سلاح یا مهماتی در بازی استفاده کنید و یا حتی از چه روشی دشمنان را از پای در آورید.

راهنمای بازی Hitman 3؛ مراحل بازی چگونه هستند ؟

در بسیاری از بازی‌های ویدیویی که دشمنان در دنیای بازی به گشت‌زنی می‌پردازند، دشمنان معمولا رفتار مشابهی از خود نشان می‌دهند. به طور مثال یک نگهبان همیشه یک مسیر خاص را به گشت زنی می‌پردازد و مسیر دیگری را انتخاب نمی‌کند.

این موضوع در ارتباط با سه‌گانه‌ی Hitman نیز صدق می‌کند اما ممکن است برخی نگهبانان و یا برخی از افراد رفتار متفاوتی از خود نشان دهند. منتها سازندگان مراحل بازی را به گونه‌ای متفاوت طراحی کرده‌اند. بر همین اساس، تنها در صورتی رفتار نگهبانان یا دشمنان بازی تغییر می‌کند که مامور ۴۷ خود را نشان دهد یا در نزدیکی آن‌ها قرار بگیرد.

بگذارید مثال ساده‌ای از بازی Hitman 3 برایتان بزنم. در مرحله‌ی Dubai اتاق‌هایی وجود دارند که برای باز کردن در آن‌ها به Safe Code احتیاج دارید. برخی از این Safe Code‌ها را می‌توانید در محیط بازی پیدا کنید. برای دست‌یابی برخی از Safe Code‌ها نیز باید به مکالمات دشمنان بازی گوش دهید. اما این افراد تا زمانی که نزدیک آن‌ها نشوید، در مورد Safe Code صحبت نمی‌کنند. به محض اینکه نزدیک آن‌ها شوید، یکی از آن‌ها در تلفن همراه خود در ارتباط با Safe Code صحبت می‌کند و حتی رمز را فریاد می‌زند. نمونه‌هایی از این دست در مراحل بازی Hitman 3 بسیار زیاد هستند.

اکثر مناطق در سه‌گانه‌ی Hitman بزرگ و چند لایه هستند. در نگاه اول وقتی به چنین مناطقی وارد شوید، شاید کامل کردن آن مراحل و یا به اصطلاح صد در صد کردن آن‌ها غیر ممکن به نظر برسد. نگران نباشید زیرا مراحل بازی و به خصوص Hitman 3 به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ارزش تکرار پذیری بالایی دارند.

به بیان ساده‌تر شما برای صد در صد کردن بازی باید مراحل آن را چندبار تکرار کنید. در این صورت با هر بار تجربه‌ی مراحل، به درک بهتری از بازی می‌رسید. به طور مثال می‌توانید بفهمید که چگونه دشمنان را به قتل برسانید، از چه روشی چالش‌های بازی را انجام دهید تا بتوانید سلاح و مهمات جدیدی به دست آورید.

طی تجربه‌ی اول خود تنها سعی کنید به کاوش در دنیای بازی پرداحته و سلاح، مهمات یا آیتم‌هایی که در دسترس هستند را پیدا کنید. نکته‌ی دیگر اینکه در تجربه‌ی اول احتمالا میان‌بر‌های مختلفی را خواهید یافت. از طریق این میان‌برها، می‌توانید به مسیرها و نواحی مختلفی دسترسی داشته باشید.

نکته‌ی مثبت اینجاست که این میان‌برها در دفعات بعدی که بازی را تجربه می‌کنید باز هستند. بنابراین هر بار می‌توانید میان‌بر یا مسیرهای متفاوتی را انتخاب کنید که شما را به نواحی مختلفی از بازی هدایت می‌کنند. وقتی به نواحی مختلفی دسترسی داشته باشید، روش‌های متفاوت و بیشتری برای به قتل رساندن دشمنان خواهید داشت.

احساس سردرگمی می‌کنید؟ مراحل داستانی را دنبال کنید

مراحل داستان سه گانه‌ی Hitman و به خصوص بازی Hitman 3 به نوعی حکم مراحل آموزشی را برای بازی‌بازان تازه وارد ایفا می‌کنند. مراحل داستانی بازی به بازی‌بازان کمک می‌کنند تا به طور کامل از هدف مامور ۴۷ و نحوه‌ی‌ انجام ماموریت آگاه شوند. در طول کاوش در دنیای بازی و کمی که در مناطق آن پیش بروید، به صورت تصادفی نوشته‌ای برروی صفحه با عنوان MISSION STORY REVEALING درج می‌شود. یعنی شما به صورت تصادفی با یک ماموریت داستانی مواجه شده‌اید که می‌توانید آن را انتخاب کرده و تکمیل کنید یا به طور کلی آن را نادیده بگیرید.

به طور مثال در بخشی از بازی ممکن است یک NPC (شخصیت غیر قابل بازی( فریاد بزند که آن‌ها به یک بطری نوشیدنی دیگر احتیاج دارند. در این لحظه عبارت MISSION STORY REVEALING نیز برروی صفحه درج می‌شود. این عبارت نشان از این دارد که شما با یک ماموریت داستانی مواجه شده‌اید. اگر این ماموریت را دنبال کنید، صدای دستیار مامور ۴۷ یعنی Diana Burnwood پخش می‌شود و به شما توضیحات کوتاهی در مورد مرحله‌ی داستانی مورد نظر می‌دهد.

سپس مشاهده می‌کنید که در گوشه‌ی بالای سمت چپ صفحه، بازی به شما تک تک کارهایی که باید برای تکمیل این ماموریت انجام دهید را اعلام می‌کند. یک آیکون سبز رنگ را نیز ممکن است در بازی مشاهده کنید. این آیکون سبزرنگ به شما می‌گوید که دقیقا باید کجا بروید و یا باید با چه کسی صحبت کنید.

راهنمای بازی Hitman 3

ممکن است شما علاقه‌ای نداشته باشید که به صورت تصادفی با یک ماموریت داستانی مواجه شوید. در این صورت می‌توانید به محض اینکه وارد یک منطقه شده‌اید، ماموریت داستانی مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این صورت بازی به شما می‌گوید که برای آغاز آن مرحله‌ی داستانی باید دقیقا به کجا مراجعه کنید. پیش‌تر گفتیم ماموریت‌های داستانی مراحل تمرینی و آموزشی بسیار خوبی برای بازی‌بازان تازه وارد هستند. این ماموریت‌ها مکانیزم‌های مختلف از جمله روش‌های مختلف به قتل رساندن اهداف توسط مامور ۴۷ را به بازی‌باز آموزش می‌دهند.

شاید در ابتدای بازی تعداد روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن اهداف مامور ۴۷ را به قتل برسانید محدود باشد اما به تدریج و با استفاده از همان روش‌های ابتدایی، قادر هستید تا روش‌های جدیدتری را آزاد کنید. به طور مثال ممکن است در یک مهمانی مشاهده کنید که هدف شما به صورت مکرر از نوشیدنی استفاده می‌کند. بنابراین می‌توانید در نوشیدنی وی دارو بریزید تا او دچار مسمومیت شده و به سرویس بهداشتی برود. وقتی او به سرویس بهداشتی برود، تک و تنهاست و مامور ۴۷ می‌تواند او را به قتل برساند.

راهنمای بازی Hitman 3؛ بارگذاری مجدد فایل های ذخیره

اصولا بازی‌بازان حرفه‌ای شاید علاقه‌ی چندانی به ذخیره‌سازی بازی ندارند. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که لذت بازی در این است که آن را با بالاترین درجه‌ی سختی و بدون هیچ ذخیره‌سازی به پایان برسانند. این موضوع تحسین برانگیز است. اما استودیوی آیو اینتراکتیو به نوعی خود بازی‌بازارن را تشویق می‌کند که از قابلیت ذخیره‌سازی در بازی استفاده کنند.

به طور کلی بازی خود دارای قابلیت ذخیره‌ی خودکار یا همان Autosave است. یعنی با فعال بودن این قابلیت، بازی در هر چک پوینت به صورت خودکار ذخیره می‌شود. اما علاوه بر ذخیره‌ی خودکار، بازی از قابلیت ذخیره‌ی دستی نیز برخوردار است. در واقع اگر شما هر زمان در بازی اجساس کردید که نیاز به ذخیره‌ی بازی دارید، می‌توانید به راحتی بازی را ذخیره کنید. سازندگان در مجموع هشت اسلات برای ذخیره‌سازی دستی بازی قرار داده‌اند که به نظر کاملا کفایت می‌کند.

ذخیره‌‌سازی بازی چه مزیتی دارد؟ فرض کنید شما می‌خواهید هدفی را مخفیانه به قتل برسانید اما اوضاع خوب پیش نمی‌رود. نگهبابان شما را شناسایی می‌کنند و شما در بد مخمصه‌ای گرفتار می‌شوید. شما می‌توانید درست قبل از اینکه به سراغ هدف خود بروید بازی را به صورت دستی ذخیره کنید. در این صورت اگر اوضاع همان طور که اشاره کردم خوب پیش نرفت، می‌توانید فایل ذخیره‌ی خود را بارگذاری کنید. در این صورت می‌توانید روش دیگری را برای به قتل رساندن هدف خود انتخاب کرده و یا اینکه با دقت بیشتری عمل کنید.

مزیت مهم دیگری نیز وجود دارد که باید به آن اشاره کنم. ذخیره‌سازی بازی به شما کمک می‌کند تا بتوانید چالش‌های بیشتری در بازی آزاد کنید. بگذارید در مورد چالش‌های بازی بیشتر توضیح بدهم. چالش‌ها در بازی در واقع همان روش‌هایی هستند که برای به قتل رساندن دشمنان خود در اختیار دارید. به طور کلی تقریبا هر مرحله از بازی دارای پنج نوع چالش یا روش قتل است. این روش‌ها عبارتند از شلیک به سر (Headshot)، استفاده از داروی تهوع آور، غرق کردن، خفه کردن به وسیله‌ی سیم نازک و البته تصادف.

اگر شما بتوانید هر پنج چالش را در یک مرحله انجام دهید، یک چالش جدید به نام Versatile Assassin در بازی آزاد می‌شود. اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان تمام چالش‌ها را در یک مرحله انجام داد. به عبارت دیگر چگونه می‌توان یک هدف را با چندین روش مختلف به قتل رساند. پاسخ تمامی سوال‌ها ذخیره سازی بازی است.

بگذارید در این مورد مثالی برای شما بزنم. در قسمت بالا توضیح دادم که می‌توانید از نوعی داروی سمی در نوشیدنی هدف خود استفاده کنید. این دارو باعث می‌شود فردی که نوشیدنی را خورده است مسموم شود و به سرویس بهداشتی برود. در این صورت می‌توانید او را تک و تنها گیر آورده و از طریق خفه کردن او را از میان بردارید. اگر این کار را به اتمام برسانید، یکی از پنج چالشی که به آن اشاره کردیم یعنی استفاده از داروی تهوع آور را انجام داده اید. اما باید سایر روش‌ها را هم بر روی این شخص آزمایش کنید. بنابراین باید ابتدا قبل از اینکه به سراغ او بروید، بازی را به صورت دستی ذخیره کنید.

با اینکار پس از اینکه مثلا فرد مورد نظر را با یک روش خاص مثل همان استفاده از داروی تهوع آور به قتل رسانده‌اید، تنها کافی است فایل ذخیره‌ی خود را مجددا بارگذاری (Load) کنید. با اینکار بار دیگر به همان نقطه‌‌ای باز خواهید گشت که بازی را ذخیره کرده بودید. حالا می‌توانید فرد مورد نظر را با روش دیگری به قتل برسانید. به طور مثال می‌توانید با شلیک گلوله به سر وی، او را هدشات کنید. در این صورت یک چالش دیگر یعنی چالش Headshot را نیز تکمیل کرده‌اید.

برای سایر چالش ها نیز باید همین کار را دوباره تکرار کنید. یعنی هر بار که هدف خود را با یک روش خاص به قتل رسانده‌اید، فایل ذخیره را بارگذار کنید. سپس بار دیگر به سراغ هدف خود بروید و او را با روش دیگری از میان بردارید.

در واقع بازی به این صورت طراحی شده که با بارگذاری فایل‌های ذخیره به هیچ عنوان چالش‌های قبلی شما حذف نمی‌شوند. بنابراین با انجام اینکار هر پنج چالش مورد نیاز در یک مرحله را با موفقیت به پایان رسانده‌اید. از این طریق، هزاران امتیاز یا XP در بازی به دست آورده‌اید. با استفاده از این امتیاز‌ها می‌توانید چالش‌های جدیدی را آزاد کنید.

راهنمای بازی Hitman 3؛ قابلیت Instinct

یکی از قابلیت‌های مهم و کلیدی که مامور ۴۷ در اختیار دارد، قابلیت Instinct است. در واقع با کمک این قابلیت، مامور ۴۷ می‌تواند مشاهده کند در اطراف او و در دنیای بازی چه می‌گذرد. هنگامی که از این قابلیت استفاده کنید، صفحه‌ی بازی سیاه و سفید می‌شود. در این حالت شما می‌توانید هدف‌های خود را به راحتی شناسایی کنید. زیرا در این حالت هدف‌های مامور ۴۷ با رنگ قرمز هایلایت شده‌اند. مهم نیست هدف‌ها در کدام طبقه یا در چه اتاقی قرار دارند، به وسیله‌ی قابلیت Instinct، آن‌ها به راحتی قابل مشاهده‌ هستند.

NPC‌ها یا همان شخصیت‌های غیر قابل بازی نیز با رنگ سفید هایلایت می‌شوند. توجه داشته باشید بالای سر برخی از NPC‌ها علامت خاصی را مشاهده می‌کنید. این علامت بدین معنی است که آن‌ها اگر شما را ببیننند به راحتی شما را شناسایی می‌کنند. به طور مثال اگر شما تغییر لباس داده باشید نیز توسط این افراد به راحتی شناسایی می‌شوید.

سوالی که پیش می‌آید این است که پس چگونه می‌توان خود را از دید دشمنان بازی و هدف‌ها مخفی کرد. اصلا تغییر لباس مامور ۴۷ چه فایده‌ای دارد. در پاسخ به این سوالات باید گفت که تنها در مکان‌های خاصی می‌توانید تغییر لباس دهید. وقتی قابلیت Instinct را فعال کنید، برخی از موارد با رنگ زرد هایلایت می‌شوند. این‌ها مواردی هستند که شما می‌توانید با آن‌ها تعامل کنید.

به علاوه مکان‌هایی از بازی نیز با رنگ زرد مشخص می‌شوند. این مکان‌ها همان نقاطی هستند که امکان Blending و یا همان تغییر لباس و مخفی ماندن را به مامور ۴۷ می‌دهند. یبه عبرات دیگر اگر مامور ۴۷ ظاهر و لباس به شکل یک پیش‌خدمت تغییر دهد به هیچ عنوان توسط NPC‌ها شناسایی نمی‌شود.

اگر به دنبال کلید، سلاح، ابزار یا آیتم خاصی هستید، تنها کافی است قابلیت Instinct را فعال کنید. سپس تمام آیتم‌هایی که می‌توانید با آن‌ها تعامل کنید، با رنگ زرد نمایش داده می‌شوند. به دنبال قرقره‌ای هستید که بتوانید لوستر را بر سر هدف خود فرود بیاورید؟ نمی‌توانید شیشه‌ی نوشیدنی که باید مامور ۴۷ داروی تهوع آور یا سمی را در آن بریزد پیدا کنید؟ نمی‌دانید که برای دسترسی به یک اتاق خاص باید در امتداد لبه‌ی دیوار حرکت کنید یا از نردبان بالا بروید؟ در تمام این موارد تنها کافی است از قابلیت Instinct استفاده کنید.

بالافاصله که در کنار آیتم خاصی قرار گرفتید، قابلیت Instinct را فعال کنید. در این صورت اگر آن آیتم قابلیت تعامل را داشته باشد، بازی سریعا گزینه‌های زیادی را برای شما نمایش می‌دهد.

مراقب هشدارها باشید

از قابلیت Instinct و تعامل مامور ۴۷ با آیتم‌ها و موارد مختلف به میزان کافی صحبت کردیم. باید به یک نکته‌ی بسیار مهم و کلیدی دیگر اشاره کنیم. به این مورد اشاره شد که وقتی قابلیت Instinct را در کنار یک آیتم یا یک مورد خاص فعال کنید، بازی گزینه‌هایی را پیش روی شما قرار می‌دهد. این گزینه‌ها در واقع انتخاب‌هایی هستند که شما انجام می‌دهید و قصد دارید از آن طریق هدف خود را از پای در آورید. اما همیشه قرار نیست تمام این انتخاب‌ها درست باشند.

بگذارید قضیه را کمی ساده‌تر برای شما شرح دهم. در کنار برخی گزینه‌ها علامت هشدار یا همان علامت تعجب را مشاهده می‌کنید. این علامت هشدار یا تعجب به شما می‌گوید که اگر این گزینه را انتخاب کنید، عواقب خوبی ندارد. یعنی با انتخاب این گزینه، دیگران متوجه کار شما خواهند شد و عملیات به سادگی لو می‌رود. البته شاید کمی گیج شوید اما این علامت هشدار همیشه باعث چنین نتیجه‌ای نمی‌شود.

فرض کنید شما قصد دارید دارو تهوع آور را درون شیشه‌ی نوشیدنی بریزید. هنگام تعامل با شیشه‌ی نوشیدنی، بازی در کنار گزینه‌ی زهرآلود کردن شیشه، علامت هشدار قرار می‌دهد. در واقع بازی به شما هشدار می‌دهد اگر این‌کار را انجام دهید، دیگران متوجه کار شما می‌شوند و عملیات لو می‌رود. البته همان طور که گفتیم همیشه قرار نیست علامت هشدار باعث چنین نتیجه‌ای شود. به طور مثال اگر شما به شکل یک پیش‌خدمت تغییر ظاهر داده و این‌کار را انجام دهید، کسی به شما شک نمی‌کند. البته چنین چیزی فقط در بازی‌های ویدیویی منطقی به نظر می‌رسد.

راهنمای بازی Hitman 3؛ ابزارها و مهارت‌ها

ابزارهای زیادی در بازی وجود دارند که شما در حین تجربه‌ی بازی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. بسیاری دیگر از ابزارها و آیتم‌ها نیز با افزایش Mastery Level قابل آزاد شدن هستند. بنابراین در هر گوشه‌ی دنیای بازی، اگر آیتم یا ابزاری مشاهده کردید، حتما آن را به لیست تجهیزات خود اضافه کنید. بسیاری از این آیتم‌ها با ارزش و کارآمد هستند که در قسمت زیر به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

سکه‌: سکه‌ها بهترین دوست شما در بازی هستند. شما می‌توانید سکه‌ها را به هر جایی پرتاب کرده تا از این طریق بتوانید توجه برخی دشمنان را به خود جلب کنید. سکه‌ها برروی هر سطحی که انداخته شوند، صدا می‌دهند؛ حتی بر روی چمن‌ها. بنابراین می‌توانید با انداختن سکه، توجه دشمنان را به سمت مکان مورد نظر خود جلب کنید. ممکن است در نزدیکی شما گروهی از دشمنان قرار داشته باشند که جای هیچ نگرانی نیست. زیرا اگر سکه را پرتاب کنید، تنها یک نفر از آن‌ها به سمت سکه می‌آید. در این صورت می‌توانید به راحتی این شخص را با مخفی‌کاری از میان بردارید.

میله (Crowbar): اگر به Lockpick دسترسی ندارید، می‌توانید برای بازکردن قفل‌ها از میله (Crowbar) استفاده کنید. دقت داشته باشید که این کار سر و صدای زیادی به پا می‌کند و از نظر مردم نیز استفاده از این وسیله مشکوک است. وقتی کسی شما در حال باز کردن قفل با میله (Crowbar) ببیند، قطعا به شما مشکوک می‌شود. پس همیشه یادتان باشد وقتی در حال باز کردن قفل با میله (Crowbar) هستید، NPC‌ها در نزدیکی شما نباشند. همچنین میله (Crowbar) کاربرد دیگری دارد. شما می‌توانید از آن برای شکستن اجسامی سنگین استفاده کنید.

آچار (wrench): آچار یکی دیگر از وسایل کاربردی در بازی است. آچارها بیشتر برای کارهایی نظیر ایجاد نشتی روغن در موتورسیکلت یا بشکه‌های حاوی روغن قابل استفاده هستند.

پیچ‌گوشتی: شاید بخواهید یک وسیله یا آبجکت را طوری تغییر دهید یا دستکاری کنید که از طریق آن به یک شخص آسیب بزنید. در این صورت پیچ‌گوشتی ابزار بسیار مناسبی است. به طور مثال می‌توانید سیم‌پیچی رابط را دستکاری کنید. در این صورت اگر کسی رابط را به برق وصل یا از آن استفاده کند، دچار برق گرفتگی شده و کشته می‌شود. دقت داشته باشید بر خلاف آچار یا Crowbar، اگر با پیچ‌گوشتی به کسی حمله کرده یا ضربه بزنید، آن شخص حتما کشته می‌شود.

داروی تهوع آور (سمی): داروی تهوع آور از جمله آیتم‌هایی است که در چالش‌های بازی به آن احتیاج بیدا می‌کنید. معمولا داروهای تهوع آور در اتاق‌هایی به مانند انبار یافت می‌شوند. این داروها اگرچه شاید سمی باشند ولی کشنده نیستند. شما می‌توانید آن را به نوشیدنی یا غذای هدف خود آغشته کنید. در این صورت اگر هدف شما از آن غذا یا نوشیدنی میل کند، دچار حالت تهوع شده و اجبارا برای تخلیه به سرویس بهداشتی می‌رود.

البته معمولا چنین افرادی همراه خود بادیگارد دارند. اما وقتی مسموم می‌شوند، سعی دارند سریعا خود را به سرویس بهداشتی برسانند. معمولا بادیگاردها در چنین شرایطی آن‌ها را در سرویس بهداشتی همراهی نمی‌کنند. این فرصت بسیار مناسبی است. زیرا مامور ۴۷ از این طریق هدف خود را تک و تنها گیر آورده و می‌تواند او را به قتل برساند.

سم کشنده: همان‌طور که از اسم آن مشخص است، این سم قطعا باعث مرگ افراد می‌شود. ولی تنها راهی که شما بتوانید چالش Tasteless Traceless را در بازی آزاد کنید، استفاده از این سم است. به عبارت دیگر شما باید با این سم یکی از اهداف خود را از پای در آورید. نحوه‌ی عملکرد این سم درست به مانند داروی تهوع‌ آور است. تنها کافی است آن را به غذا یا نوشیدنی هدف خود آغشته کنید؛ در کسری از ثانیه او خواهد مرد. سم‌های کشنده در بازی بسیار کمیاب هستند. پس اگر جایی آن‌ها را یافتید در جمع آوری آن‌ها درنگ نکنید.

صدا خفه‌کن: اگر به دنبال مخفی‌کاری هستید، پس بهتر است یک صدا خفه‌کن به همراه خود داشته باشید. در هر سه نسخه از این سری، سلاح‌های خوبی در دسترس هستند. از سلاح Hackl 9S Covert گرفته یا مدل‌های ICA19 و حتی مدل‌ Covert سلاح‌های قدرت‌مندی به مانند Dak X2 و شات‌گان Enram HV. شما می‌توانید هدف خود را با این سلاح‌ها که به صدا خفه‌‎کن مجهز هستند، از پای در آورید. در این صورت کسی هرگز صدای شلیک را نخواهد شنید. بهتر است قبل از اینکه هدف خود را به قتل برسانید، ابتدا دوربین‌های امنیتی را با گلوله از بین ببرید.

توجه داشته باشید که اگر در نزدیکی شما NPCها قرار داشته باشند، صدای شلیک را خواهند شنید.

راهنمای بازی Hitman 3

راهنمای بازی Hitman 3؛ میان‌بُر‌ها

میان‌بُرها در واقع ویژگی جدیدی هستند که در Hitman 3 معرفی شده‌اند. میان‌بُرها در واقع اکثرا نردبان‌ها و یا درهایی هستند که البته با قفل زرد رنگی قفل شده‌اند. بار اولی که بازی را تجربه می‌کنید، این میان‌بُرها قفل هستند. شما برای باز کردن آن‌ها باید هر طور که شده خود را به سمت مقابل آن برسانید تا بتوانید قفل‌ها را باز کنید. یعنی اگر به نردبانی برخورد کردید، باید خود را از مسیر دیگری به بالای نردبان برسانید. یا اگر دری را مشاهده کردید، باید خود را به آن طرف در برسانید تا بتوانید قفل‌ها را باز کنید.

این قفل‌ها به راحتی قابل باز شدن هستند، اما باید همیشه میله یا همان Crowbar را به همراه داشته باشید.

وقتی در تجربه‌ی نخست، تمام میان‌بُرها را آزاد کردید، این میان بُرها در تجربه‌های بعدی در دسترس خواهند بود و دیگر قفل نیستند. همان طور که در ابتدای راهنما اشاره کردیم، هدف آیو اینتراکتیو، بالا بردن ارزش تکرار‌پذیری بازی بوده است. در تجربه‌های بعدی، شما می‌توانید از این میان‌بُرها استفاده کنید. دسترسی به هدف‌ها و به قتل رساندن آن‌ها از این طریق زمان کمتری را اشغال می‌کند.

راهنمای بازی Hitman 3؛ دوربین اسکنر دیجیتال

یکی دیگر از ابزارهای جدیدی که در بازی Hitman 3 معرفی شده، یک دوربین جیبی دیجیتال است. کاربرد اصلی این دوربین فوق پیشرفته، جاسوسی است. به لطف قابلیت فتومد (Photo Mode) در بازی، مامور ۴۷ می‌تواند با کمک آن از مناظر زیبا یا از مکان‌های مورد نظر خود عکس بگیرد. سه فیلتر در این دوربین تعبیه شده است که Amora ،Threshold و Late Sunset نام دارند. همچنین از قابلیت زوم تا چهار برابر و عمق میدان دید نیز برخوردار است.

همچنین باید اشاره کنیم که لنز این دوربین دارای یک اسکنر دیجیتال است. این اسکنر دیجیتال قابلت هک کردن را برای مامور ۴۷ امکان پذیر می‌کند. یعنی مامور ۴۷ می‌تواند با استفاده از این دوربین و اسکنر آن آیتم‌های خاصی را هک کند. از کرکره‌ی پنجره‌ها در منطقه‌ی Dubai گرفته تا کامپیوترها در Chongqing و البته درها در منطقه‌ی Mendoza. این دورببن نقش بسیار مهمی در یافتن مدارک در مرحله‌ی داستانی مربوط به قتل Dartmoor دارد. تمام مواردی که قابل اسکن هستند، برروی نقشه‌ی بازی با علامت چشم مشخص می‌شوند.

سخن پایانی:

در اولین قسمت از راهنمای بازی Hitman 3 سعی بر این داشتیم تا نکات مهم بازی را برای شما بازگو کنیم. چه تنها نسخه‌ی سوم را تجربه کنید و چه قصد تجربه‌ی سه‌گانه را داشته باشید، تمامی نکات گفته شده بسیار مفید و کاربردی هستند. اگر جزو گروه دوم هستید، و این راهنمای را مطالعه کرده‌اید، فرصت را از دست ندهید. همین حالا سه‌گانه‌ی جدید Hitman را تهیه کرده و از تمام لحظات خود با مامور ۴۷ لذت ببرید. در قسمت‌های آینده، به بررسی و راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Hitman 3 خواهیم پرداخت.

منبع

بازی‌ها بازی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا